skola
23.06.05,12:37
Ahojte IBEU-čkáry!! Som veľmi rada, že som Vás našla, konečne sú na Porade už aj ľudia z úseku školstva. Dúfam, že sa môžem na Vás obrátiť s otázkami. účtovnictvo-RO pre mňa je zlý sen. Vidím máte veľmi dobré príspevky, určite máte už dlhoročné skúsenosti /ja iba rok/ preto mám zlé sny!

Nemáte náhodou niekto vnútornú smernicu na kolobeh účtovných dokladov, smernicu o vedení účtovníctva - aspoň vzor?
ďakujem
kvet
24.06.05,10:44
Ahoj "skola".
Ja vediem účtovníctvo školy- RO, PaM a účtovníctvo obcí.
Smernicu na vedenie účtovníctva a obeh účtovných dokladov mám spracovanú, ale nie v tomto PC (má ju p. riaditeľky).
Skús položiť otázku kolegom v téme: "IBEU" v "Účtovné a iné softvéry" ..... "Porada ku kontrétnym softvérom" (viď. nižšie "Podobné témy"), resp. tak, kde si čítala naše príspevky, možno Ti pomôžu. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
skola
27.06.05,10:00
Ďakujem Ti Kvet za radu !
Ivča
19.11.05,16:26
Prosím Vás ako postupujete pri odškodňovaní školských úrazov. Myslím tým, či máte uzatvorenú nejakú poistku a poisťovňa prepláca, alebo vyplácate zo svojho rozpočtu.
paťka
26.05.06,06:31
dobry den poradaci. objavila som tuto stranku len v týchot dnoch a dosť podrobne som si jprestudovala jednotlive prispevky. robim tiez v skolstve a neviem ci spravne uctujem jednotlive operacie.. napr. školská jedalen prijem od stravnikov na bu uctujem na 241/324 a 324/601. neviem ci je to spravne lebo na porade som nasla ze niekto to uctuje na 241/316, alebo 241/311, co z toho plati al. a este mi prosim poradne ohladne kodovania zdrojov vlastnych prijmov skd, mš, prenajom je kodovanie 41 alebo 72 tiez som sa na porade stretla s roznymi nazormi a neviem co je spravne. dalsi dotaz vypis z banky nam chodi len raz za mesiac a ja to uctujem pod jedndym cislom napr. 30.4. aj pokladnu aj skolsku jedalen aj skolu. dakujem vopred za rady patka:p
kvet
26.05.06,08:00
Ahoj paťka,
prijatá úhrada za stravu v ŠSZ sa má účtovať na záväzkovom účte 324 - Prijaté preddavky. Vyplýva to zo skutočnosti, že úhrada za stravu v ŠSZ sa platí mesačne vopred.
Čo sa týka kódovania zdrojov, už som to na porade rozoberal. Príjmy taxatívne uvedené v § 23 ods. 1 zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy a uskutočnené výdavky z týchto príjmov sa kódujú zdrojom 72 (napr. "školné" MŠ a ŠKD). Ostatné príjmy, t.j. príjmy neuvedené v § 23 ods. 1 sa kódujú zdrojom 41 (napr. nájomné).
gabuska
26.05.06,09:57
dobry den poradaci. objavila som tuto stranku len v týchot dnoch a dosť podrobne som si jprestudovala jednotlive prispevky. robim tiez v skolstve a neviem ci spravne uctujem jednotlive operacie.. napr. školská jedalen prijem od stravnikov na bu uctujem na 241/324 a 324/601. neviem ci je to spravne lebo na porade som nasla ze niekto to uctuje na 241/316, alebo 241/311, co z toho plati al. a este mi prosim poradne ohladne kodovania zdrojov vlastnych prijmov skd, mš, prenajom je kodovanie 41 alebo 72 tiez som sa na porade stretla s roznymi nazormi a neviem co je spravne. dalsi dotaz vypis z banky nam chodi len raz za mesiac a ja to uctujem pod jedndym cislom napr. 30.4. aj pokladnu aj skolsku jedalen aj skolu. dakujem vopred za rady patka:p
Ahoj paťka, ak ti môžem poradiť otvor si okno IBEU zakladateľ henika.Je tam cez 700 príspevkov, možno ti pomôžu. Ja som z nich veľa osvojila, hlavne "kvet" to je super poradca.