zaphira
26.02.09,18:40
Potrebujem sa poradiť, ako vypísať DP typ A keď na potvrdení o zdaň. príjmoch FO zo záv. činnosti je príjem, ktorý je zdanený zrážkovou aj preddavkovou daňou. Pracovníčka mala celý rok príjem zdaňovaný preddavkovo, len v júli zrážkou.
Neviem kde to mám uviesť, ako to rozpísať do jednotlivých kolonie.
Prosom poradte.
mzdarka renca
26.02.09,17:43
Potrebujem sa poradiť, ako vypísať DP typ A keď na potvrdení o zdaň. príjmoch FO zo záv. činnosti je príjem, ktorý je zdanený zrážkovou aj preddavkovou daňou. Pracovníčka mala celý rok príjem zdaňovaný preddavkovo, len v júli zrážkou.
Neviem kde to mám uviesť, ako to rozpísať do jednotlivých kolonie.
Prosom poradte.

zrážkovú daň dáš len vtedy, ak to má význam. t.j., že by jej vďaka nej vrátili zaplatenú daň.

zrážková daň sa považuje za vysporiadanú.
veronikasad
26.02.09,17:44
Potrebujem sa poradiť, ako vypísať DP typ A keď na potvrdení o zdaň. príjmoch FO zo záv. činnosti je príjem, ktorý je zdanený zrážkovou aj preddavkovou daňou. Pracovníčka mala celý rok príjem zdaňovaný preddavkovo, len v júli zrážkou.
Neviem kde to mám uviesť, ako to rozpísať do jednotlivých kolonie.
Prosom poradte.
Aká je výška príjmu zdanená preddavkovo ?
zaphira
26.02.09,17:45
Takže to do priznania nemám vôbec písať? Jednoducho si tú časť potvrdenia, kde je ZD z ktorého je daň zrazená nemusím ani všímať?
mzdarka renca
26.02.09,17:52
Takže to do priznania nemám vôbec písať? Jednoducho si tú časť potvrdenia, kde je ZD z ktorého je daň zrazená nemusím ani všímať?

nemusíš, ale môžeš.
zaphira
26.02.09,18:02
Aká je výška príjmu zdanená preddavkovo ?
Ak si dobre spomínam okolo 110000,- Sk.
veronikasad
26.02.09,18:05
Ak si dobre spomínam okolo 110000,- Sk.
Ak po odpočítaní zaplateného poistného je základ dane vyšší ako 98496sk, nemá význam príjem zrazený zrážkovou daňou uvádzať v DP. Ak je nižší, započítaš ho do príjmu na r.32 a zrazenú zrážkovú daň na r. 63. Aspoň časť dane sa mu vráti.
zaphira
26.02.09,18:11
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Pomohli ste mi.