maros_b
27.02.09,07:27
dobry den
poprosil by som o informaciu. Zo zamesnavatelom mam podpisanu dohodu o ukonceny pracovneho pomeru k 31.03.2009. V pripade pracovneho pohovoru mam zo zakona narok na uvolnenie z prace na priepustku?? alebo to musim riesit inak???

Dakujem
Tweety
27.02.09,06:29
dobry den
poprosil by som o informaciu. Zo zamesnavatelom mam podpisanu dohodu o ukonceny pracovneho pomeru k 31.03.2009. V pripade pracovneho pohovoru mam zo zakona narok na uvolnenie z prace na priepustku?? alebo to musim riesit inak???

Dakujem
§ 141 odst.2 ZP
i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.
Chobot
27.02.09,09:06
dobry den
poprosil by som o informaciu. Zo zamesnavatelom mam podpisanu dohodu o ukonceny pracovneho pomeru k 31.03.2009. V pripade pracovneho pohovoru mam zo zakona narok na uvolnenie z prace na priepustku?? alebo to musim riesit inak???

Dakujem

V zmysle ustanovenia, čo odcitovala Tweety, nemáš nárok na voľno na hľadanie si miesta, lebo voľno sa poskytuje len počas výpovednej doby a ty nie si vo výpovednej dobe, lebo ste sa na skončení PP dohodli.