jana1970
26.02.09,10:24
Dobrý deň, mám otázku, prosím. Ak podnikám s nákladným vozidlom mimo územia Slovenskej republiky, je to oslobodené od cestnej dani? ak áno, aký je to paragraf, resp. jeho znenie. Ďakujem.
Tweety
26.02.09,09:30
Dobrý deň, mám otázku, prosím. Ak podnikám s nákladným vozidlom mimo územia Slovenskej republiky, je to oslobodené od cestnej dani? ak áno, aký je to paragraf, resp. jeho znenie. Ďakujem.
Za prvé: nie je to cestná daň, ale daň z MV, § 84
Predmet dane
(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").
jana1970
26.02.09,14:08
Ďakujem Vám:). Pani na danovom úrade mi zrejme hovorila o tomto, ale vysvetlit mi to nedokázala. Tranzitovat cez Slovenskú republiku bez nákladu možno?
liba2
26.02.09,14:34
Dobrý deň, mám otázku, prosím. Ak podnikám s nákladným vozidlom mimo územia Slovenskej republiky, je to oslobodené od cestnej dani? ak áno, aký je to paragraf, resp. jeho znenie. Ďakujem.
Aby si sa dostala mimo územia SR, musíš prejsť nejaké km aj po území SR, teda používaš vozidlo aj na území SR , a teda máš povinnosť zaplatiť daň z motorových vozidiel.
Prekročením SK hranice, teda na území mimo SR, sa riadiš povinnosťami vodiča v danej krajine.

Tranzitovat cez Slovenskú republiku bez nákladu možno?
... tejto otázke už vôbec nerozumiem :confused:.
Prečítaj si ešte raz citát zo zákona od Tweety.