susanka13
25.02.09,21:09
Chcem sa opytat, ako sa moze prejaviť problem zo žlčníkom.Pretože mňa boli brucho tak ako keby ma štípalo v okolí pupka a pod žaludkom. Ale zo žalúdkom nemam nič. Ďakujem vám za radu
pasuliatko
25.02.09,20:09
u doktora si bola?
susanka13
25.02.09,20:22
ne nebola.... chcem najprv zistit, ze co asi to moze byt...a potom by som chcela zajst
arizona
25.02.09,20:57
Už si založila tretiu tému ohľadom tvojho zdrav. problému http://www.porada.sk/search.php?searchid=7581588 :confused::rolleyes::eek:
pred pár dnami to bol žalúdok, dnes už nie..
To si robíš srandu, alebo čakáš, že Ti niekto "vyveští" diagnózu na diaľku?
Nika
26.02.09,05:05
ne nebola.... chcem najprv zistit, ze co asi to moze byt...a potom by som chcela zajst

.....a načo tam pôjdeš, keď už to budeš vedieť?;) Najdôležitejšie je určiť diagnózu-lieky si môžes nakúpiť v lekárni aj sama...
Jara
26.02.09,06:12
Ja som pred operáciou žlčníka mala bolesti v strede medzi rebrami a trochu do pravej strany. Bolesti vystreľovali až medzi lopatkami. Boli to prudké krčovité pichľavé bolesti a pri zachváte som mala vracanie a hnačky aj 30 hodín. Mala som kamene na pravej strane pod prvým rebrom, bol silne zapalený a zahnisaný. Musel ísť vonku a aj keď som bola napichaná na operačný zásah laparoskopický, nakoniec ho museli vybrať klasický lebo hrozili komplikácie, nakoľko to bolo v poslednej chvíli. Odporúčam ísť na gastro vyšetrenie a nehádať čo to môže byť. Lekár sa pozrie aj na žalúdok aj na vredy aj na žlčník, takže čo najskôr tam zájdi.
OKAA
26.02.09,06:18
Bohužial,dievčatá majú pravdu.Treba si zájst k obvodnému,aby ta odporučil na odborné vyšetrenie.My do teba nevidíme-nemáme rontgenové oči!;)
Vela štastia....
pasuliatko
26.02.09,13:32
ne nebola.... chcem najprv zistit, ze co asi to moze byt...a potom by som chcela zajst

no thakto to asi ťažko zistíš cho dlekárovi lebo to môže byť všeličo,a nie len dohady čo to asi môže byť a kúpiť si lieky.chod lekarovi a hotovo nevymýšlaj:mad:
Bionda
27.02.09,12:36
Tu naozaj nejde o to, aby sa tu diagnostikovali ochorenia, skôr rady pre tých, ktorí majú podobné diagnózy a aké majú skúsenosti s liečbou.... a pod.
úprimne, naozaj treba ísť k lekárovi, ktorý urobí kompletné vyšetrenie, event. ťa pošle na odborné vyšetrenie.
Šútorka
27.02.09,19:03
Ahoj Susanka, aj ja mávam bolesti žlčníka už asi osem rokov. Prvé problémy začali po narodení prvého dieťaťa. Ako sa prejavujú? Neviem či sa prejavujú u každého rovnako, ale mňa začne bolieť brucho, ako keď mám bolesti pri menštruácii a prechádza mi to postupne do krížov. Pri takomto záchvate sa musím pokrčiť až k zemi a počkať asi 5 minút, pokiaľ to prejde a predýchať to. Neviem či som Ti pomohla, ale prajem Ti skoré uzdravenie. Šútorka
deeda
02.03.09,09:16
Ja som už dlhšie bez žlčníka a tá bolesť bola iná. Priznaky, ktoré opisuješ Susanka, mám po ťažkom mastnom jedle. Predpokladám, že podráždený pankreas. Mne pomôže pankreolan, prísna dieta až hladovka. Keď bolesť trvá, určite lekárske vyšetrenia.
syrik
02.03.09,10:31
Ahoj Susanka, aj ja mávam bolesti žlčníka už asi osem rokov. Prvé problémy začali po narodení prvého dieťaťa. Ako sa prejavujú? Neviem či sa prejavujú u každého rovnako, ale mňa začne bolieť brucho, ako keď mám bolesti pri menštruácii a prechádza mi to postupne do krížov. Pri takomto záchvate sa musím pokrčiť až k zemi a počkať asi 5 minút, pokiaľ to prejde a predýchať to. Neviem či som Ti pomohla, ale prajem Ti skoré uzdravenie. Šútorka

