renitko
25.02.09,13:06
Zdravim
mam VŠ vzdelanie na Pedagogickej fakulte jednej univerzity. Odbor -
ucitelstvo vseobecno-vzdelavacich predmetov - pedagogika.
Mam v sucastnosti moznost ist pracovat do miestnej Materskej skoly (co
mi teraz po rodicovskej dovolenke vyhovuje, aj kvoli cestovaniu, chcem byt proste par rokov blizko bydliska). Chcem sa informovat, ci
si musim urobit dalsiu VŠ (Elementarna a predskolska pedagogika) alebo
pomaturitne studium na Pedagogickej a socialnej akademii (Ucitelstvo
pre materske skoly) alebo nepotrebujem ziadne dalsie studium a som
kvalifikovana?
Dalej sa chcem opytat - od roku 2002-2009 som bola zamestnana na jednej univerzite v BA - ale - ako pracovnik vo vyskume,
zapocitavaju sa tieto roky do odbornej praxe, ked je to praca v
skolstve?
A posledna otazka, ak mi riaditel MŠ doterajsie vzdelanie a prax
neuzna, do akej platovej triedy a stupna budem s gymnaziom a VŠ pg.smeru zaradena?
Dakujem velmi pekne za informacie, riaditelka MŠ si sama nevie rady s
mojou kvalifikaciou a ide sa informovať, ale aj ja by som rada info z viacerych stran, preto sa obraciam aj sem
Ďakujem a prajem prijemny den
alaya1
25.02.09,14:16
pedagogika nie je vseobecno- vzdelavaci predmet, ale odborny, nie?
renitko
27.02.09,08:33
v diplome mam: odbor: UVVP - pedagogika...
V Nitre to je asi vseobecno-vzdelavaci predmet... ;o)
renitko
27.02.09,08:46
Naozaj nikto mi nevie poradit, ČI a AKÚ si musim doplnit kvalifikaciu, ak chcem ist s VŠ PG učiť na MŠ? A aku mam cca ocakavat platovu triedu, stupen, vobec sa v tom zatial neorientujem :o(
Dakujem
BABYstar
27.02.09,15:00
Učiteľ na MŠ by mal spĺňať kvalifikáciu so stredoškolským vzdelaním SPgŠ odbor MŠ alebo VŠ odbor predškolská pedagogika.Môžeš učiť,ale ako nekvalifikovaný učiteľ v 7 platovej triede.
renitko
27.02.09,18:48
Ďakujem veľmi pekne, práve dnes som bola na jednej PaSA a idem si tam doplniť kvalifikáciu :o)
Na VŠ pôjdem zasa o pár rokov - na rozširujúce štúdium, priberiem si k aprobácii ešte jeden predmet-jazyk a prejdem na ZŠ spolu s deťmi :o)
Ešte ak môžem poprosiť o názor na započítanie praxe (samozrejme myslím len nejakej časti) z VŠ - pozícia pracovník vo výskume vo výskumnom ústave v ramci jednej z fakúlt. Myslíte, že zo siedmich rokov sa mi niečo môže započítať?
Ďakujem, prajem pekný večer :o)
sharlotta
29.08.09,09:17
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci sa nastupom na studium ucitel povazuje za kvalifikovaneho. Ucim AJ 5 rokov, no na VS som studovala ine aprobacne predmety. Od septembra nastupujem na rozsirujuce studium(dalsi aprobacny predmet) anglicky jazyk a literatura a kolegyne tvrdia, ze nastupom na studium sa stavam kvalifikovanou. Mne sa to ale nezda. Je to pravda? Dakujem.
Sabadka
31.08.09,15:51
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci sa nastupom na studium ucitel povazuje za kvalifikovaneho. Ucim AJ 5 rokov, no na VS som studovala ine aprobacne predmety. Od septembra nastupujem na rozsirujuce studium(dalsi aprobacny predmet) anglicky jazyk a literatura a kolegyne tvrdia, ze nastupom na studium sa stavam kvalifikovanou. Mne sa to ale nezda. Je to pravda? Dakujem.

