mlaco
26.02.09,21:57
Ahojte,

rad by som oproti projektu pridal tepelnu izolaciu do podlahy prizemia. Cely dom je podpivniceny. Rozdiel teplot 10stC.
Uvazujem ci zdvihnut podlahu na prizemi, alebo zateplit od spodu - zo strany pivnice. Povedzme ze mam na vyber. Co je vhodnejsie riesenie?

Je lepenie EPS na strop v pivnici v niecom problematickejsie, alebo haklivejsie (zrazanie vlkhosti?)?

Zdvihnut podlahu na prizemi by pravdepodobne znamenalo potrebu pridat dalsiu radu tehal a prerobit projekt schodiska - t.j. naklady navyse oproti zatepleniu zo strany pivnice.


Dakujem za nazory.
deli.
27.02.09,06:47
JEDNOZNACNE je ovela lepsie dat tepelnu izolciu zo spodu stropu, cize z pivnice. Po vsetkych strankach, ktore spominate.
dracul
27.02.09,07:08
vo vasom pripade strop z pivnice
jaseco
18.05.09,10:02
Este by som pridal, ze eps nie je nutne kotvit. Ja som takto izoloval kuchynu nad nevykurovanou garazou. Cca 10 rokov a drzi to dodnes. Strop treba pripravit, zbavit farby. Je treba pouzit kvalitnu lepciacu hmotu. (ja som pouzil baumit kleberspachtel ci tak nejako sa to volalo.). Lepil som na buchty, mozno by som to dnes robil na hreben po celej ploche.
mysurk
18.05.09,10:34
JEDNOZNACNE je ovela lepsie dat tepelnu izolciu zo spodu stropu, cize z pivnice. Po vsetkych strankach, ktore spominate.

Súhlasím.
Aj rosný bod posunieš správnym smerom.