No tak podľa opisu týchto bolestí to určite nie je žlčník...skôr nejaký gynekologický problém...
lijana1
03.03.09,16:25
ja mam zlcnik vonku uz rok a pol. pri problemoch s nim mi bolo zle hlavne od zaludka. mala som take palive bolesti, ktore vyslahovali hore hrudnou kostou. pridalo sa silne palenie zahy a pocit plnosti. kdesi som citala, ze bolesti a stipanie okolo pupku mozu byt aj pri problemoch so slepym crevom alebo pri zapale vajecnikov. jednoznacne ten kto ma zlcnikove problemy,ma aj traviace problemy a to cim dalej tym viac sa stupnujuce.odporucam navu chirurga. ten spolahlivo rozpozna akutny stav a vyhnes sa moznym komplikaciam
danuľa
17.02.11,08:55
Ahoj.Ja už vlastne ani neviem,že čo mi je.Absolvovala som komplet vyšetrení,a nič mi nenašli,stále ma trápi nevoľnosť a pocit dráždenie v okolí žalúdka a smerom na pravo.Mám pocit že to môže byť aj žlčník,len vlastne neviem ,môže žlčník bolieť?
Ivana 1511
17.02.11,10:46
Môže žlčník bolieť a stráááááááááášne, neznesiteľne. Viem o čom hovorím. Už ho mám odstránený.
danuľa
17.02.11,11:28
Ale mňa to nebolí strašne,chvalabohu,ja pociťujem len dáke dráždenie,ťažkosť .
adi11
14.01.12,20:22
Synovi diagnostikovali chronicky zapal zlcnika {K839}, mava len obcasne bolesti pod pr. rebrom a pocul nieco o kvapkach EMULIPS FORTE http://www.zdravie-z-prirody.com/products/emulips-forte/, preto sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s nimi. V lekarni ich nedostat iba cez internet.
buchač
14.01.12,20:34
Synovi diagnostikovali chronicky zapal zlcnika {K839}, mava len obcasne bolesti pod pr. rebrom a pocul nieco o kvapkach EMULIPS FORTE http://www.zdravie-z-prirody.com/products/emulips-forte/, preto sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s nimi. V lekarni ich nedostat iba cez internet.

...ak je niečo chronické , najlepšie je to skalpelom poriešiť a nie kvapkami ....
Jurivo
14.01.12,20:46
...ak je niečo chronické , najlepšie je to skalpelom poriešiť a nie kvapkami ....

Operácia by mala byť posledná možnosť. Každý orgán v tele má svoju úlohu a je to veľký zásah do organizmu keď sa odstráni. Treba riešiť chronický zápal a nie hneď rezať. Aspoň vidno ako si moderná medicína dokáže poradiť s chorobami.
ludmilla
14.01.12,20:49
Synovi diagnostikovali chronicky zapal zlcnika {K839}, mava len obcasne bolesti pod pr. rebrom a pocul nieco o kvapkach EMULIPS FORTE http://www.zdravie-z-prirody.com/products/emulips-forte/, preto sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s nimi. V lekarni ich nedostat iba cez internet.

Emulips poznám v súvislosti s mojou kolegyňou, ktorá ho berie na chudnutie, už vypila pár flašiek, ale zatiaľ neschudla:) ale nedá si vysvetliť ... ale radšej ..... keď má niekto zbytočné peniaze
adi11
14.01.12,20:50
...ak je niečo chronické , najlepšie je to skalpelom poriešiť a nie kvapkami ....

