bianka117
25.02.09,12:24
Neviete mi poradiť, či je možnosť dať si ju aj predpísať u lekára? Lebo v zdravotnych pomôckach je dosť drahá. Mam problémy s chrbticou, nemôzem sediet.Dakujem
Chobot
25.02.09,11:44
Neviete mi poradiť, či je možnosť dať si ju aj predpísať u lekára? Lebo v zdravotnych pomôckach je dosť drahá. Mam problémy s chrbticou, nemôzem sediet.Dakujem

To chceš do práce? Zamestnávateľ ti na základe odporúčania lekára môže zakúpiť ortopedickú pomôcku. Takže nechaj sa doporučiť na vyšetrenie ortopéda a tam mu povedz svoju požiadavku. Buď ti to predpíše, alebo odporučí zamestnávateľovi. Ja som takto pred niekoľkými rokmi dostal v práci stoličku tzv. kľakátko.
alla66
25.02.09,15:09
mimotemy
Máš dobrého zamestnávateľa. Nemyslím si, že to tak funguje v každej firme....Každý šetrí a frfle i so základnými kancelárskymi potrebami...napr.papier,fixky,náplň do tlačiarne...
Ale na druhej strane "za opýtanie sa nič neplatí",možno má biankin zamestnávateľ tiež cítenie so zamestnancami.;)
bianka117
26.02.09,10:43
No ja by som nerada zneužívala zamestnávateľa. Priznám sa, že som uz uvažovala aj o klakačke, ale netusim, či by som na nej vydržala sedieť, tak by mi bolo trapne povedať zamestnavateľovi, že mi nevyhovuje. Ja som myslela taka klinova podložka, na ktorej sa vybrat taky otvor na kostrč, ze človek nezaťažuje kostru, ale sedí fakt len na zadku. Díki. Som chcela byt tak trocha nenápadná, tu podložku si nikto nevšimne, kdež to ta klakačka je teda uz dost nápadná. Ale zdravie ma vzdy prednosť.
alla66
26.02.09,15:38
danse
20.04.09,07:15
Dobry den,

ja, teda skor manzel ma velmi dobru skusenost s Klinovou podlozkou specialnou Sissel - je sice finance narocnejsia, ale co pozeral ine, tak boli len take obycajne, nie prisposobene telu a nekvalitny material a tato je anatomicky formovana, je z kvalitnej peny, co je citit, hned ako si na nu sadnete a ma protismykovy velurovy potah, co je dalsia vyhoda, ze sa nesmykate. On je s nou velmi spokojny, ma ju uz 2 rok a je ako nova, je to kvalitne a myslim, ze to vydrzi roky. V tomto pripade podla mna cena zodpoveda kvalite. Cez tyzden ju ma v praci a na vikend si ju nosi domov. Su dva druhy, on ma tu 2v1.
http://www.pomocky.sk/produkt.aspx?OrderNo=1360
http://www.pomocky.sk/produkt.aspx?OrderNo=1370

