comby
27.02.09,11:54
Rad by som sa opytal.Zo socialnej poistovne mi dosiel do schranky list, v ktorom ma vyzyvaju na vyrovnanie dlhu z minuleho roka a to do 10 dni, inak to budu vymahat.Nezdrziavam sa v mieste trvaleho bydliska,rodicia vybrali list zo schranky.Uhradu chcem uhradit, avsak potrebujem este zo 2 tyzdne casu navyse.Pytam sa teda ako mi dokazu, ze som list prebral, ked nedosiel doporucene? Socialka to takto robieva casto? Dakujem za odpoved.
Martin Mocko
27.02.09,11:08
Rad by som sa opytal.Zo socialnej poistovne mi dosiel do schranky list, v ktorom ma vyzyvaju na vyrovnanie dlhu z minuleho roka a to do 10 dni, inak to budu vymahat.Nezdrziavam sa v mieste trvaleho bydliska,rodicia vybrali list zo schranky.Uhradu chcem uhradit, avsak potrebujem este zo 2 tyzdne casu navyse.Pytam sa teda ako mi dokazu, ze som list prebral, ked nedosiel doporucene? Socialka to takto robieva casto? Dakujem za odpoved.

Prečítaj si tento blog a pochopíš ako funguje doručovanie.
http://huran.blog.sme.sk/c/184286/Ciel-eGovernment-reforma-VS-posta-a-dorucovanie-ukonov.html

Podľa môjho názoru SP doručuje podobné veci buď doporučene - alebo do vlastných rúk. Určite nie normálnou poštou. To by veľký význam nemalo.

Ja osobne ti odporučím navštíviť sociálku a dohodnúť splátkový kalendár. V každom prípade je to lepšie, ako nerešpetkovať výzvu. Splátkový kalendár ti určite upravia na tvoje požiadavky - ale ten už musíš 100% dodržiavať.