..takze radsej to dat vybrat, aj ked nemava zlcnikove zachvaty..mozno aj bude musiet...totizto ma doporucene ist na CT zlcnika, cakame, kedy ho objednaju...o kvapkach cital na nete, je v zahranici, tak pockam na vysledok z CT teda
vulxy
14.01.12,20:54
bol som asi pred mesiacom na prev.prehliadke ,zamestnavatel mi to platil tak ako spravny slovak ked je to zadara.....:),v zivote som nemal s lekarmi ,nemocnicami nic spolocneho som ich obchadzal zdaleka.zistily mi obrovske zlcove kamene,podla velkosti by ma uz davno maly rezat.nikdy ma to nebolelo ani som nevedel ze naky zlcnik mam no a odvtedy co mi to povedaly ma to bolí.
ze som tam ja blbec liezol mohol som to este tak 30 rokov vydrzat v zdravi:D
ludmilla
14.01.12,21:06
Synovi diagnostikovali chronicky zapal zlcnika {K839}, mava len obcasne bolesti pod pr. rebrom a pocul nieco o kvapkach EMULIPS FORTE http://www.zdravie-z-prirody.com/products/emulips-forte/, preto sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s nimi. V lekarni ich nedostat iba cez internet.

Aj ja som mala chronický zápal žlčníka a vyhýbala som sa lekárom ako som najlepšie vedela, až v auguste minulého roku som prekonala chrípku spojenú s vracaním a už som sa nespamätala, odvtedy ma bolel žalúdok, "grgala" (a zapáchalo to) som celé dni a aj tak som odmietala návštevu lekára až keď ma náš chirurg pristihol ako som skrútená prekonávala kŕč v žalúdku, pekne ma vyhrešil či som normálna a ešte v ten deň keďže som nič nejedla mi urobil gastro - počas pracovnej doby a v anestézii :):), hneď na druhý deň prišlo histo zápal žalúdka a dvanástnika typu C a bolo rozhodnuté, nasadená liečba a v októbri bol žlčník vonku, teraz viem, že som bola naozaj hlúpa takto si zahrávať s vlastným zdravím.
adi11
14.01.12,21:17
..vlani bol na gastro vysetrenie, to mal negativne..len obcasne pobolievanie pod rebrom mava aj to len niekedy a mozno si aj namysla, ma strach, ze bude musiet ist s tym na operaciu..uvidime asi na 2 mes. pojde na CT ..co povie lekar
ivetaŽ
16.10.12,18:08
Ahoj, tiež som bola na preventívke a zistili mi kameň (či balvan)v žlčníku, doteraz som našťastie nemala žiadne ťažkosti a to určite je tam už veľa rokov. Teraz po zistení sa mi zdá, že ma sem tam jemne pobolieva pravá strana. Nuž neviem, či je to psychika, alebo sa naozaj začína ozývať, tiež si hovorím, keby som o ňom nevedela asi by bolo lepšie. Viem, že je ťažko radiť nepriateľke liekov a nemocníc, no myslíte, že sa dá zbaviť kameňa aj inou formou, ako operačnou? Máte skúsenosti? ... ak pomôže len operácia, je to veľmi bolestivé?
Zdenka175
17.10.12,15:02
Minule som počula 2 pani sa v nemocnici rozprávať o žlčníku. Jedna mala bolesti a bola na vyšetrení/neviem či CT alebo sono/. A nič nevideli... O 2 týždne mala bolesti, sanitka ju doviezla do nemocnice. Išla na vyšetrenie a tam sa ukázal veľký kameň..:eek: Ona hovorí, bola som tu pred 2 týždňami, že ako to je možné,vtedy tam kameň nebol.? Doktor jej povedal, že kameň sa pohybuje, tak sa vždy nezachytí...Potom ju operovali..
jacekova
17.10.12,16:04
Ahoj, tiež som bola na preventívke a zistili mi kameň (či balvan)v žlčníku, doteraz som našťastie nemala žiadne ťažkosti a to určite je tam už veľa rokov. Teraz po zistení sa mi zdá, že ma sem tam jemne pobolieva pravá strana. Nuž neviem, či je to psychika, alebo sa naozaj začína ozývať, tiež si hovorím, keby som o ňom nevedela asi by bolo lepšie. Viem, že je ťažko radiť nepriateľke liekov anemocníc, no myslíte, že sa dá zbaviť kameňa aj inou formou, ako operačnou? Máte skúsenosti? ... ak pomôže len operácia, je to veľmi bolestivé?

