marietav
26.02.09,12:23
Dobrý deň, prosím Vás, je nejaká smernica alebo poučenie ako vypĺňať vyhlásenie k dani z príjmov. Totižto menila som zamestnanie v priebehu mesiaca - v prvej práci som končila k 22. 1., do nového zamestnania som nastúpila 23. 1. Vyhlásenie som podpísala v novom zamestnaní s dátumom 1. 2. Avšak naša mzdárka mi uplatnila nezd. položku už v januári. Keď som ju upozornila na to, že som podpísala vyhlásenie s dátumom 1. 2., ohradila sa, že som zle vypísala vyhlásenie, že to som mala v časti III. a IV. vypísať a dátum som mala dať dátum nástupu do zamestnania. Ja si myslím, že nemá pravdu, ale ak sa mýlim, prosím, opravte ma.:confused:
Ďakujem.
mzdarka renca
26.02.09,11:35
Dobrý deň, prosím Vás, je nejaká smernica nie, nie je dôvod, vo vyhlásení je všetko jasne napísané alebo poučenie ako vypĺňať vyhlásenie k dani z príjmov. Totižto menila som zamestnanie v priebehu mesiaca - v prvej práci som končila k 22. 1., do nového zamestnania som nastúpila 23. 1. Vyhlásenie som podpísala v novom zamestnaní s dátumom 1. 2. Avšak naša mzdárka mi uplatnila nezd. položku už v januári. Keď som ju upozornila na to, že som podpísala vyhlásenie s dátumom 1. 2., ohradila sa, že som zle vypísala vyhlásenie, že to som mala v časti III. a IV. vypísať a dátum som mala dať dátum nástupu do zamestnania. Ja si myslím, že nemá pravdu, ale ak sa mýlim, prosím, opravte ma.:confused:
Ďakujem.

Mzdárka má pravdu, mala si tak postupovať. V RZD za rok 2009 sa všetko dorovná a vyrovná.
Tweety
26.02.09,11:39
Mzdárka má pravdu, mala si tak postupovať. V RZD za rok 2009 sa všetko dorovná a vyrovná.
Súhlasím a doplním, to vyhlásenie si mala podpísať do konca mesiaca januára, nie až vo februári.
Paula
26.02.09,11:42
Mimochodom na tlačive je na konci oddielu II. zreteľne napísané "vyplní sa pri nástupe do zamestnania"

K ostatným častiam len toľko, že mzdárka v novom zamestnaní nie je jasnovidec.
Tweety
26.02.09,11:44
Mimochodom na tlačive je na konci oddielu II. zreteľne napísané "vyplní sa pri nástupe do zamestnania"
Najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom nastúpil, tak ako píšem vyššie.:)
Paula
26.02.09,11:55
Najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom nastúpil, tak ako píšem vyššie.:)


OK :), hlavne, že to "nebol" február .
Tweety
26.02.09,11:57
Ale u zadávateľky bol.:mad: Ja som to písala hlavne pre ňu.
marietav
10.03.09,10:24
Ďakujem Vám za odpovede a opravím sa.
mzdarka renca
10.03.09,10:32
Prosím, vyjadrite sa, kto môžete. Je to možno trochu "blbá" otázka, ale samú ma zaskočilo, že to niekto aj ináč môže chápať. S kamarátkami - mzdárkami som sa rozprávala a ony obidve nezávisle na sebe mi povedali, že som to dobre vyplnila. Len nemám nijaký oficiálny "papier" na to, že je to dobre...

Oficiálny papier je to vypísané a podpísané Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti. Nechcem sa zastávať mzdárky, ale niečo povedané ústne môže v tomto hektickom daňovom období zabudnúť. Jednoducho postupovala podľa spomínaného vypísaného Vyhlásenia.