Za kvalifikovaného sa považuje až po úspešnom ukončení štúdia.
alžbeta.b
01.09.09,14:38
Začatím rozširujúceho štúdia AJ na vysokej škole sa podľa vyhlášky č. 41/1996 stávate už kvalifikovanou, ale len do 1.9.2010. To znamená, že ak sa u zamestnávateľa preukážete dokladom o prijatí na RŠ a zároveň nastúpite na štúdium, zamestnávateľ Vás má evidovať už ako kvalifikovanú do spomínaného dátumu. Po tomto termíne - teda po 1.9.2010 sú dve možnosti - buď sa novelizuje vyhláška - a teda dôjde k predlženiu o ďalších 5 rokov (zatiaľ to stále tak bolo..), alebo budete preradená do nižšej platovej triedy ako nekvalifikovaná na výučbu AJ.
alaya1
02.09.09,08:54
Začatím rozširujúceho štúdia AJ na vysokej škole sa podľa vyhlášky č. 41/1996 stávate už kvalifikovanou, ale len do 1.9.2010. To znamená, že ak sa u zamestnávateľa preukážete dokladom o prijatí na RŠ a zároveň nastúpite na štúdium, zamestnávateľ Vás má evidovať už ako kvalifikovanú do spomínaného dátumu. Po tomto termíne - teda po 1.9.2010 sú dve možnosti - buď sa novelizuje vyhláška - a teda dôjde k predlženiu o ďalších 5 rokov (zatiaľ to stále tak bolo..), alebo budete preradená do nižšej platovej triedy ako nekvalifikovaná na výučbu AJ.
poprosila by som, kde tato zalezitost je citovana. V akom zakone, vyhlaske. Potrebujem paragraf.Dik
Sabadka
02.09.09,11:21
Začatím rozširujúceho štúdia AJ na vysokej škole sa podľa vyhlášky č. 41/1996 stávate už kvalifikovanou, ale len do 1.9.2010. To znamená, že ak sa u zamestnávateľa preukážete dokladom o prijatí na RŠ a zároveň nastúpite na štúdium, zamestnávateľ Vás má evidovať už ako kvalifikovanú do spomínaného dátumu. Po tomto termíne - teda po 1.9.2010 sú dve možnosti - buď sa novelizuje vyhláška - a teda dôjde k predlženiu o ďalších 5 rokov (zatiaľ to stále tak bolo..), alebo budete preradená do nižšej platovej triedy ako nekvalifikovaná na výučbu AJ.

Len na okraj celej záležitosti vyhláška č. 41/1996 bude zrušená od 01.11.2009, a začína platiť 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch v plnom rozsahu( pardón výnimku tvoria dva §, ale tie sa týkajú starostlivosti o zamestnancov a nie ich vzdelania)
alaya1
02.09.09,13:02
Len na okraj celej záležitosti vyhláška č. 41/1996 bude zrušená od 01.11.2009, a začína platiť 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch v plnom rozsahu( pardón výnimku tvoria dva §, ale tie sa týkajú starostlivosti o zamestnancov a nie ich vzdelania)
Predosle platilo do 1.11.2009? myslim to preradenie uz pri zacati studia?


este by ma zaujimalo, ci toto plati aj v pripade, ze to bolo realizovane v inom studijnom odbore, v akom zamestnanec momentalne pracuje.

Po piatich rokoch pedagogickej praxe sa ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky uznáva
a) získanie titulu po vykonaní štátnej rigoróznej skúšky alebo bez vykonania štátnej rigoróznej skúšky absolventom, ktorí počas celého štúdia na vysokej škole dosahovali výborné študijné výsledky, vykonali štátnu záverečnú skúšku s výborným prospechom a absolvovali štúdium s vyznamenaním, alebo získanie titulu na vysokých školách a fakultách podľa všeobecne záväzných právnych predpisov platných pred 1. júlom 1990,
b) absolvovanie vysokoškolského vzdelania druhého stupňa neučiteľského študijného odboru a absolvovanie doplňujúceho pedagogického štúdia nadväzujúceho na získaný študijný odbor,
Sabadka
03.09.09,07:29
Vyhláška č. 41/1996 o odbornej pedagogickej spôsobilosti ešte platí do 01.11.2009, čo sa týka uznania kvalifikácie viem tak že aj teraz platí že kvalifikácia sa uznáva len po ukončení štúdia nie pri začatí. No ale možno sa ešte niekto fundovanejší ozve.
alaya1
03.09.09,07:43
Vyhláška č. 41/1996 o odbornej pedagogickej spôsobilosti ešte platí do 01.11.2009, čo sa týka uznania kvalifikácie viem tak že aj teraz platí že kvalifikácia sa uznáva len po ukončení štúdia nie pri začatí. No ale možno sa ešte niekto fundovanejší ozve.
este by ma zaujimalo, ci toto plati aj v pripade, ze to bolo realizovane v inom studijnom odbore, v akom zamestnanec momentalne pracuje.

Po piatich rokoch pedagogickej praxe sa ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky uznáva
a) získanie titulu po vykonaní štátnej rigoróznej skúšky alebo bez vykonania štátnej rigoróznej skúšky absolventom, ktorí počas celého štúdia na vysokej škole dosahovali výborné študijné výsledky, vykonali štátnu záverečnú skúšku s výborným prospechom a absolvovali štúdium s vyznamenaním, alebo získanie titulu na vysokých školách a fakultách podľa všeobecne záväzných právnych predpisov platných pred 1. júlom 1990,
b) absolvovanie vysokoškolského vzdelania druhého stupňa neučiteľského študijného odboru a absolvovanie doplňujúceho pedagogického štúdia nadväzujúceho na získaný študijný odbor,

Toto by ma velmi zaujimalo.
alžbeta.b
03.09.09,11:26
Je to vo vyhláške č. 41/1996 Z.z., III. časť - Učitelia všeobecnovzdelávacích predmetov 5.-9. ročníka základnej školy, bod 12 (konkrétne posledná veta tohto bodu).