erika527
08.07.04,16:34
Keď mali sme nadmerný odpočet v apríli, čo sa nedalo odpočítať v máji lebo vtedy taktiež bol nadmer, tak by sme mali zadať s májovým priznaním DPH aj žiadosť na vrátenie nadmerného odpočtu za 04/2004? Podľa starého zákona o DPH áno, podľa nového nie, na daň. úrade mi povedali že na aprílový nadmerák už netreba podať žiadosť, nie som úplne istá, poradťe mi. Keď áno tak už som meškala so žiadosťou 2 týždne, šéf ma zabije. :(((
Luckasari
08.07.04,14:44
sef nech ta nezbije, ale za aprilovy nadmerny mala ist ziadost, riadil sa este starym zakonom
vladan
09.07.04,04:52
ja som posielala žiadosť na marcový a aprílový nadmerák a z DU KE mi prišlo, citujem:
V zmysle § 79 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Z tohto dôvodu Vašu žiadosť o vrátenie nadmerného odpočtu DPH za zdaňovacie obdobie marec 2004 (apríl 2004) považujeme za bezpredmetnú a nadmerný odpočet Vám bude vrátený v zmysle uvedených podmienok. Koniec citátu.
Hneď som volala mojej správkyni dane a ona povedala, že mali nariadenie, že marcové a aprílové NO sa už nemusia žiadať. Takže buď v pohode, žiadosť netrebalo posielať. Pekný deň