poisonkatka
26.02.09,14:42
Zdravim Vas. Nevedela som kam tuto temu zaradit, tak som to hodila sem.

Vo firme mame registracku euro 2000 t alpha, kupili sme ju v roku 2004, v 2009 bola certifikovana na euro. chcem sa spytat, ci nahodou neviete, ci sa cez tuto pokladnicu daju robit uhrady pohladavok (podla toho noveho zakona). ide mi o to, ze ci budeme musiet od pondelka evidovat uhrady cez ERP. Z elcomu nemam odozvu. Dakujem
krusa
26.02.09,20:11
no hlavne ide o to či je certifikovaná podľa zákona o registračných pokladniciach ktorý začína platiť od marca 2009 alebo podľa vyhlášky o spôsobe vedenia evidencie cez registračnú pokladnicu. Osobne sa domnievam, že ti ju ešte certifikovali podľa vyhlášky. Ak by tomu tak bolo, potom je na daňovom subjekte, aby si vybral či bude postupovať podľa vyhlášky alebo podľa nového zákona o RP. Vyhláška totiž dáva možnosť neevidovania úhrady pohľadávok pre tie subjekty ktoré ešte majú pokladnice certifikované podľa vyhlášky o RP do konca roka 2010.
poisonkatka
27.02.09,06:47
diky, takze ak na tom certifikate nie je spomenuty ten novy zakon z roku 2008, ale iba vyhlaska 55/1994 tak to netreba zacat evidovat od marca?
krusa
27.02.09,18:47
ano. pozri si zaverečné ustanovenia nového zákona o ERP
bornik
01.03.09,21:32
netreba, nakoľko bežíte podľa vyhlasky 55/1994. Mate čas do 1.1.2011 si tuto pokladnicu dať upraviť, aby vyhovovala zákonu 289/2008. Pohladávky budete evidovat cez ERP až po úprave.
m.lujza
02.03.09,16:46
Ja som sa nedávno tiež informovala ohľadom tohoto problému u predajcu, tu je na podporu vašich odpovedí aj citácia z jeho odpovede:

Ďakujeme za Vašu otázku ohľam našej pokladnice Euro-200T a fiskálneho zákona. Vami zakúpená pokladnica je síce predpripravená na nový fiskálny zákon (má implementovanú fiskálnu matičnú dosku) ale podľa nového fiskálneho zákona ešte nie je certifikovaná. Certifikát, ktorý máte k tejto našej pokladnici, vydalo EVPU Nová Dubnica a je v súlade s vyhláškou MF č. 55/1994 a v súlade so zákonom o zavedení meny euro. Podľa fiskálneho zákona začne EVPU Nová Dubnica certifikovať pokladnice najskôr až od 1. marca 2009 (osobne si myslím, že aj neskôr, pretože mešká z ministerstva vykonávací predpis, podľa ktorého má postupovať EVPU).
poisonkatka
03.03.09,09:32
ja som sa tiez informovala u predajcu ale neodpisal mi :-(