sulko7
27.02.09,08:22
ako najlepšie posielaľ hromadné maily, tak aby to nebolo považované za spam??? vie mi niekto poradiť, jedná sa o 50 000 mailov a viac
mpca
27.02.09,07:33
mimotemy
"SPAM" je to počítačová skratka?Nie skratka to určite nieje.Je to názov americkej firmy ktorá sa volala spam a vyrábala lunchmeaty.Počas 2 svetovej vojny tieto konzervy a konzumovali ich hlavne vojaci pretože boli finančne veľmi lacné a dalo sa z nich spravit hocijaké jedlo.Používalo sa v USA a Veľkej Británii.


Čo má otravná pošta s spoločné z firmou SPAM?

Konzerva sa objavila v záverečnom skeči 25. dielu seriálu Monty Pythononov lietajúci cirkus a to tak že bola na každóm jedálnom lístku.Kým čašníčka číta jedálny lístok zaplnený SPAMom, zbor Vikingov prekrikuje ich rozhovor s piesňou opakujúcou „SPAM, SPAM, SPAM...", odtiaľ vzniklo "SPAMovanie" dialógu.Keď sa rozšíril v 90 rokoch internet tak sa začal používať názov na túto správu SPAM.Lebo jednej firme sa podarilo vyrobiť software ktorý prehľadával internet a hladaly e-mailové adresy zapisovali si ich(bez suhlasu uživatelov) do databazy (preto je dopré používať napr. Plico[zavináč]zmail.sk ako s normálnym @).Uživatelia boli dokonca nadšený s takýchto správ a dokonca na ne i odpovedali.Spam používali na reklamu firmy po celom svete.Reklama je najvetší virus a ide na nás nielen z mailov ale aj z TV,Billboardy...
sulko7
27.02.09,08:03
mimotemy
"SPAM" je to počítačová skratka?Nie skratka to určite nieje.Je to názov americkej firmy ktorá sa volala spam a vyrábala lunchmeaty.Počas 2 svetovej vojny tieto konzervy a konzumovali ich hlavne vojaci pretože boli finančne veľmi lacné a dalo sa z nich spravit hocijaké jedlo.Používalo sa v USA a Veľkej Británii.


Čo má otravná pošta s spoločné z firmou SPAM?

Konzerva sa objavila v záverečnom skeči 25. dielu seriálu Monty Pythononov lietajúci cirkus a to tak že bola na každóm jedálnom lístku.Kým čašníčka číta jedálny lístok zaplnený SPAMom, zbor Vikingov prekrikuje ich rozhovor s piesňou opakujúcou „SPAM, SPAM, SPAM...", odtiaľ vzniklo "SPAMovanie" dialógu.Keď sa rozšíril v 90 rokoch internet tak sa začal používať názov na túto správu SPAM.Lebo jednej firme sa podarilo vyrobiť software ktorý prehľadával internet a hladaly e-mailové adresy zapisovali si ich(bez suhlasu uživatelov) do databazy (preto je dopré používať napr. Plico[zavináč]zmail.sk ako s normálnym @).Uživatelia boli dokonca nadšený s takýchto správ a dokonca na ne i odpovedali.Spam používali na reklamu firmy po celom svete.Reklama je najvetší virus a ide na nás nielen z mailov ale aj z TV,Billboardy...
to čo má byť za odpoveď???
Stefan2005
27.02.09,08:14
to čo má byť za odpoveď???

... tak sa opýtam - nie je to spam, čo chcete posielať, alebo to je spam, len chceš, aby sa to tvárilo ako "niespam" ? Lebo podľa môjho názoru jeden mail rozposlaný stotisíckrát bude asi spam :rolleyes:.
mpca
27.02.09,08:17
to čo má byť za odpoveď???
To nieje odpoved preto je tam ten zlty ksichik s tou tabulkou....
A odpoved je, ze aj ked do textu tej spravy napisete ze sa ospravedlnujete za nevyziadanu postu, bude to tak ci tak spam....
sulko7
27.02.09,08:27
ide o možnosti spolupráce s portálom, žiadny spam, žiadne blbosti, seriozny mail pre každého
mlisa
27.02.09,09:00
ono ani nejde tak o mnozstvo mailov, ale o to ze je to nevyziadana reklama, aj ked tvrdis ze ponukas serioznu spolupracu...
andreaS
27.02.09,09:04
a "nezabudni" to poslat hromadne tak, aby kazdy videl komu ten mejl isiel... za taketo mejly by som ruky odtala...

