Danka:o)
26.02.09,13:03
Dobrý deň všetkým, chcela by som poradiť, aké sú možnosti ak má 29-ročný chlap vyskočenú platničku a nechce ísť na operáciu. Alebo poradiť, čo pomáha, aké cviky, procedúry alebo aký doktor je dobrý, alebo stredisko. Máte niekto skúsenosť s ozónoterapiou? ďakujem
Melicharko
26.02.09,15:56
No tak moj svagor si kupil asi pred mesiacom masaznu postel Spinrex a musim uznat, ze to bola velmi dobra kupa. Svagor mal cely zivot bolavy chrbat a vraj po pol mesiaci masazi ho bolest presla a citi sa normalne. Mal som moznost sa na nej parkrat pomasirovat a bolo to velmi prijemne.
Beny
26.02.09,16:16
Ja mám pravidelne vyskočených aj niekoľko - riešim to tak, že idem na kúpalisko do Podhájskej - na hodinu a potom idem na masáž k Alicke Pápešovej - je to masérka priamo na kúpalisku - 0903-475749. Podhájska - okres Nové Zámky - funguje aj cez zimu.
Danka:o)
26.02.09,17:44
Ďakujem, no zatiaľ keď išiel na nejakú rehabilitáciu, masáž alebo nebodaj do termálnej vody, tak to dopadlo ešte horšie. Viem, že by mal chodiť na nejaké masáže, ale nepomáha mu to, iba zhoršuje. Momentálne skončil v nemocnici, ale tam to iba tlmia liekmi.
zanetth
26.02.09,19:26
Pri akútnych bolestiach chrbtice sa v žiadnom prípade neodporúčajú termálne kúpele, to stav len zhorší. Pomáha suché teplo - elektrický ohrievací vankúš alebo nahrievanie infračerveným svetlom, na natieranie chrbtice je dobrá Konská masť - hrejivá, môjmu manželovi to pomáha. Tiež má vyskočené platničky. Pred tromi rokmi mal tiež veľké bolesti a bral injekcie. Kým prejdú akútne bolesti trvá to nejaký čas, a až potom treba začať cvičiť, aby sa chrbtové svalstvo posilnilo a nebolo stuhnuté - samozrejme na začiatok pod dohľadom fyzioterapeuta. Čo sa týka ozónoterapie, nemáme s tým osobnú skúsenosť, ale tiež sme sa o nej informovali, odporúčajú ju ako poslednú možnosť pred operáciou, niektorým ľuďom pomôže - naozaj je to individuálne.
Bionda
27.02.09,12:41
otázne je či sa jedná o herniáciu platničky, ak zasahuje do miešneho kanálu a zužuje ho a spôsobuje dráždenie,asi ťažko to riešiť inak ako operačne, zvlášť ak ide už o tŕpnutie končatín a bolesti....
Tak tiež poznám osobu, čo skúša najprv aj iné varianty, ale neviem... uvidíme, určite dám :D vedieť či mi to pomohlo :D
T
bianka117
02.03.09,09:32
No ja Ti poradím, tiez som mala 27 ked mi začali problémy. Som po 2 operáciach. A žije sa mi velmi ťažko. Určite skús najskôr ozonoterapiu- po nej cviky čo ti odporučia podla mckenzie. Potom rehabilitácie. Ono sa to zo dna na den nezlepší, musíš byt velmi trpezlivý. Uvedom si, že teraz trpíš a mozno este nejaku dobu budeš, ale ja uz po operácii budem trpieť asi navždy. Keby som to môhla vratiť, tak by som orodovala aj prácu, pretoze ked som marodila 4 mesiace tak ma posudkova nutila íst do práce alebo na operáciu, v tej dobe som netušila ze na to nemá právo. Takze venuj sa svojej chrbtici, určite sa Ti za to odmení. Mne teraz pomáhajú jedine masáže, načas mi zmiernia bolesti. O tej posteli - je to dosť drahá investícia, neviem či by som do toho hned vhupla, mozno je pre tych, ktorych z prepracovania občas bolí chrbát, ale ty ked mas poruchu- akou je vysunutie alebo hernia platničky, to sa treba poradiť. Viem že vôbec nie je vhodna pre ludi po operacii platničiek. Zelám veľa šťastia v boji s bolestou.
