Zoli38
25.02.09,19:33
Dobrý deň prajem. Mám taký problém. Som zamestnaný v českej firme, ktorá nemá slovenskú pobočku. Výplatu mi posielajú v českých korunách, ale po prepočítaní na EUR mi výplata prišla defacto o 4 tisíc menej, čo je dôsledok nepriaznivého kurzu CZK - EUR. Chcem sa spýtať, čo doporučujete spraviť, poprosiť o voľajakú kompenzáciu z firmy, alebo...??? Dopredu ďakujem za všetky fundované odpovede.
Lianka
02.03.09,16:39
To, ze mas ucet v inej mene a este ide o cezhranicny tok, ti predrazuje bankovy prevod.

Predpokladam, ze poplatky za prevod platis ty, resp. o to menej sa ti pripise na ucet. Co sa tyka meny a kurzovych rozdielov, nie je problem zalozit si ucet aj v inej mene, napr. v CZK - usetris aspon na tych kurzovych rozdieloch.

Co tak zalozit si ucet v CR? Zvaz, ci je vyhodnejsie CZK alebo EUR - navstiv banku v CR. Usetris na cezhranicnych poplatkoch, co moze byt zaujimava suma.

Firma ti zasiela vyplatu na ucet, ktory si si zadal. Z dovodu, ze mas ucet zalozeny v zahranici (z ich pohladu), nie je dovodom na kompenzaciu z ich strany.