deli.
27.02.09,11:33
Poradte mi, prosim. Zostali nam v garazi SPZ stareho uta-svokrovej S-120. Svokor zomrel pred 4 rokmi a auto nikto nechcel kupit, az ho svagor predal kamaratovi za 3000 Sk na suciastky. SPZ nam zostali. Manzel to bol vybavovat aj u policajtov, ale nakoniec mu povedali, ze sa to neda. Treba priniest papir zo srotoviska. Ten nemame. Navyse je auto stale napsane na svokra a neda sa prepisat, lebo uz fyzicky neexistuje. Aj na policii vyhlasili, ze sa to neda. Pocula som, ze podla noveho zakona je mozne auto odhlasit a SPZ vratit, na zaklade cestneho prehlasenia. Je to mozne? a ako mam postupovat. pordte, prosim!
marjankaj
27.02.09,10:53
A v čom je problém? S platením povinného zmluvného poistenia, alebo s dedením? Auto nie je, ani svokor. S čím máte problémy?
deli.
27.02.09,10:55
no tak, tie SPZ nam zavadzju v garazi... a blbo to vyzera...
ZDENIELA
27.02.09,10:57
Poradte mi, prosim. Zostali nam v garazi SPZ stareho uta-svokrovej S-120. Svokor zomrel pred 4 rokmi a auto nikto nechcel kupit, az ho svagor predal kamaratovi za 3000 Sk na suciastky. SPZ nam zostali. Manzel to bol vybavovat aj u policajtov, ale nakoniec mu povedali, ze sa to neda. Treba priniest papir zo srotoviska. Ten nemame. Navyse je auto stale napsane na svokra a neda sa prepisat, lebo uz fyzicky neexistuje. Aj na policii vyhlasili, ze sa to neda. Pocula som, ze podla noveho zakona je mozne auto odhlasit a SPZ vratit, na zaklade cestneho prehlasenia. Je to mozne? a ako mam postupovat. pordte, prosim!
Sú firmy, ktoré to robia - šrotujú autá. Po auto si prídu, niektorým stačí kostra a buď zadarmo ti ho odvezú alebo ti dajú ešte i neaký peniažtek. S tým papierom potom môžeš ísť auto odhlásiť. Napr. firma KOVOD RECYCLING - daj si do vyhľadávača, nájdi si kontakt a zavolaj im, povedia ti bližšie
janka67
27.02.09,11:59
Poradte mi, prosim. Zostali nam v garazi SPZ stareho uta-svokrovej S-120. Svokor zomrel pred 4 rokmi a auto nikto nechcel kupit, az ho svagor predal kamaratovi za 3000 Sk na suciastky. SPZ nam zostali. Manzel to bol vybavovat aj u policajtov, ale nakoniec mu povedali, ze sa to neda. Treba priniest papir zo srotoviska. Ten nemame. Navyse je auto stale napsane na svokra a neda sa prepisat, lebo uz fyzicky neexistuje. Aj na policii vyhlasili, ze sa to neda. Pocula som, ze podla noveho zakona je mozne auto odhlasit a SPZ vratit, na zaklade cestneho prehlasenia. Je to mozne? a ako mam postupovat. pordte, prosim!

Toto zaujíma aj mňa. Ja som našla takúto informáciu:

V praxi to znamená, že po 1. februári 2009 bude umožnené občanom vyradiť fyzicky už neexistujúce vozidlo z evidencie na základe predloženého čestného vyhlásenia o skutočnosti, že vozidlo už fyzicky neexistuje. Takáto možnosť je v § 143 zákona o cestnej premávke umožnená len v prechodnom období, najneskôr do 31. októbra 2009, pričom v čestnom vyhlásení musí držiteľ vozidla uviesť aj spôsob zániku vozidla.

