erika527
08.07.04,15:35
Keď mali sme nadmerný odpočet v apríli, čo sa nedalo odpočítať v máji lebo vtedy taktiež bol nadmer, tak by sme mali zadať s májovým priznaním DPH aj žiadosť na vrátenie nadmerného odpočtu za 04/2004? Podľa starého zákona o DPH áno, podľa nového nie, na daň. úrade mi povedali že na aprílový nadmerák už netreba podať žiadosť, nie som úplne istá, poradte mi. Keď áno tak už som meškala so žiadosťou 2 týždne, šéf ma zabije. :(((
VieraM
08.07.04,13:41
Ja si myslim že áno, lebo nový zákon platí od 1.5.2004. Ja som radašej žiadosť podávala. Veď daj ešte teraz rýchlo lebo oni si hned najdu vyhovorku preco nevratia
nadmerak.
Luckasari
08.07.04,13:46
suhlasim s VieraM, ziadost bola k 4/2004 nadmernemu potrebna, isiel este podla stareho zakona
andrea
08.07.04,14:04
Poviem Vám z vlastnej skúsenosti. Presne v 4/2004 sme mali nadmerný odpočet. V 5/2004 nam ho odrátali od daňovej povinnosti. Žiadosť sme nedávali, ale daňovaci nam nabehli na kontrolu 4 mesiaca. Momentálne máme po kontrole a v 6/2004 mame zase nadmerný odpočet. Už sa "teším" čo ma čaka. Neviem, ale u nás pracovníci DÚ postupovali takto. Radšej sa poinformujte na DÚ u vás.
vladan
09.07.04,03:55
netreba, už som písala v tvojom ďalšom príspevku nazvanom rovnako. Pýtala som sa na DÚ, a správkyňa mi povedala, že sa to neriadi starým zákonom, ale novým.
janaGT
09.07.04,04:35
netreba, už som písala v tvojom ďalšom príspevku nazvanom rovnako. Pýtala som sa na DÚ, a správkyňa mi povedala, že sa to neriadi starým zákonom, ale novým.
Podľa môjho názoru nepokazíš nič, ak tú žiadosť podáš. Lepšie ako nepodať.
vladan
09.07.04,05:16
ak si pozrieš rovnomennú tému, tak tam som písala dôvod, prečo nemusí podať žiadosť. Vôbec jej to nezakazujem, aj aj som si myslela, že to nie je na škodu, a potom mi prišlo z DÚ oznámenie, že moju žiadosť neakceptujú, ale mi vrátia NO podľa zákona. Čiže ešte raz. Žiadosť nemusíš podať, ale ak chceš, tak kľudne. Ďalší papier, hore-dole. Ale podľa mojej správkyne dane, sa vzťahuje na NO za 03-2004 a 04-2004 už nový zákon o DPH, kde sa žiadosť o vrátenie NO už nevyžaduje. Pekný deň
marianna
09.07.04,05:55
Pridám sa k tejto porade aj ja, pretože aj my sme mali za apríl nadmerný odpočet a to dosť veľký. V máji takisto nadm. odpočet. Žiadosť o vrátenie som nepodávala, pretože lehota na vrátenie za apríl začína plynúť v júni, teda po podaní DP za máj, a to by sme sa mali riadiť už novým zákonom. Ale pre istotu som práve včera volala na DÚ, (dosť neskoro ale predsa), a daňovníčka ma uistila že nieje potrebné dávať žiadosť za apríl. Tak dúfam že peniaze nám vrátia do konca mesiaca.
AlaNR
09.07.04,06:12
Marianna, mali by vrátiť, ak Ti nepríde kontrola. Počula som už také hlášky, že zasa nie je z čoho vracať NO a chodia húfne kontroly. Tiež sme mali dva mesiace po sebe nadmerný a dosť veľké sumy na naše pomery. Mali sme dovozy a k priznaniu som pre istotu doložila JCD. Dúfam, že im to nebude podozrive a dajú pokoj.
Žiadosť k aprílu sme už nemuseli podávať - povedali na daňáku.
strapkova
12.07.04,12:04
Netreba, mne uz dosli peniazky aj na ucet.
alexaneta
15.07.04,10:24
netreba podávať žiadosť aj my sme podali a oni nám poslali list že už od 1.5.2004 aj keď sa týka apríla netreba dávať žiadosť takže ma zrušili tiež som si myslela že sa to vzťahuje až na májový odpočet ale oni to tak geniálne napísali aby to nik nepochopil resp. každý po svojom ako aj všetko.
Dada
16.07.04,04:59
A mne z Daňového volali, že si máme napísať žiadosť o preúčtovanie NO za 10/2003, 1/2004 a 4/2004, a NO za 12/2003 máme uvesť v priznaní DPH za 6/2004. Dosť pomotané, ale takto to odo mňa chcú.
vladan
16.07.04,05:11
myslím, že mi sme to uvádzali pre mesačných platcov DPH u štvrťročných by to malo byť to isté, ale možno sa mýlim.
Aké skúsenosti so žiadnosťami na NO máte štvrťročný platitelia DPH???