Karmenka
26.02.09,14:29
Prajem všetkým pekný deň.
Potrebovala by som poradiť ohľadne daňového priznania.
Za rok 2007 som podala daňové priznanie, v ktorom som mala príjmy SR za 8 mesiacov, Írska za 2 mesiace a daň, ktorá mi vznikla som zaplatila. Požiadala som daňový úrad v Írsku o vydanie potvrdenia, že som ich rezident. Dňa 24.2.2009 mi DÚ v Írsku zaslal potvrdenie, v ktorom mi potvrdil, že som rezident Írska v roku 2007 a 2008.
Chcela by som sa opýtať:
1. Či môžem podať dodatočné DP za rok 2007 a priznať v ňom len príjmy zo SR ?
2. V roku 2008 mám príjmy len z Írska, som povinná podať DP na Slovensku ?

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
Karmenka
Karmenka
27.02.09,04:49
nik mi nevie poradit ?
james bond
27.02.09,05:36
Ahoj karmenka

chcem sa ta opytat ako si dosiahla ze ti DU v irsku vydal potrvrdenie o tom ze si rezident irskej republiky.Ja som sa snazil o toto potvrdenie a odpoved bola ze musim priniest ziadost so slovenskeho DU.

dik za odpoved
hanelie
27.02.09,06:28
1. Či môžem podať dodatočné DP za rok 2007 a priznať v ňom len príjmy zo SR ?
áno, môžeš - ak máš potrvdenie o rezidencií, prijmy z írska / írska republika / do DP neuvádzaš

btw - rezidencia sa vydáva ak má daňovník odpracovaných v danej krajine min. 183 dní / okrem splnenia iných podmienok /


Ja som sa snazil o toto potvrdenie a odpoved bola ze musim priniest ziadost so slovenskeho DU.

to nie je pravda - podáva sa žiadosť na DÚ v meste, v ktorom si pracoval
dôležitá je argumentácia, že máš osobné záujmy v tejto krajine, že plánuješ do budúcna tu pracovať a prinášať tak všeobecný prospech pre danú krajinu
Karmenka
27.02.09,11:02
Ahoj karmenka

chcem sa ta opytat ako si dosiahla ze ti DU v irsku vydal potrvrdenie o tom ze si rezident irskej republiky.Ja som sa snazil o toto potvrdenie a odpoved bola ze musim priniest ziadost so slovenskeho DU.

dik za odpoved


Ja som s týmto potvrdením nemala problém. Prišla som na daný úrad v meste kde pracujem, povedala som im aké potvrdenie potrebujem a na aký účel. Daná pracovníčka mi povedala, že vie o aké potvrdenie ide a v priebehu pár dní mi prišlo poštou na adresu kde bývam. V Írsku pracujem v jednej firme 14 mesiacov a možno aj preto nebol problém s potvrdením keďže zamestnania nestriedam... no neviem, možno sa aj mýlim :cool:
rudkoo
08.03.09,09:13
Dobrý deň.Na túto tému sa už popísalo veľmi veľa.Každý daňový úrad si robí podľa svojho uváženia čo nie je správne.Po mojom pátrani ohľadne určenie rezidencie som získal tieto informácie,ktoré pripájam.Prajem pekný deň.
kovex
16.03.09,06:42
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak má daňovník zo Slovenska príjmy zo závislej činnosti z Anglicka, môže si pri podaní DP uplatniť daňový bonus?
kovex
16.03.09,07:41
posúvam, ďakujem ...