Bionda
02.03.09,12:07
No ja Ti poradím, tiez som mala 27 ked mi začali problémy. Som po 2 operáciach. A žije sa mi velmi ťažko. Určite skús najskôr ozonoterapiu- po nej cviky čo ti odporučia podla mckenzie. Potom rehabilitácie. Ono sa to zo dna na den nezlepší, musíš byt velmi trpezlivý. Uvedom si, že teraz trpíš a mozno este nejaku dobu budeš, ale ja uz po operácii budem trpieť asi navždy. Keby som to môhla vratiť, tak by som orodovala aj prácu, pretoze ked som marodila 4 mesiace tak ma posudkova nutila íst do práce alebo na operáciu, v tej dobe som netušila ze na to nemá právo. Takze venuj sa svojej chrbtici, určite sa Ti za to odmení. Mne teraz pomáhajú jedine masáže, načas mi zmiernia bolesti. O tej posteli - je to dosť drahá investícia, neviem či by som do toho hned vhupla, mozno je pre tych, ktorych z prepracovania občas bolí chrbát, ale ty ked mas poruchu- akou je vysunutie alebo hernia platničky, to sa treba poradiť. Viem že vôbec nie je vhodna pre ludi po operacii platničiek. Zelám veľa šťastia v boji s bolestou.
Veď práve toto je to, čo odrádza aj mňa!
Ja som za vyskúšanie aj iných alternatív, teraz momentálne ma lekárka presvedčila , aby som absolvovala kúpeľnú liečbu, veľmi som nechcela, ale nakoniec, veď čosi robiť musím, lieky stále jesť nie je riešením.....
Určite cvičenia zamerané na posilnenie svalov chrbtite- tzv spinálne cviky sú, je dobré začať ich cvičiť s profesionálnym rehabil. pracovníkom a lekárskym dohľadom, lebo napr., ak je tam aj nejaké iné ochorenie, problém... nie všetko je vhodné pre každého....
Mne napr. masáže viac ublížia ako pomôžu! takže začať treba tak, že určite mať dobrého NEUROLÓGA .
kajasla
02.03.09,20:44
V Hornych Oresanoch je pani ktora vie pomoct. Naprava povyskakovane stavce a platnicky formou masaze. Je to uplne bezbolestne. Ma velky cit v ruke . Chodi k nej vela ludi , ktory mali ako jedine riesenie operaciu. Ja som sa u nej tiez dala dokopy. Mavala som velke bolesti. Teraz uz usilovne cvicim , ale pod dohladom fyzioterapeutky, lebo nespravne robene cviky vedia narobit sarapatu.
Danka:o)
05.03.09,14:54
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady, práve sme v stave rozhodovania, ale keďže v priateľovej práci nie je problém kedykoľvek maródiť, tak vyskúšame všetky možné cvičenia a rehabilitácie. Doktor mu povedal, že platničku má posunutú až 1 cm, tak neviem, či je to veľa, alebo sa s tým niečo dá urobiť. Ešte raz ďakujeme
zeka22
06.03.09,18:12
Tiež sme stáli pred rozhodovaním operovať áno-nie. Manžel išiel najprv na konzultáciu k liečiteľovi až s jeho odobrením sa zveril do rúk neurológom. Naše telo si robí s nami čo chce, operácia dopadla dobre. ale objavila sa recidíva. Od operačky je už 10 rokov a problémy sú ako keby ani na nej nebol. Necvičí, ale najlepšie mu robí teplá voda Oravice Bešeňová.
Tak držím palce.