sultanko
25.02.09,13:29
Dobrý deň,
poraďte mi prosím,

som s.r.o., a ak využívam moje výrobky na reklamu (podporu predaja)formou bezplatného odovzdanie-darovania mojim odberateľom, budem to účtovať na 513/123? A budú daňovo uznateľné, áno?
Je aj potrebný doklad o tomto darovaní vzoriek výrobkov medzi mnou a odberateľom?

Ďakujem veľmi pekne.
Zoltán Kovács
25.02.09,12:52
Dobrý deň,
poraďte mi prosím,

som s.r.o., a ak využívam moje výrobky na reklamu (podporu predaja)formou bezplatného odovzdanie-darovania mojim odberateľom, budem to účtovať na 513/123? A budú daňovo uznateľné, áno?
Je aj potrebný doklad o tomto darovaní vzoriek výrobkov medzi mnou a odberateľom?

Ďakujem veľmi pekne.

No účet 513 je jeden z najznámejších pripočitateľných nákladov v rámci DP.
sultanko
26.02.09,15:48
Ja som rozmyšľala nad tým, či to nebude skôr dar ako reprezentácia...?
A ešte by som potrebovala vedieť, či je aj potrebný doklad o tomto darovaní vzoriek výrobkov medzi mnou a odberateľom, pretože sa jedná o poskytnutie jednej vzorky medzi mnohých potenciálnych odberateľov...
Ďakujem.
spruzinova
26.02.09,18:37
Mám trošku inú otázku, ale tiež ohľadne reklamy. Na základe zmluvy máme prenajaté nejaké reklamné plochy-napr. na autobusovej stanici alebo na linke autobusu, atď. Zmluvy sú uzavreté na celý rok. Každý rok si reklamu odfotíme a priložíme k faktúre, ktorú nám majitelia reklamných plôch vystavia. Hlavná ekonómka teraz prišla s tým, že to máme fotiť každý mesiac-ku každej faktúre, nie iba raz za rok (zmluva sa vždy podpisuje na rok-s mesačnou fakturácio).
Prosím Vás, viete mi niekto poradiť, či na to je nejaký predpis ako často sa to musí takto dokumentovať, veď to by sme museli vyčleniť človeka, čo by to každý mesiac obiehal fotiť po celom Slovensku.
Ďakujem za odpoveď.