Ja osobne tiez pouzivam Sissel Dynamicku podlozku Plus a tam ta druha poloha podlozky vytvara vlastne tiez akokeby klin.
http://www.pomocky.sk/produkt.aspx?OrderNo=23903
gardenia
24.04.09,19:23
Mám dotaz na danse: píšete, že používate dynamickú podložku Sissel, zaujímalo by ma, či vám pomáha. Ja som si totiž tiež objednala takú istú a posedávam na nej už 2 dni, ale sa mi zdá, že mám vačšie bolesti chrbtice ako predtým. Ďakujem za odpoveď.
danse
12.08.09,08:08
Ja som nemala problem od zaciatku sa mi na nej dobre sedelo, ale ja aj cvicim, takze telo je zvyknute na pohyb. Ale mam znamu, ktora robi na recepcii, ma ju tiez a zo zaciatku vraj mala svalovku:-) Takze si myslim, ze je potrebne si na tu podlozku zvyknut, niekto asi potrebuje viac casu a niekto nema problem od zaciatku.
A tiez v tej dynamickej polohe treba sediet kratsie ako v tej druhej polohe, ktora pripomina sedenie na klinovej podlozke, v tej je mozne sediet aj cely den.
Mne sa ta podlozka osvedcila a aj ta moja znama si ju pochvaluje.
Letko
12.05.11,07:37
Máte niekto skúsenosti s kľakátkom? Na jednej web stránke som si prečítal, že po hodine-dvoch sedenia na kľakátku je vhodné vymeniť za sedenie na fit lopte alebo klasickej alebo klasickej stoličke.
Laguna13
12.05.11,10:16
Jeden čas to bol veľký hit. Dnes ich vidieť v bazároch. Asi najlepšie bude častejšie zmeniť polohu, prejsť sa, ak sa dá zacvičiť si a možno mať k dispozícii okrem tej kancerárskej aj klasickú stoličku s vankúšikom.
martuli
12.05.11,11:10
Mám ju tiež, pracujem v zdravotníctve a kúpila som si ju pred pár rokmi, stála dáko okolo 1000sk, ale pomáha. Tak čo už.
redie
15.08.11,13:48
ak mate problemy s chrbticou, odporucala by som nielen sedak, ale priamo klakaciu stolicku - daju sa kupit aj vyskovo nastavitelne, na koleckach.
viem o com hovorim, som po operacii chrbtice a na normalnej stolicke sediet zatial nemozem. najmenej zatazujuci sklon pre chrbticu je na klakacke.
dobru cenu klakacky s kovovou konstrukciou maju na www.chrbtica.eu (http://www.chrbtica.eu)
Oasa
04.12.11,04:07
Ja uz roky pouzivam vsetky vymozenosti. Mam s tym bohate skusenosti. Fitlopta je super vec, ale ako sa pise v navodoch, nemali by ste na nej sediet suvisle viac ako dve hodiny. Potvrdila to aj moja prax. To iste plati o dynamickej podlozke. Tie od SISSEL (http://www.pomocky.sk) maju dve polohy. Jedna je urcena pre dynamicke a druha pre staticke sedenie a je skutocne ich potrebne striedat. Pretoze ak na nich sedite dlhsie, tak chrbat nezvyknuty na pohyb vas logicky zacne boliet viac. Ono to tak aj ma byt, aj ked posilnujete v posilovni, tak vas obcas nieco boli a netreba to prehanat. Ja osobne kombinujem niekolko veci a zatial sa mi to osvedcilo najviac. Mam fitloptu (doporucujem si priplatit, tie lacne su onicom), mam dynamicku podlozku a ked sa uz citim unaveny a citim, ze ma uz zacina boliet chrbat, tak ju striedam za klinovu. Tam si tiez doporucujem doplatit, pretoze tie lacne stracaju tvar a tym aj efekt. Potom sa logicky objavuju v bazaroch. Ja mam tu svoju uz x rokov a pouzivam ju denno denne v praci a na oddych chrbtice je to super. Pomaha mi aj vtedy, ked ma boli hlava, pretoze svojim tvarom lepsie odlahci chrbticu a tym aj zmierni bolest hlavy. Kolegovia mali aj spinalne stolicky, ale tie sa nam vobec neosvedcili. Je to drahe a mna osobne na tom bolel chrbat este viac. Ja mam problem s celou chrbticou a castokrat rano ma bolieva hlava. A tu mi zas vyrazne pomahaju anatomicke vankuse. My mame dva, oba su SISSEL boli drahe, ale su dobre. My si ich striedame a asi viac nam vyhovuje ten makky (soft) ale to uz je skor vecou toho, komu co lepsie padne. A este pouzivam aj bedrovu opierku v aute, pretoze ma casto pri dlhsom soferovani bolievala hlava. Po experimentoch som zistil, ze je to nevhodnou polohou mojej chrbtice pri sedeni. Nie je to vseliek, ale pomaha to, za tych par korun to urcite stoji. Opat nedoporucujem ziadnu lacnu, pretoze ta vam strati tvar a je o nicom. Ta moja je uz cela vyblednuta, vytahana od slnka, ale tvar si drzi aj po rokoch. Nemozem suhlasit s tvrdenim, ze tieto vecicky uz boli hitom. Skor je to tym, ze sa na trhu objavilo kopec podradnych nahrazok, ktore neplnia ucel tak ako by mali a tym ludom skor skodia ako pomahaju. Nase vankuse stali napr. okolo 100 eur a videl a skusal som aj ine, ale iste by som nemenil.

My sme stalymi zakaznikmi sissel a este tam maju jednu dobru vec, co mna osobne zaujala a aj mi pomaha. A to je taky masazny valcek do oboch ruk. Masirujete s tym podobne, ako ked sa valka cesto. Vyhoda toho valceka je v tom, ze hocikto, komu sa chce vam urobi pomerne lahko pomerne kvalitnu masaz. Manzel, manzelka, syn, dcera, nemusia vobec vediet masirovat a vam to prekrvi a uvolni chrbticu za par minut. Ale netreba to prehanat, ma to take masirovacie vybezky a pri prehnani vam to moze podrazdit kožu. Ja mam v rodine masera a mozem potvrdit, ze klasickej rucnej masazi sa to sice nevyrovna, ale niekedy je to na uvolnenie blokov dokonca lepsie, pretoze ten valcek akoby tym tlakom presiel viac do hlbky.

Uz si tu pripadam ako hypochonder... :-) Pekny den prajem vsetkym. ;-)
Jurivo
05.12.11,07:07
Skúsili ste už navštíviť terapeuta, ktorý ovláda Dornovu metódu? Pomocou tejto metódy vám dá do poriadku celú kostru od palcov na nohách až po krčnú chrbticu. Je to veľmi dobré aj pri skolióze. Problémy s chrbticou veľakrát začínajú práve od nôh. Ak máte povyskakované kĺby v členkoch, kolenách, bedrách a pod., tak je vyosená celá chrbtica. Veľakrát sa rieši len problém s chrbticou a je to potom začarovaný kruh.