bendži
23.06.05,14:27
Ahojte poraďáci, :confused:

obraciam sa na Vás s prosbou o poradenie nejakých fínt či spôsobu, ako nájsť chyby v DPH-čke.. Celý minulý rok mi dosť lieta (preberala som účtovníctvo až počas roka a v dosť biednom stave) a už som z toho zúfalá. Robím v Money, ale privítam akékoľvek návrhy.... prosíííím pomôžte mi :(
size
01.07.05,07:58
Ja robím tiež v Money. Tiež som mala s tým dosť problémy hlavne ak som sa pomýlila v tom, že síce bol doklad s DPH aj som ho tak nahrala ale nevšimla som si že mám zadané nevplyvňujúci DPH. Teraz si to robím pracne a to tak, že si vytlačím 343 a protokol k DPH a odfajkávam. Ako blázon. Tu mi to ale tieť robí rozdiely vtedy, ak dátum DPH je v danom mesiaci a účtovný dátum v nasledujúcom. Hlavne pri vystavovaní faktúr. DPH v Money nie je podľa môjho názoru najspoľahlivejšie.
Katarína STR
01.07.05,08:22
Ja robím tiež v Money. Tiež som mala s tým dosť problémy hlavne ak som sa pomýlila v tom, že síce bol doklad s DPH aj som ho tak nahrala ale nevšimla som si že mám zadané nevplyvňujúci DPH. Teraz si to robím pracne a to tak, že si vytlačím 343 a protokol k DPH a odfajkávam. Ako blázon. Tu mi to ale tieť robí rozdiely vtedy, ak dátum DPH je v danom mesiaci a účtovný dátum v nasledujúcom. Hlavne pri vystavovaní faktúr. DPH v Money nie je podľa môjho názoru najspoľahlivejšie.Prečo si mysliš, že nie je spoľahlivý tento program ?
Ako dlho v ňom pracuješ ? Asi krátko, že ?
Prečo to pracne odškrtávaš ?
Veď ti staší si vytlačiť zoznam dokladov neovplyvňujúcich DPH a hneď uvidíš, či tam nemáš zaradené doklady, ktoré majú vyčíslenú DPH.
Prečo dávaš účtovný dátum iný ako dátum DPH ?

Ahoj
marianna
01.07.05,08:36
Presne tak, dátum DPH musí sedieť s dátumom daň. povinnosti. Ja s DPH problém nemám. skús si vytlačiť priznanie k dPH a pohyby na účtoch, chybu nájdeš. Mne ale robí rozdiel pri "reverse charge", nepočíta mi dPH rovnako na vstupe a na výstupe. Sú tam stotinné rozdiely. Ale ja sa stým dáko netrápim. Na konci roka naúčtujem halierové vyrovnanie a je to.
bendži
01.07.05,08:52
Ak vám teda dobre rozumiem, nevyhnem sa zrejme ručnému prepočítavaniu jednotlivých období. To skutočne neexistuje v tom programe nejaký menej pracný spôsob kontroly? Vytlačené to už síce mám, ale chcela som sa vyhnúť tomu prepočítavaniu :(
size
01.07.05,08:57
Neviem, prečo tak podráždene reaguješ na to, že je nespoľahlivý. Alebo si ich dealerom? Robím s Money už 4 roky ale robím aj na iných programoch. A ak to mám porovnať, tak je v tomto smere jeden z najnespoľahlivejších. Ale ty asi nemôžeš porovnávať. Niektoré programy majú aj takú kontrolu, že ty dáš len pokyn na kontrolu DPH so zaúčtovaním na účte 343 a on sám ti vyhodí rozdieli a prípadne zaúčtuje halierové vyrovnanie. Tu to aspoň ja robím interním dokladom. A interákom účtujem aj samotný výkaz k DPH.
size
01.07.05,08:58
Bendži, asi tak. Aj keď Katarína má možno pre teba lepší návrh na kontrolu.
Katarína STR
01.07.05,09:02
Mne sa nezdá, žeby som reagovala podráždene.
Rešpektujem názor iných ľudí, ale v tvojom prípade nebol vyjadrený len tvoj názor, ale hneď si označila program za zlý a to sa mi nepáči.
Ja pracujem s týmto programom už 7 rokov a vôbec nie som jeho dealerom.
Musíš uznať, že ak ti nesedela DPH, tak to vždy bola len tvoja chyba a nie chyba programu, je tak ?
Žiaden program nie je dokonaly, ale takto ho zavrhnúť, no neviem neviem.
Tak potom prečo na ňom pracuješ ?
size
01.07.05,09:12
Ako som spomenula, robím nie len v tomto programe. Program ako taký som nezavrhla, len som zhodnotila DPH v tomto programe. Určite má zase tento program výhody voči iným programom, ale čítaj celý môj príspevok. A prečo na ňom pracujem? Lebo ho majú tie firmy ktoré účtujem a iné firmy majú iné programy. Preto viem porovnávať. A ešte k tým chybám, ako som spomenula, niektorý program ta upozorní na spravenú chybu ale tento čo sa týka DPH tak nie. Ak tam raz dám omylom že bez vplyvu a doklad udám s DPH mohol by ma upozorniť na to, alebo by som chcela veľa? A asi nie som jediná, ktorá má s DPH problémy v tomto programe, viď Bedži, ktorej skús teraz poradiť, ako si čo najrýchlejšie nájde rozdieli. Zatiaľ to tu vyzerá ako menší konflikt medzi nami dvomi. A zabudla si na otázku a problém podávateľa problému.
Katarína STR
01.07.05,09:15
Mne sa to nezdá ako konflikt. V pohode.
Ale čo sa týka toho, že ty si omyslom dáš na doklad s DPH, že je neovplyvňujúci ešte nemusíš odškrtať všetko. Stačí ti vytlačiť zoznam dokladov neovplyvňujcúcich DPH a hneď tam uvidíš doklady, ktoré majú vyčíslenú DPH a teda tam nemajú čo robiť.
size
01.07.05,09:28
Je to pochopiteľné. To si aj robím. Len je to o jeden krok naviac. A stalo sa mi, že som na to aj pozabudla.

A čo sa týka tých dátumom, keď platilo, že DPH ide do obdobia v ktorom daňový doklad obdržíš ale účtovný dátum bol /pre výsledok hospodárenia/ v mesiaci predchádzajúcom tak vznikal problém.

Ale v poriadku. Len aby si vedela, že programy majú aj za aj proti. A podľa mojich skúseností to platí o každom. A money nie je výnimkou. Vlastne o tom to je. Ich tvorcovia sa predbiehajú v tom, čo najviac ponúknuť. A napr. taká POHODA sa mi páči v tom, že ti vytláča aj registračné listy atď. Ono ja by som bola najradšej keby som si mohla z tých programov povyťahovať to, čo sa mi z ktorého páči.
Ak môžeš, tak mi na seba napíš aj súkromný mail a v prípade ďalšieho problému si môžme skúsenosti vymeniť mimo porady.