lirael23
25.02.09,18:59
dobry den,
chcela by som sa spytat na takuto otazku

som ukolovo platena (resp. od vykonu) a bola som vyslana zamestnavatelom na 3 dni na skolenie.. na moju otazku ako mi to bude preplatene mi nevedel odpovedat a ja vlastne teraz neviem ci za 3 dni budem mat nulovy prijem, alebo ci je nejak stanovene ako mi to bude uhradene..

vie mi niekto poradit?
vdaka
mzdarka renca
25.02.09,18:24
dobry den,
chcela by som sa spytat na takuto otazku

som ukolovo platena (resp. od vykonu) a bola som vyslana zamestnavatelom na 3 dni na skolenie.. na moju otazku ako mi to bude preplatene mi nevedel odpovedat a ja vlastne teraz neviem ci za 3 dni budem mat nulovy prijem, alebo ci je nejak stanovene ako mi to bude uhradene..

vie mi niekto poradit?
vdaka

pravdepodobne použije zamestnávateľ priemernú hod. mzdu

Vzdelávanie zamestnancov
§ 153


Zamestnávateľ sa stará o prehlbovanie kvalifikácie zamestnancov alebo o jej zvyšovanie. Zamestnávateľ prerokuje so zástupcami zamestnancov opatrenia zamerané na starostlivosť o kvalifikáciu zamestnancov, jej prehlbovanie a zvyšovanie.


§ 154

(1) Zamestnancovi, ktorý vstupuje do pracovného pomeru bez kvalifikácie, zabezpečuje zamestnávateľ získanie kvalifikácie zaškolením alebo zaučením. Po skončení zaškolenia alebo zaučenia vydá o tom zamestnávateľ zamestnancovi potvrdenie.

(2) Zamestnávateľ je povinný rekvalifikovať zamestnanca, ktorý prechádza na nové pracovisko alebo na nový druh práce, alebo na spôsob práce, ak je to nevyhnutné najmä pri zmenách v organizácii práce alebo pri iných racionalizačných opatreniach.

(3) Zamestnanec je povinný sústavne si prehlbovať kvalifikáciu na výkon práce dohodnutej v pracovnej zmluve. Prehlbovanie kvalifikácie je aj jej udržiavanie a obnovovanie. Zamestnávateľ je oprávnený uložiť zamestnancovi zúčastniť sa na ďalšom vzdelávaní s cieľom prehĺbiť si kvalifikáciu. Účasť na vzdelávaní je výkonom práce, za ktorý patrí zamestnancovi mzda.
lirael23
25.02.09,18:34
dakujem velmi pekne