Bavi
27.02.09,10:03
SZČO zakúpil v roku 2008 drobný hmotný majetok na faktúru v hodnote 3000 SK. Bola z nej uplatnená DPH v priebehu roka. Kúpu zrealizoval jeho brat, ktorý aj vyplatil faktúru. Tento doklad sa však stratil. Faktúra je zaúčtovaná v záväzkoch, nakoľko klient povedal, že doklad o úhrade dodatočne doloží. Teraz však chce, aby som vyhodila faktúru, lebo doklad neexistuje. Faktúra je však započítaná aj v DPH aj v záväzkoch. Poraďťe mi, prosím. Je možné dať úhradu, ako výdavok neovplyvňujúci základ dane?
alušik
27.02.09,09:11
A je pre Vás problém zavolať do tej firmy, aby Vám vystavili opis ich príjmové pokladničného dokladu? Určite by som sa to snažila vyriešiť najskôr týmto spôsobom.
Bavi
27.02.09,09:15
A je pre Vás problém zavolať do tej firmy, aby Vám vystavili opis ich príjmové pokladničného dokladu? Určite by som sa to snažila vyriešiť najskôr týmto spôsobom.
Klient to nechce takto riešiť. Preňho je prijateľné riešenie VYHODIŤ faktúru. Pre mňa však nie. Faktúra je reálna. aj majetok existuje.
Marianna01
27.02.09,09:18
tak keď to majiteľ nechce riešiť normálnou cestou, bežnou medzi rôznymi subjektami, tak by som tam faktúru nechala ako neuhradenú a budete evidovať záväzok. Basta fidli motyka. Komu není zhúru dáno...
Bavi
27.02.09,09:22
Je to riešenie. Na DÚ mi poradila pracovníčka, že to môžem dať do výnosov. Nechápem však, ako to urobiť v JÚ. Pripočítať to k príjmom?
Lotarka
27.02.09,09:35
No ak to chce klient riešiť tak, že tú faktúru nechce mať zaevidovanú, tak by som spravila dodatočné DPH a faktúru by som len vyradila pri konci roka z neuhradených faktúr z dotazom, že si ju nechce uplatniť do výdavkov, aby Vám nevznikla diera v číslovaní faktúr.
No, ale pozor aj na to, ak si k tomu drobnému majetku uplatňoval aj iné výdavky - neviem, čo to je - ale napr. ako pri tlačiarni toner.
Bavi
27.02.09,09:43
Opýtam sa ešte raz. Na DÚ mi poradili, že ak nie je doklad o úhrade a faktúra bola v skutočnosti vyplatená = nemala by byť v záväzkoch, je možné ju vysporiadať ku koncu roka tak, že ju dám do výnosov. Rozumiem tomu tak, že v JU ju mám dať do príjmov. Prosím Vás o radu, ako to mám urobiť?
Lotarka
27.02.09,09:59
Ak nebola úhrada zaúčtovaná do peňažného denníka do výdavkov, tak podľa mňa, ak to teraz dá do príjmu, tak si navýši základ dane?!
Nevynuluje prípadnú nezdokladovanú úhradu zaúčtovanú v PD, lebo tá nebola zaúčtovaná.

Ak som to správne pochopila, ide o SZČO, JU, a tá faktúra bola zaevidovaná iba v knihe záväzkov a v evidencii DPH. Takže prečo do príjmu???
alušik
27.02.09,10:45
Podľa mňa sa tiež na daňovom úrade proste nepochopili, že ide o jednoduché účtovníctvo.;)
Ja osobne by som to riešila priamo s firmou, nie s klientom - ohľadom toho opisu dokladu. Viem, že Vám vzniknú náklady na telefón, ale budete mať pokoj...
Alebo v krajnom prípade zaúčtovala cez tie výdavky neovplyvňujúce základ dane.
Tweety
27.02.09,11:26
Opýtam sa ešte raz. Na DÚ mi poradili, že ak nie je doklad o úhrade a faktúra bola v skutočnosti vyplatená = nemala by byť v záväzkoch, je možné ju vysporiadať ku koncu roka tak, že ju dám do výnosov. Rozumiem tomu tak, že v JU ju mám dať do príjmov. Prosím Vás o radu, ako to mám urobiť?
Prosím, vymaš si SS schránku.:)
Bavi
27.02.09,11:29
Prosím, vymaš si SS schránku.:)
stalo sa. dík
Tweety
27.02.09,11:29
stalo sa. dík
A prišla moja správa?
Bavi
27.02.09,11:49
A prišla moja správa?
zatiaľ nič, Tweety...
veronikasad
27.02.09,11:51
Klient to nechce takto riešiť. Preňho je prijateľné riešenie VYHODIŤ faktúru. Pre mňa však nie. Faktúra je reálna. aj majetok existuje.
Aj vtedy, keď bude musieť podať dodatočné DP na DPH a vrátiť DPH ?
Dana7
27.02.09,11:55
SZČO zakúpil v roku 2008 drobný hmotný majetok na faktúru v hodnote 3000 SK. Bola z nej uplatnená DPH v priebehu roka. Kúpu zrealizoval jeho brat, ktorý aj vyplatil faktúru. Tento doklad sa však stratil. Faktúra je zaúčtovaná v záväzkoch, nakoľko klient povedal, že doklad o úhrade dodatočne doloží. Teraz však chce, aby som vyhodila faktúru, lebo doklad neexistuje. Faktúra je však započítaná aj v DPH aj v záväzkoch. Poraďťe mi, prosím. Je možné dať úhradu, ako výdavok neovplyvňujúci základ dane?

