rouen
25.02.09,14:59
Ahoj,
chceme zacat podnikat vo forme v.o.s. Citam si uz nejake veci okolo toho - pravne, dane, ucto.. v podstate su mi jasne rizika a vyhody, aj to ze ucto nam bude robit externe uctovnik, proste zakony si precitat viem :) Zaujima ma, kde sa daju docitat skor take praktickejsie aspekty, ako to funguje "naozaj" tie kazdodenne veci - napr. ako sa vlastne po poriadku dostane nejaky zisk firmy (klienti zaplatia faktury na bankovy ucet firmy) ku mne ako osobe, aby som mal z coho zit ? Nepredpokladam ze si len prevedieme nieco na sukromne ucty a zapiseme do uctovnictva (neviem ako co).. ? :) ja viem ze v tom mam trochu hokej, hadam mi viete poradit kde taketo veci nastudovat, Dik !
R.
eseročka
05.03.09,13:31
dosť veľa každodenných vecí je aj na tejto porade, stačí len hľadať - čo však niekedy zaberie dosť veľa času. položenú otázku by bez problémov mal zvládnuť odpovedať externý účtovník - je niekoľko spôsobov a možností ako si "dopredu" vyplácať zisk

čo sa však týka v.o.s. - spoločníci za záväzky spoločnosti ručia spoločne a nerozdielne všetkým svojím majetkom, tak keď už založiť právnicku osobu - tak jedine s. r. o.