ajka2
27.02.09,09:24
Ahojte,
chcela by som sa poradiť ako je to so započítaním praxe pre učiteľa odborných ekonomických predmetov, keď nastúpil do školstva po 20 rokoch praxe ako ekonóm v podniku a nemá pedagogickú prax.
ajka2
27.02.09,09:04
Nikto mi nevie poradiť?
legolas
28.02.09,05:45
Ahojte,
chcela by som sa poradiť ako je to so započítaním praxe pre učiteľa odborných ekonomických predmetov, keď nastúpil do školstva po 20 rokoch praxe ako ekonóm v podniku a nemá pedagogickú prax.

Nepovedala si, či máš urobené pedagogické minimum, ak áno tak nastupuješ ako učiteľ ktorý skončil VŠ. Žiadnu prax nemáš takže začínaš od piky.Prax ako ekonóma niekde v podniku s tým nemá nič spoločné.
ajka2
02.03.09,09:15
Na SŠ by som mala nastúpiť od 9/2009 a vtedy si začínam robiť aj pedagogické minimum. Neviem do akej platové triedy by som mala byť zaradená, keďže na stránkach porady som sa dočítala, že sa titul inžinier považuje za náhradu I.kvalifikačnej skúšky, čiže by som mala byť zaradená do 11.platovej triedy, ale keďže nemám doplňujúce pedagogické štúdium, asi to nespĺňam.
legolas
02.03.09,12:51
Už to neplatí, že máš titul ing. a má sa Ti započítať I. kvalifikačná skúška. Podľa nového šk. zákona by Ťa ani nemali zobrať za učiteľku lebo nesplňaš podmienky, ale ak si už dohodnutá tak Ťa zaradia do 9. platovej triedy ako nekvalifikovanú. Po úspešnom ukončení pedag. min. budeš zaradená do 11. tarif. triedy:)
alaya1
02.03.09,15:35
Už to neplatí, že máš titul ing. a má sa Ti započítať I. kvalifikačná skúška. Podľa nového šk. zákona by Ťa ani nemali zobrať za učiteľku lebo nesplňaš podmienky, ale ak si už dohodnutá tak Ťa zaradia do 9. platovej triedy ako nekvalifikovanú. Po úspešnom ukončení pedag. min. budeš zaradená do 11. tarif. triedy:)
Tak toto mi nie je jasne, ak urobi DPS a uci predmety, ktore vychadzaju z povodneho vzdelania, az vtedy ma mat 11.triedu? Ci je to jedno? Ma nepedag.vzdelanie, urobi DPS a uci hocico ine, tak ma mat 11.triedu? Aky paragraf?
legolas
04.03.09,14:59
Tak toto mi nie je jasne, ak urobi DPS a uci predmety, ktore vychadzaju z povodneho vzdelania, az vtedy ma mat 11.triedu? Ci je to jedno? Ma nepedag.vzdelanie, urobi DPS a uci hocico ine, tak ma mat 11.triedu? Aky paragraf?

Prajem pekný večer, áno ak si urobí DPS môže učiť, ale len odborné predmety z VŠ a vtedy bude mať 11. platovú triedu. Ja som aj povedal, že škola by s ňou nemala ani uzatvoriť pracovný pomer, lebo výnimky skončili, bolo by to iné keby už mala započaté DPS.
branislavp
04.03.09,16:02
Na SŠ by som mala nastúpiť od 9/2009 a vtedy si začínam robiť aj pedagogické minimum. Neviem do akej platové triedy by som mala byť zaradená, keďže na stránkach porady som sa dočítala, že sa titul inžinier považuje za náhradu I.kvalifikačnej skúšky, čiže by som mala byť zaradená do 11.platovej triedy, ale keďže nemám doplňujúce pedagogické štúdium, asi to nespĺňam.
Radšej si to prever v tej škole, do ktorej hodláš nastúpiť, alebo si to vyzisti aj na ministerstve školstva. Mzdové tabuľky nepustia. Dobre si premysli zamestnať sa v školstve s Tvojim vzdelaním a ešte k tomu si aj doplňať vzdelanie. Nič v zlom.
ajka2
05.03.09,05:59
Radšej si to prever v tej škole, do ktorej hodláš nastúpiť, alebo si to vyzisti aj na ministerstve školstva. Mzdové tabuľky nepustia. Dobre si premysli zamestnať sa v školstve s Tvojim vzdelaním a ešte k tomu si aj doplňať vzdelanie. Nič v zlom.
Asi máš pravdu. Po tom všetkom, čo som sa tu dočítala o školstve ma už aj prešla chuť nastúpiť do školstva. Ten impulz vstúpiť do školstva pramenil z toho, že mám snahu zmeniť zamestnanie, pretože už u mňa začína syndrom vyhorenia, ak vieš čo mám na mysli. Ale asi ostanem pri financiách a účtoch a budem hľadať niečo iné v tejto oblasti.
branislavp
06.03.09,17:36
Asi máš pravdu. Po tom všetkom, čo som sa tu dočítala o školstve ma už aj prešla chuť nastúpiť do školstva. Ten impulz vstúpiť do školstva pramenil z toho, že mám snahu zmeniť zamestnanie, pretože už u mňa začína syndrom vyhorenia, ak vieš čo mám na mysli. Ale asi ostanem pri financiách a účtoch a budem hľadať niečo iné v tejto oblasti.
Pri zmene zamestnania je potrebné, aby človek konal z rozvahou, nie unáhlene, aby potom z toho nebol sklamaný. V rezorte školstva by si bola ako absolvent VŠ bez kvalilfikácie a bez praxe. Takže samé mínusy a bola by si tak potrestaná nízkym platom a ešte by si musela popri zamestnaní absolvovať aj pedagogické minimum. Prajem Ti, aby si sa správne rozhodla a našla si zamestanie, s ktorým budeš spokojná. Veľa šťastia.
ditor
23.01.15,10:53
Bolo pravidlo, ktoré určovalo kľúč k výpočtu pedagogickej praxe a bola to tretina odbornej praxe. Zamestnávateľ sa v školstve bude však snažiť vyhnúť sa tomuto, pretože s rokmi, ktoré by Vám takto započítal zamestnávateľ by tabuľkovo aj zvyšoval plat ktorý potrebuje potlačiť smerom nadol. Prvý rok Vám naznačí že s Vami bude počítať aj na rok, Pravidlo je, že Vám do zmluvy napíše povinnosť študovať DPŚ. Zmluva je ale do konca školského roka. Asi par dní pred koncom Vám vypočíta koľko dní mate dovolenku a poďakuje sa za Vaše služby škole. Od septembra bude hľadať niekoho kto im na toto naletí opäť. Ak sa obrátite na s otázkou na nejaký úrad dostanete len jednu odpoveď : " Budeme sa Vašim problémom zapodievať a včas Vám pošleme odpoveď" -Žiadna nepríde. S pozdravom