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=zmena-vo-vyradeni-vozidla-z-evidencie
Chobot
27.02.09,12:20
Poradte mi, prosim. Zostali nam v garazi SPZ stareho uta-svokrovej S-120. Svokor zomrel pred 4 rokmi a auto nikto nechcel kupit, az ho svagor predal kamaratovi za 3000 Sk na suciastky. SPZ nam zostali. Manzel to bol vybavovat aj u policajtov, ale nakoniec mu povedali, ze sa to neda. Treba priniest papir zo srotoviska. Ten nemame. Navyse je auto stale napsane na svokra a neda sa prepisat, lebo uz fyzicky neexistuje. Aj na policii vyhlasili, ze sa to neda. Pocula som, ze podla noveho zakona je mozne auto odhlasit a SPZ vratit, na zaklade cestneho prehlasenia. Je to mozne? a ako mam postupovat. pordte, prosim!

Vo vašom prípade je to hodne zamotané. V prvom rade to auto malo byť predmetom dedičského konania a mal ho niekto zdediť. Až potom môže majiteľ vykonať kroky vedúce k vyradeniu auta.

Takto vám DI nikdy auto nevyradí, pokiaľ majiteľ, na ktorého je auto písané, je mŕtvy. Takže žiadne čestné prehlásenie ti teraz nepomôže, jedine obnoviť dedičské konanie po strýkovi a právoplatný dedič najprv musí auto na základe osvedčenia o dedičstve prehlásiť na seba a až potom môže riešiť nejaké čestné prehlásenie.
marjankaj
27.02.09,12:37
Vo vašom prípade je to hodne zamotané. V prvom rade to auto malo byť predmetom dedičského konania a mal ho niekto zdediť. Až potom môže majiteľ vykonať kroky vedúce k vyradeniu auta.

Takto vám DI nikdy auto nevyradí, pokiaľ majiteľ, na ktorého je auto písané, je mŕtvy. Takže žiadne čestné prehlásenie ti teraz nepomôže, jedine obnoviť dedičské konanie po strýkovi a právoplatný dedič najprv musí auto na základe osvedčenia o dedičstve prehlásiť na seba a až potom môže riešiť nejaké čestné prehlásenie.

A načo? Čo bude predmetom dedenia? ŠPZ? Ak mu zavadzajú v garáži, nech ich vyhodí.
Chobot
27.02.09,13:00
A načo? Čo bude predmetom dedenia? ŠPZ? Ak mu zavadzajú v garáži, nech ich vyhodí.

V evidencii DI je stále evidované auto, nie EČV. Takže bude evidované stále ďalej pokiaľ nepríde ďalšia celoplošná výmena EČV.

Netvrdím, sú povinní obnoviť, ale ak chcú odhlásiť auto, tak by to najprv museli urobiť. NA to sa aj pýtal deli, lebo chcel vedieť, čo musí urobiť, aby mohol auto (EČV) oficiálne odhlásiť.

Osobne si myslím, že ho to nemusí trápiť, keby ich chcel niekto nejako sankcionovať, nech povie, že nevedel o tom, že strýko mal nejaké auto preto nebolo v predmete dedičstva.
marjankaj
27.02.09,13:08
V evidencii DI je stále evidované auto, nie EČV. Takže bude evidované stále ďalej pokiaľ nepríde ďalšia celoplošná výmena EČV.

Netvrdím, sú povinní obnoviť, ale ak chcú odhlásiť auto, tak by to najprv museli urobiť. NA to sa aj pýtal deli, lebo chcel vedieť, čo musí urobiť, aby mohol auto (EČV) oficiálne odhlásiť.

Osobne si myslím, že ho to nemusí trápiť, keby ich chcel niekto nejako sankcionovať, nech povie, že nevedel o tom, že strýko mal nejaké auto preto nebolo v predmete dedičstva.