ak uz, tak to ma byt "tajna kopia" aby nikto nevidel kto dalsi to dostal...
sulko7
27.02.09,09:12
jasne ze tam bude stale len ten dany adresat, a nie dalsich 1000 adries
Bastian
27.02.09,09:15
ide o možnosti spolupráce s portálom, žiadny spam, žiadne blbosti, seriozny mail pre každého
:):):)
Mne chodí do mail. schránky viac takých serióznych ponúk na spoluprácu. Vieš pre každého je tá jeho ponuka seriózna. Ide tu ale o to, že si tú ponuku nikto od teba nežiada. Pre ľudí je otravné začínať prácu s poštou triedením a nasledovným mazaním takých ponúk. Hlavne keď ich je 20-30.
arizona
27.02.09,09:29
Sorry, neviem si predstaviť,čo to je za seriózny mail vhodný pre 50 000 ľudí:confused::eek:
Chobot
27.02.09,09:34
mimotemy
"SPAM" je to počítačová skratka?Nie skratka to určite nieje.Je to názov americkej firmy ktorá sa volala spam a vyrábala lunchmeaty.Počas 2 svetovej vojny tieto konzervy a konzumovali ich hlavne vojaci pretože boli finančne veľmi lacné a dalo sa z nich spravit hocijaké jedlo.Používalo sa v USA a Veľkej Británii.


Čo má otravná pošta s spoločné z firmou SPAM?


Konzerva sa objavila v záverečnom skeči 25. dielu seriálu Monty Pythononov lietajúci cirkus a to tak že bola na každóm jedálnom lístku.Kým čašníčka číta jedálny lístok zaplnený SPAMom, zbor Vikingov prekrikuje ich rozhovor s piesňou opakujúcou „SPAM, SPAM, SPAM...", odtiaľ vzniklo "SPAMovanie" dialógu.Keď sa rozšíril v 90 rokoch internet tak sa začal používať názov na túto správu SPAM.Lebo jednej firme sa podarilo vyrobiť software ktorý prehľadával internet a hladaly e-mailové adresy zapisovali si ich(bez suhlasu uživatelov) do databazy (preto je dopré používať napr. Plico[zavináč]zmail.sk ako s normálnym @).Uživatelia boli dokonca nadšený s takýchto správ a dokonca na ne i odpovedali.Spam používali na reklamu firmy po celom svete.Reklama je najvetší virus a ide na nás nielen z mailov ale aj z TV,Billboardy...

Keby si to niekto chcel pozrieť....

http://www.youtube.com/watch?v=anwy2MPT5RE
sulko7
27.02.09,09:54
Sorry, neviem si predstaviť,čo to je za seriózny mail vhodný pre 50 000 ľudí:confused::eek:
50 000 firiem
nika224
27.02.09,10:12
a "nezabudni" to poslat hromadne tak, aby kazdy videl komu ten mejl isiel... za taketo mejly by som ruky odtala...

ak uz, tak to ma byt "tajna kopia" aby nikto nevidel kto dalsi to dostal...
mimotemy Mohla by som sa opýtať, ako funguje tá tajná kópia? Neviem, kde si to mám nastaviť, aby keď odosielam mail viacerým - videl každý adresát videl len sám seba a nie ďalších 5 alebo 10 osôb, ktorým som to poslala...
andreaS
27.02.09,10:30
ked vyberas adresatov komu to ide tak klikni na "komu" a objavi sa ti tabulka kde je "komu" "kopia" a "skryta kopia" tak vyberies z adresara komu a kliknes na "skryta kopia"
nika224
27.02.09,10:41
Super, ďakujem. Už mi to dlhšiu dobu vŕtalo v hlave.:D
Composite
28.02.09,14:02
prečo by sa to malo tváriť ako spam ;)
Ak to ide vždy na inú adresu ;)

Ked cez forum spustím hromadnú správu, tak to dostane 75 tis ľudí a nikdy to nehodí do spam koša, ani na spam listinu.

Spam má určité znaky,....

