madamare
23.06.05,19:54
:) Dobrý deň,mám takýto problém :som predsedom SVB a chceme od súkromnej osoby odkúpiť pozemok susediaci z domom.Máte s tým niekto skúsenosti? Nie je mi jasná forma zmluvy ktorá by mala byť pri takomto predaji.Treba urobiť iks predajných zmlúv na každého vlastníka zvlášť,alebo stačí nejaká súhrnná zmluva všeobecne na všetkých....Skrátka neviem sa pohnúť z miesta. Vopred Ďakujem za každú radu.
madamare
24.07.05,17:51
naozaj neviete nikto poradiť???
elli
24.07.05,18:18
naozaj neviete nikto poradiť???
Staci JEDNA zmluva, kde ako kupujuci budu uvedeni VSETCI vlastnici bytov (t.j. spoluvlastnici domu a zastavaneho pozemku).,a ako predavajuci ta sukromna osoba, ako si to nazval.
Predpokladam, ze ten kupovany pozemok chcete priclenit k tomu vasmu terajsiemu, v tom pripade pozor na to, aby sa vlastnikmi stali kupujuci v takych istych pomeroch, v akych su vlastnikmi spolocnych casti a zariadeni domu - t.j. podlahova plocha bytu v citateli a celkova podlahova plocha bytov v menovateli.
V tych istych pomeroch budu potom vyplacat aj kupnu cenu.

Keby bolo kupnych zmluv tolko ako vlastnikov bytov, nedoplatili by ste sa na katastri za poplatky za vklad (co zmluva, to 2000 Sk), takto budete platit len 2000 Sk, lebo bez ohladu na pocet ucastnikov je to furt len JEDINA jedna zmluva.
Staci takato odpoved?

PS: Ak to chcete priclenit k svojmu povodnemu pozemku, aby to figurovalo v katastri pod jedinym parcelnym cislom (t.j. povodny + kupovany pozemok), je treba este pred zmluvou dat urobit geometricky plan, ktory tieto dva pozemky zluci do jedneho a rovno sa to s kupnou zmluvou zapise do katastra ako jediny pozemok.
Llívia
13.10.08,18:31
A čo opačný problém?
Ak je napr. 10 vlastníkov a 1 chce odkúpiť časť spoločného pozemku (príp. ak by chcel získať právo na prechod cez spoločný pozemok - vecné bremeno v katastri), potrebuje na to súhlas ostatných 9 vlastníkov. Správne?

Je možé, aby si vlastníci "rozdelili" (dohodli sa) pozemok, t.j. kto akú časť bude užívať?
aja7777
22.10.08,16:53
ja sa chcem spýtať ako sa skladáta do spoločenstva, ak sú v bytovom dome trojizbové a jednoizbové byty..Všetci rovnako , alebo podla plochy bytu.???
Llívia
29.10.08,10:22
Asi myslíš príspevok do fondu prevádzky, opráv a údržby. Ten je podľa plochy bytu.