Ja mám podobný problém, akurát, že moja klientka stratila ústižky poštových poukážok, ktorými platila odvody na zdravotnú a sociálnu poisťovňu. Bude stačiť ak si vypýta z poistovní nejaké saldo a k tým platbám doloží nejaké čestné prehlásenie, že stratila ústrižky?

Ďakujem
Bavi
27.02.09,12:02
Aj vtedy, keď bude musieť podať dodatočné DP na DPH a vrátiť DPH ?
To vieš, on s tým robotu nemá.:mee:
veronikasad
27.02.09,12:18
To vieš, on s tým robotu nemá.:mee:
DPH-čku dúfam za neho platiť nebudeš ?
veronikasad
27.02.09,12:19
Ja mám podobný problém, akurát, že moja klientka stratila ústižky poštových poukážok, ktorými platila odvody na zdravotnú a sociálnu poisťovňu. Bude stačiť ak si vypýta z poistovní nejaké saldo a k tým platbám doloží nejaké čestné prehlásenie, že stratila ústrižky?

Ďakujem
Vypýtaj si prehľad platieb zo zdr a socialnej poisťovne. Na pošte sa dá získať duplikát, pokial vieš termín platby.
Paula
27.02.09,12:24
Ja mám podobný problém, akurát, že moja klientka stratila ústižky poštových poukážok, ktorými platila odvody na zdravotnú a sociálnu poisťovňu. Bude stačiť ak si vypýta z poistovní nejaké saldo a k tým platbám doloží nejaké čestné prehlásenie, že stratila ústrižky?

Ďakujem


Na otázku odpovedať neviem, ale rozhodne doporučujem tie výpisy z poisťovní získať čím skôr. Tie inštitúcie sú rovnako "poriadne" ako Tvoja klientka a môže sa stať, že o rok, dva, tri budú tvrdiť, že má nedoplatky. Aspoň niečo, aj keď málo ,bude klientka v rukách mať.
Bavi
27.02.09,12:34
DPH-čku dúfam za neho platiť nebudeš ?
No...pevne verím, že nie!
JANULA999
07.09.12,10:33
Prosím, Vás ak sa stratil pokladničný doklad o zaplatení, je daňovo uznateľný aj opis???
Díky:rolleyes:
kimart
14.11.12,10:17
zaujímalo by ma, ako riešite ak od vás klient chce náhradný doklad o úhrade faktúry, ak pôvodný stratil?
Tweety
14.11.12,10:18
Prosím, Vás ak sa stratil pokladničný doklad o zaplatení, je daňovo uznateľný aj opis???
Díky:rolleyes:
Je.
m.aj.a
23.01.13,15:46
Prajem pekný deň, aj môj klient stratil doklad o úhrade fa, avšak peniaze vložil priamo na účet dodávateľa. DPH si uplatnil ešte v 3.Q, no teraz zistil, že doklad z vkladu na účet nemá. Vie mi niekto poradiť, čo s tým? Dodávateľ prijal platbu, takže ak by mu bol ochotný zaslať kópiu toho výpisu z banky, bol by to dostačujúci doklad na uznanie VOZD? Neviem, či napr. aj banka, kde vkladal peniaze priamo na ten účet, by mu vedela vydať nejakú potvrdenku o vykonanom vklade, skôr sa mi zdá, že asi nie. Má s tým niekto skúsenosť? Poraďte prosím.