Alebo by bol problém, ak by to bolo poslané na 1 mail, vtedy to blokne sám server
Charon
28.02.09,15:15
Fóra sa bežne používajú na rozoslanie spamu... ale vo fóre každý si nastaví, či chce, alebo nechce dostávať email... Väčšina sú to fóra na tému, ktorá ľudí zaujíma. Skús na PC fórum poslať príspevok o parfume a uvidíš, ako ľudia budú reagovať...
caligulax
01.03.09,06:00
rad by som videl ten mail (spam) posli mi ho dik. matej4@azet.sk :)
Charon
01.03.09,09:03
prečo by sa to malo tváriť ako spam ;)

Spam má určité znaky,....


Určite Tvoj úmysel je dobrý. Ale... Aký je rozdiel medzi emailom, ktorý ma láka na kúpu Viagry a napr. Plastových okien? Aký je rozdiel medzi emailom, ktorý ma láka na stránku s nahými babenkami a napr. emailom, ktorý ma láka na super stránku o ekomomike a počítačoch? Prepáč, podľa mňa žiaden. Prišiel mi do schránky email, ktorý som nechcel. Dostal som sms za 2 Sk (70 centov), že mám v schránke email, o ktorý nemám záujem... V čom je podľa Teba rozdiel?
Composite
01.03.09,09:46
pri registrácií na forum si súhlasi s podmienkami, kde určite bolo aj príjamanie mailov od vedenia fora, či administrátora, čo si pri spame nespravil.

Toto samozrejme môžeš narozdiel od spamu zrušiť.

čiže to nemôže byť spam, alebo spam je nevyžiadaná pošta, ktorú nezrušíš.

ak ti prišiel mail, tak na základe nejakej registrácií niekde, kde si s niečim súhlasíl a určite je na konci, že sa môže z odoberania odhlásiť, a ak nie, tak ti zaručujem, že ked im napíšeš, tak to zrušia.
kabatik
01.03.09,17:13
Ja som rád keď mi príde ponuka na spoluprácu. Teda za serióznu pokladám takú, ktorá súvisí z mojou praxou. Tú si prečítam a odložím. Ani neviete kedy sa Vám môže hodiť. Za spam považujem tie , ktorým nerozumiem alebo čo mi ponúkajú viagru, rolexy a výhru 1.0000 euro lebo som milionty návštevník a kedajaké uchylky. Dokonca mi príde ponuka na neviem čo, lebo to nečítam a odosielateľ som ja sám. A hlavne chodí mi to denne. Ak stavebnej firme ponúknete spoluprácu v stavebníctve a neotravujete pravidelne, tak je to podľa mňa v poriadku. To by sa za spam nemalo považovať.
Richard
01.03.09,18:07
Na rozosielanie mailov existujú softvéry.
Narýchlo som našiel napr. toto:
http://www.download.com/MailList-Controller-Free/3000-2367_4-10219668.html

Ak budeš posielať spam môžeš mať problémy napr. so svojim providerom, alebo s obchodnou inšpekciou. Alebo niektorí s tebou nebudú spolupracovať apriori kvôli tomu že ich spamuješ.
xaver
06.07.09,06:47
Ak budeš posielať spam môžeš mať problémy napr. so svojim providerom, alebo s obchodnou inšpekciou.Ako mozes mat problemy s obchodnou inspekciou ? Ide o nejaku teoreticku hrozbu (podla zakona, ktory zatial nikto nekontroluje) alebo prakticku (mas nejaku skusenost s posobenim SOI v tejto oblasti) ?
Flinstone
06.07.09,07:45
ak odošleš v krátkom čase také množstvo mailov, mailserver ťa sám blokne ako spamera
Composite
06.07.09,07:51
Ako mozes mat problemy s obchodnou inspekciou ? Ide o nejaku teoreticku hrozbu (podla zakona, ktory zatial nikto nekontroluje) alebo prakticku (mas nejaku skusenost s posobenim SOI v tejto oblasti) ?

