Mr.Plow
27.02.09,11:03
ahojte ludkovia,potrebujem radu ......kto mi vie povedat čo ma čaka na skúške z danového a živnostanského zakona ..... židam o príspevok na začiatok podnikania....dakujem
Faipe
27.02.09,10:51
sice som taku skusku "neskladal", ale co ta tam asi tak moze cakat? no snad len otazky z danovych zakonov a zakona o zivnostenskom podnikani, nie? :)
veronikasad
27.02.09,11:06
ahojte ludkovia,potrebujem radu ......kto mi vie povedat čo ma čaka na skúške z danového a živnostanského zakona ..... židam o príspevok na začiatok podnikania....dakujem
ak sa zúčastníš školenia pre začínajúcich podnikatelov, nemalo by ťa nič prekvapiť. A určite sa ti tieto informácie zídu v podnikaní ...
Paula
27.02.09,11:14
mimotemy Túto skúšku by mohli zaviesť aj na živnostenskom úrade , než vydajú ŽL.
r_d_h
27.02.09,12:30
UP by mal dat zoznam otazok ktore budu na testoch. Otazky vypracuvavaju na kazdom UP zvlast ja mam momentalne vypracovane pre Rimavsku Sobotu.
siva
28.02.09,07:10
ahoj ja som otázky nedostala žiadne ale bolo tam dačo také aká je minimálna mzda aká musíbyť v hrubom pre zamestnanca dačo tam bolo s daňami koľko platíš euro akú má hodnotu na koruny :) v tom jednodňovom školení to bolo všetko povedané také najzákladnejšie veci z neho tam boli. žiaden strach! pri najhoršom opravný termín.. ;)
Mr.Plow
01.03.09,07:28
dakiujem všetkým
hed
02.03.09,09:55
ahojte ja som tu nova a tiez chcem ist na testy (kvoli prispevku a zacatia podnikania) a dostala som info, ze by som mala absolvovat 2 tyzdennu pripravu alebo mozem ist na testy bez pripravy, rozhodla som sa pre tuto alternativu - nevedeli mi povedat okruh otazok - len ze si mam pozriet zivostensky, danovy zakon a nemocenske soc. poisenie co sa mi zda dost vela citania, moze s niekto ozvat, kto to absolvoval, aspon 2 - 3 otazky ako vyzerali aby som mala predstavu - dikes :))
habib
02.03.09,11:35
Zdarec,mam otázku a viem že som to tu raz čítal ale neviem to nájst...takže mohol by niekto napísat,bola to skor taká tabulka,že za te 2roky čo musí po príspevku z UP byt živnost funkčná že kolko z dotácie človek zaplatí za ZP a do SP,plus kedy začne platit dalšie odvody....myslím že viac ludí tu má z toho celkom hokej tak by sa aj im to hodilo.....THX
linko1
02.03.09,11:40
Zdarec,mam otázku a viem že som to tu raz čítal ale neviem to nájst...takže mohol by niekto napísat,bola to skor taká tabulka,že za te 2roky čo musí po príspevku z UP byt živnost funkčná že kolko z dotácie človek zaplatí za ZP a do SP,plus kedy začne platit dalšie odvody....myslím že viac ludí tu má z toho celkom hokej tak by sa aj im to hodilo.....THX


nič v zlom ale podnikať už budete sami ...? :rolleyes:

k tým témam tu bolo popísané myslím dosť, treba len zadať do vyhľadávača a nájdete to...
habib
02.03.09,11:54
nič v zlom ale podnikať už budete sami ...? :rolleyes:

k tým témam tu bolo popísané myslím dosť, treba len zadať do vyhľadávača a nájdete to...


.....no, nič v zlom, ale.......je nejaký problém dať to na jedno miesto??
Lianka
02.03.09,13:14
Lianka
02.03.09,13:25
r_d_h
02.03.09,15:35
akurat som cital hospodarske noviny a tam je pisane co sa tyka odvodov od 1.marca

Dva roky podnikania:
1.) stat uhradi 22mesiacov zdravotne odvody
2.) stat uhradi 4 mesiace socialne odvody a 18 mesiacov su tieto pladby nepovinne

cize SZCO si bude odvody do SP a ZP platit za tie dva roky iba 2 mesiace
habib
02.03.09,19:18
akurat som cital hospodarske noviny a tam je pisane co sa tyka odvodov od 1.marca

Dva roky podnikania:
1.) stat uhradi 22mesiacov zdravotne odvody
2.) stat uhradi 4 mesiace socialne odvody a 18 mesiacov su tieto pladby nepovinne

cize SZCO si bude odvody do SP a ZP platit za tie dva roky iba 2 mesiace

...no tak asi takto som tu odpoved na otázku myslel
Ľubica 025
03.03.09,12:47
ahojte ludkovia,potrebujem radu ......kto mi vie povedat čo ma čaka na skúške z danového a živnostanského zakona ..... židam o príspevok na začiatok podnikania....dakujem

mne dávali otázky, ktoré sa týkali môjho podnikateľského zámeru (čo chcem robiť, kde a ako). Ďalšie otázky boli veľmi jednoduché: čo je to DPH, kde sa vybavuje živnostenský list, čo potrebujem na vybavenie živnostenského listu, aké dane je živnostník povinný odvádzať a do akých inštitúcií... to je asi tak všetko.
Ľubica 025
11.03.09,09:27
www.podnikam.sk - stránka venovaná hlavne začínajúcim podnikateľom.