jouri75
25.02.09,10:57
Dobrý deň, v 09.2008 som sa pri cestovaní MHD preukázal podľa revizóra neplatným cestovným lístkom. Odvtedy mi neprišla žiadna výzva ani upomienka na zaplatenie pokuty 1017 Sk.Dňa 24.02.2009 som v pošte našiel Návrh na začatie konania od advokáta zastupujúceho DPMK. Podľa toho rozsudku mám do 06.03.2009 zaplatiť 82 EUR. Prosím, ako mám ďalej postupovať, ak som žiadnu informáciu, výzvu ani upomienku na zaplatenie pokuty nedostal a či bolo konanie DPMK v súlade s akým zákonom pri riešení tejto situácie? Za odpoveď vopred ďakujem.
S úctou
JS
:confused::confused::confused:
Lianka
25.02.09,14:33
To je tym, ze v tejto republike su rovni a rovnejsi... Ty ked mas problem, mozes sa sudit aj roky, kym si tvoje podanie na sude vobec niekto vsimne. A niekomu rychly postup bud umozuje nejaky predpis, alebo tam ma inak vyslapanu cestu...

Nepoviem ti, aky predpis im umoznuje take rychle konanie, ale pocula som uz o tom, ze rovno pride rozhodnutie, medzitym ziadna vyzva, nic. Pises, ze ti prisiel "Navrh na zacatie konania" a dalej uvadzas "rozhodnutie". Asi to este nie je rozhodnutie sudu. Skus sa odvolat, aj ked pravdepodobne to je boj s veternymi mlynmi...