spam je definovaný v zákone a iba a len za 1 reklamný obchodný mail, bez predchádzajúcej dohody,... môžeš dostať pokutu, či v najhoršom prípade väzenie, ak maily spôsobia škody
slabikar
23.08.09,12:41
a ked mam legalnu databazu mailov zakaznikov, ako mam poslat emaily vsetkym, aby ma mailserver nepovazoval za spamera?
Fero11
23.08.09,12:53
Ak mas nejaky e-shop, pripadne sa jedna o nejaky iny system, Tak ak sa odosiela hromadny mail, tak prijemca by mal mat moznost zrusit tuto sluzbu v nastaveniach svojeho konta.
Ak si si to programoval sam, tak by to nemal byt pre teba problem a ak ti to niekto programoval, tak ho poziadaj aby ti to upravil, podla tvojich poziadaviek
slabikar
23.08.09,12:54
ale tu ide o ten mailserver u providera, ze ci ten to neklasifikuje ako SPAM, ked naraz poslem 10.000 mailov
Fero11
23.08.09,13:01
To neviem, to musis kontaktovat providera,
Onko
23.08.09,13:03
a ked mam legalnu databazu mailov zakaznikov, ako mam poslat emaily vsetkym, aby ma mailserver nepovazoval za spamera?

Treba sa obrátiť na správcu mailservera, ktorý používaš, že aké má podmienky na používanie, či ti veľké množstvo e-mailov poslať umožní.

Prípadne si zabezpečiť nejaký softvér na ich posielanie, ktorý by zabezpečil personalizáciu týchto e-mailov na základe údajov z Tvojej databázy (doplnil správne oslovenie, meno, a podobne), takže by si neposlal napr. 50 tisíc x jeden e-mail (jasný spam), ale 50 tisíc rôznych e-mailov.
slabikar
23.08.09,13:18
Treba sa obrátiť na správcu mailservera, ktorý používaš, že aké má podmienky na používanie, či ti veľké množstvo e-mailov poslať umožní.

Prípadne si zabezpečiť nejaký softvér na ich posielanie, ktorý by zabezpečil personalizáciu týchto e-mailov na základe údajov z Tvojej databázy (doplnil správne oslovenie, meno, a podobne), takže by si neposlal napr. 50 tisíc x jeden e-mail (jasný spam), ale 50 tisíc rôznych e-mailov.

a nejaky ten softver by si mi vedel poradit?
Onko
23.08.09,13:27
a nejaky ten softver by si mi vedel poradit?

Ja som toľko e-mailov ešte nerozposielal :) takže overené riešenie neviem odporučiť. Richard vyššie uvádza odkaz na taký nejaký softvér, je zadarmo, tak môžeš vyskúšať. Prípadne by som vedel naprogramovať softvér na mieru.
soundarea
30.12.10,16:04
je rozdiel medzi hromadnym mailom - to je oslovenie legalnej databazy adresatov (napriklad registrovany zakaznici eshopu) a SPAMOM, ktory je nevyziadany.
soundarea
30.12.10,16:09
PS: ak budete pouzivat nejake softy na rozosielanie rovnakych emailov, zrejme skoncite tak, ze vam provaider blokne email branu.
Dalsim velmi neprijemnym efektom moze byt, ze velke emailove sluzby oznacia vasu emailovu adresu ako povodcu spamu a uz nebudu dalej dorucovat spravy odoslane z vasej adresy.
A uplne najhorsie moze byt, ak tieto sluzby oznacia za spamera vasho provaidera a prestanu dorucovat spravy od vsetkych jeho klientov. To by bol potom asi drahy spas. Ale to sa uz bavime o 1000kach odoslanych mailov.
soundarea
30.12.10,18:20
a ked mam legalnu databazu mailov zakaznikov, ako mam poslat emaily vsetkym, aby ma mailserver nepovazoval za spamera?
Niečo o legalnom rozosielani hromadneho mailu si môžete prečítať

tu: http://www.affilprogram.com/hromadny-mail

Aj firmy ako napriklad google - gmail nedovoluju odoslat viac ako 200 rovnakych mailov denne (automaticky to oznacia za spam).

Na to sa pouzivaju sprostredkovatelske spolocnosti, ktore dokazu aj vyhodnotit uspesnost takehoto mailingu, ako napriklad precinanost mailov, pocet preklikov, preposlani dalej atd...
Samozrejme, ze pri tychto legalnych mailoch je povinnost mat tam tlacitko na odhlasenie. Je to korektne voci adresatom.
Vyhodou tychto spolocnosti je dohoda s velkymi open mailing systemami ako napr.: gmail, seznam, azet, yahoo, atd... ze maily prichadzajuce cez ich brany aj vo velkom mnozstve su prepustane dalej.