Aankaa
25.02.09,15:54
Pekné popoludnie, potrebujem poradiť. Nakupujem ručne vyrobené dekorácie od domácich výrobcov, resp. od domáckych, čiže nie všetci mi vystavia faktúru./ Ale to ma ešte netrápi/ Ja ich v rámci svojej živnosti predávam cez internet a plánujem ponúknuť aj určitým predajniam, takže budem vykonávať veľkoobchodnú činnosť. Chcem sa opýtať, ako je to s ich označením:
1. čo som povinná mať na štítkoch, ak ich neoznačil už sám výrobca /
2. musím ponechať výrobcove označenie ak to ďalej podávam cez svoju živnosť a ak sa výrobca nevyjadril
3. musím mať výrobok nejako označený, vzhľadom na to, že v mnohých predajniach, kvetinárstvach tovar označený nemajú nijako- okrem ceny.

Ďakujem.
Anka
VladoaKatka
25.02.09,15:11
Nešpecifikovala si o aké výrobky sa jedná. Každopádne by si sa mala pozrieť na stránku
http://www.economy.gov.sk/index/go.php?id=2053

Hlavne zákon o ochrane spotrebiteľa, zákon o e-obchode,...

a keď sa jedná o výrobky, ktoré majú zodpovedať nejakým STN,tak aj na stránku
http://www.sutn.sk/default.aspx

S výrobcom, Tvojim dodávateľom sa môžeš dohodnúť na ozačení výrobku podľa Tvojich predstáv. Tu sa hlavne jedná o Váš vzájomný vzťah a dohodu.
Aankaa
25.02.09,16:52
Vďaka VladoaKatka, no okrem povinného označenia výrobku cenou som tam nič nenašla. Výrobky nemusia zodpovedať STN, všetko je ručná práca.
Musím alebo nemusím označovať výrobok etiketou o výrobcovi, pôvode tovaru...?
VladoaKatka
25.02.09,17:01
Vďaka VladoaKatka, no okrem povinného označenia výrobku cenou som tam nič nenašla. Výrobky nemusia zodpovedať STN, všetko je ručná práca.
Musím alebo nemusím označovať výrobok etiketou o výrobcovi, pôvode tovaru...?
Neviem ešte stále o aké výrobky sa jedná - drevo, kov, textil atď. Ťažko sa tak všeobecne dá povedať či áno alebo nie.
Napr. ručne vyrobené drevené hračky - tiež je to ručná práca a je potrebné na nich mať vyznačené, či sú vhodné pre deti do 3 rokov.
ďalej - spôsob ošetrovania, spôsob použitia ... je veľmi veľa kritérií, ktoré musíš brať do úvahy.
Aankaa
25.02.09,18:45
Aháá, no veď toto chcem nájsť - zodpovedajúce kritéria....
Jedná sa o výrobky z hliny, dekoračné predmety. A sú určené všetkým vekovým kategóriam od malé detičky, až po seniorov. Neviem sa zorientovať v legislatívnych "prikázaniach".
Ďakujem.