Pred 2 týždňami som mala asi žlčníkový záchvat, hrozné kŕče...zistili mi 6ks (cca 1 cm) kamene. Už som aj objednana o mesiac na operáciu (laparoskopicky vyberu žlčník). Myslím,že to nemôže byť viac bolestivé ako bolesti zlcniku.
Kazdy deň mi je totálne zle, hoci mám už nasadenú diétu.. pravdepodobne okrem žlčníka mám problém aj s niečím iným,tak sa chystám aj na gastro :-(
Nezvyknem veru chodievat po doktoroch ani brať lieky,ale ked su bolesti neznesiteľné, neni o čom...
buchač
17.10.12,17:33
jacekova

Re: Asi žlčník
Pred 2 týždňami som mala asi žlčníkový záchvat, hrozné kŕče...zistili mi 6ks (cca 1 cm) kamene. Už som aj objednana o mesiac na operáciu (laparoskopicky vyberu žlčník). Myslím,že to nemôže byť viac bolestivé ako bolesti zlcniku.
Kazdy deň mi je totálne zle, hoci mám už nasadenú diétu.. pravdepodobne okrem žlčníka mám problém aj s niečím iným,tak sa chystám aj na gastro :-(
Nezvyknem veru chodievat po doktoroch ani brať lieky,ale ked su bolesti neznesiteľné, neni o čom...

Onehdá mi jeden doktor ( patológ ) riekol .....

Keď je jeden z trojice orgánov - pankreas , žlčník a pečeň ( nazvem ) podráždený nesprávnou stravou alebo aj inou príčinou , tak si to takpovediac odnesú aj tie dva...

A čo povedal ....hm... môžem aj potvrdiť......
ivetaŽ
18.10.12,07:17
Díky za reakciu, no veľa optimizmu v odpovediach nevidím, máte pravdu, len sa mi do toho nechce, keď ma nič nebolí, čo však je možno len otázkou času. Len pre zaujímavosť, môj vypestovaný kamienok je jeden a má 4 cm.
buchač
18.10.12,10:02
Díky za reakciu, no veľa optimizmu v odpovediach nevidím, máte pravdu, len sa mi do toho nechce, keď ma nič nebolí, čo však je možno len otázkou času. Len pre zaujímavosť, môj vypestovaný kamienok je jeden a má 4 cm.

doteraz som našťastie nemala žiadne ťažkosti a to určite je tam už veľa rokov. Teraz po zistení sa mi zdá, že ma sem tam jemne pobolieva pravá strana.
...hm ...

Ono keď prídu tie ťažkosti a nebudú to tie jemné bolesti , to bude iná káva ...
Šak omietku zo steny raz dva dáš dole ...

Horšie je potom pankreasový záchvat ... to omietku dotyčný škriabe z plafóna ...

Zažil som obe ... nuž viem porovnať ...:---
ivetaŽ
18.10.12,13:50
asi takto na mňa treba ísť... tak, po prečítaní Tvojej odpovede mám "dosť", tuším sa poobzerám po lekároch, dík
kaivorus
21.10.12,17:55
Odporúčam zmeniť živorný štýl...
je lepšie dodržať dietnejšiu porciu a zmes potravín podľa krvnej skupiny, teraz so žlčníkom

aj tak to bude treba po operácii, a ak nie? objavia sa iné problémy, ale tam už nebude žlčník....,následné problémy..., ani si nechcem predstaviť /viď správne reakcie Buchača/
Treba si uvedomiť , že potom je potrebnejšie jesť menšie množstvá nakoľko pečeň nie je dostatočnou zásobárňou žlče...

Vhodné si je zistiť, ktoré baktérie , vírusy, parazity a plesne sídlia v brušnej dutine a v pečeni a žlčníku/napíš SS, /, tie treba zlikvidovať, upraviť si režim výživy ....

ŽIVOT JE ZMENA, ZDRAVIE SA DOSAHUJE ZMENOU POSTOJOV. CHUŤ A MAŤ RÁD NEZNAMENÁ BUDOVANIE SI ZDRAVIA.
OPERÁCIA JE NIEKEDY JEDNODUCHÁ VEC, /VIĎ CHALAN Z NITRY - KÓMA/ ALE ZBAVENIE SA ŽLČNÍKA -HAZARD VOČI SVOJMU TELU.