sonahelenamaria
26.02.09,11:44
Dobrý deň,
včera mali naši vodiči povinné školenie a preskúšanie vodičov pre prevádzku, údržbu a opravy vozidiel v zmysle vyhl. SÚBP a SBÚ č. 208/1991 Zb. a zákona NR SR č. 462/2007 Z.z., BOZP a OPP. Záver bol taký, že tí vodiči, ktorí boli na lekárskom vyšetrení v mesiaci február, musia ísť späť k lekárovi a dať si vystaviť nové doklady o zdravotnej spôsobilosti na vedenie motorových vozidiel, keďže od 1.2.2009 platí Vyhláška ministerstva vnútra SR č. 9/2009 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v ktorej v prílohách sú nové vzory. Takže, ak niekto z Vás má záujem, uvádzam ich v prílohe - 3 vzory.

Pekný deň prajem všetkým poraďákom.:)
drobeceva
22.04.09,10:35
Má niekto skúsenosti so psychologickými testami vodičov skupiny C? Náklady za ich vykonanie znáša zamestnanec, alebo to hradí firma?
Sabadka
22.04.09,11:11
Má niekto skúsenosti so psychologickými testami vodičov skupiny C? Náklady za ich vykonanie znáša zamestnanec, alebo to hradí firma?
Firma, ale ak firma má pracovnú zdravotnú službu tak to ide cez ňu. U nás to funguje aspoň tak, dala som požiadavku na PZS a oni mi to všetko vybavili a je sv. pokoj. Ak PZS nemáš vybavuješ všetko sama a hradíš to tiež ty resp. firma.;);););););)
drobeceva
22.04.09,11:14
Firma, ale ak firma má pracovnú zdravotnú službu tak to ide cez ňu. U nás to funguje aspoň tak, dala som požiadavku na PZS a oni mi to všetko vybavili a je sv. pokoj. Ak PZS nemáš vybavuješ všetko sama a hradíš to tiež ty resp. firma.;);););););)
Sabi, hodila som to tu preto, lebo máme OBP-áka, máme aj PZS. Dnes, keď som došla do firmy, dozvedela som sa, že zajtra idú vodiči na spomínané testy a vraj na vlastné náklady. Ekonómka naniesla ten problém, šéf tvrdí, že ak chcú robiť, nech si to urobia na vlastné náklady. To sa mi však nezdá.
Ďakujem za Tvoj názor,
okikoo
12.08.09,19:19
Má niekto skúsenosti so psychologickými testami vodičov skupiny C? Náklady za ich vykonanie znáša zamestnanec, alebo to hradí firma?

Mne to preplatil zamestnávateľ. Pozri tento link:

http://www.porada.sk/t86854-lekarske-prehliadky-vodicov-refer-vozidiel.html