zsolt69
25.02.09,12:09
Dobry den, prosim vas poradte mi ako sa zbavit konatelstva v s.r.o. ktora uz 4 roky nic nerobi. Uz som poslal spolocnikom list, v ktorom sa vzdavam funkcie konatela, nik mi neodpovedal, so spolocnikmi som sa nevidel uz 3 roky, valne zhromazdenie nezasada, s,r,o, nefunguje. A stale figurujem vo vypise z OR ako konatel.
Prosim poradte. Dakujem za skoru odpoved
Braňo
25.02.09,11:21
Po troch rokoch je dôvod na výmaz spoločnosti z registra, iba na základe skutočnosti, že neboli žiadne dokumenty ukladané do Zbierky listín.
zsolt69
25.02.09,11:55
firma ma este urcite dlhy, ktore zatial nie su splatene, ja sa chcem hlavne vzdat konatelstva a potom nech si robia s firmou co chcu ale ako sa ho vzdat
Braňo
25.02.09,12:28
Hmm, avšak aj ako konateľ máš povinnosti voči s.r.o. a minimálne 1 x ročne malo byť valné zhromaždenie, vrátane schválenia účtovnej závierky a rozdelenia HV.
Don133
25.02.09,12:44
pozri spoločensku zmluvu, tam by si mal mat napisane akym sposobom zanika funkcia konatela.....v kazdom pripade zvolaj valne zhromazdenie.
gita
07.03.09,12:16
Manželia sú spoločníkmi aj konateľmi s.r.o. Manželka chce odstúpiť z konateľstva, našla si zamestnanie. Ako sa majú vysporiadať? aký doklad, že prenecháva manželovi tovar, auto na ďalšie podnikanie.
gita
09.03.09,08:19
??? nevie niekto poradiť ???
eseročka
09.03.09,13:25
Ak konateľ chce odstúpiť z funkcie konateľa, musí to písomné oznámiť spoločnosti. Následne je potrebné zvolať valné zhromaždenie, ktoré to musí zobrať na vedomie. Odstúpenie z funkcie konateľa teda nie je automatické len oznámením spoločnosti.

Vysporiadať sa s manželom - tak na to asi nie je dôvod, keďže majetok patrí spoločnosti a nie spoločníkom. Ak konateľ mal nejaký majetok v držbe (napr. spoločnosť zverila osobný automobil konateľovi), ten je povinný ho spoločnosti (cez druhého konateľa) vrátiť napr. cez preberací protokol. Rovnako je možné postupovať aj pri hotovosti a pod.


Manželia sú spoločníkmi aj konateľmi s.r.o. Manželka chce odstúpiť z konateľstva, našla si zamestnanie. Ako sa majú vysporiadať? aký doklad, že prenecháva manželovi tovar, auto na ďalšie podnikanie.