Ale pri prepise policajti tiež potrebujú to auto aj fyzicky, kontrola čísiel, bez toho mu to neurobia. Keď ho nenáháňajú s platením poistky, nech hrá mŕtveho chrobáka, veď jeho auto to nie je.
deli.
27.02.09,15:34
nikto nas nenahana, to nie. Je to svokrove auto, teraz uz fakt neviem, ci bolo predmetom dedicskeho konania alebo, myslim, ze nie. Len svokra je z toho nestastna, nebude ju niekto v buducnosti nahanat? A tie SPZ mame v garazi, no fakt sme mali volu to vybavit, ale neda sa to. Len terz vysiel ten novy zakon, tak sa chcem spytat, ci sa toho nemozme zbavit. Staci napisat cestne vyhlasenie s nasim podpisom, odovzdat (kde vlastne?) a hotovo? Alebo?
marjankaj
27.02.09,16:58
nikto nas nenahana, to nie. Je to svokrove auto, teraz uz fakt neviem, ci bolo predmetom dedicskeho konania alebo, myslim, ze nie. Len svokra je z toho nestastna, nebude ju niekto v buducnosti nahanat? A tie SPZ mame v garazi, no fakt sme mali volu to vybavit, ale neda sa to. Len terz vysiel ten novy zakon, tak sa chcem spytat, ci sa toho nemozme zbavit. Staci napisat cestne vyhlasenie s nasim podpisom, odovzdat (kde vlastne?) a hotovo? Alebo?

V zápise z dedičského konania je napísané, čo bolo dedené. Ak sa dodatočne zistí majetok, ktorý nebol prejednaný, tak treba dať návrh na dedičské konanie. Akurát neviem, čo sa bude prejednávať, keď vám zostali iba tie ŠPZ. Ako si ich chcete rozdeliť? Ak svokra auto nezdedila, tak ju nikto nemôže naháňať. Keď nič nemáte, ako sa toho chcete zbaviť?
marjankaj
27.02.09,17:19
Alebo skúste tento postup:
1. Dajte si znalcom ohodnotiť to auto - poplatok znalcovi
2. Dajte návrh na prejednanie dedičstva (auta) - poplatok notárovi
3. Nájdite si firmu, ktorá likviduje staré autá a vypýtajte si to potvrdenie - za poplatok alebo fľašu? A neviem, či aj papiere musia byť prepísané na dediča. Ak áno, treba na DI urobiť najprv prepis, ale bez toho auta vám to asi neprepíšu.
4. S tým potvrdením a ŠPZ kami zajdite na dopravný inšpektorát a dajte vyradiť. - Asi treba zaplatiť aj kolky.

Možno budú stačiť body 3 a 4, to by som si overil na DI, alebo tom šrotovisku.
Ale načo dráždiť štrkáča bosou nohou?
petmar
27.02.09,18:57
Ak to máte s povinným zákonným poistením ošetrené, aby už ho nikdy nepýtali, na Di tiež nebudú hľadať, kde majú ŠPZ, veď s týmto autom vás už nikde nechytia ani sa nezapletiete do dopravnej nehody. Potom môžete ŠPZ vyhodiť a zabudnúť na problém. Je pravda, že teraz auto na DI odhlásia iba s priloženým potvrdením o jeho likvidácii.
deli.
27.02.09,19:30
Je pravda, že teraz auto na DI odhlásia iba s priloženým potvrdením o jeho likvidácii.

no ved toto sa chcem opytat: napisem list-cestne prehlasenie, podpisem svokrou a hotovo? Plati sa nejaky kolok, neviete?:confused:

Ale asi fakt bue najlepsie tie znacky znicit a hotovo:(
dad111
27.02.09,23:43
Stále sa tu spomíňa akési čestné prehlásenie. A čo chcete čestne prehlásiť? Podľa toho čo sa tu písalo doteraz tak jedine to že neviete, čo sa s autom stalo. To asi nebude staciť. Alebo tam napíšete niečo, čo Vám niekto poradí a policajti spravia to, čo Vám bude vyhovovať? To ale potom už nebude čestné prehlásenie. V ňom treba čestne prehlásiť nejaký Vám známy fakt. Aj s vedomím následkov v prípade preukázaného klamania, keď už zabudneme na akýsi presvedčenie, že česť by mala byť posvätná.
EvaB
28.02.09,08:38
A čo tak Ficov príspevok na šrotovné...Porozmýšľajte, či sa s tým nedá čosi urobiť, ak bolo v evidencii k 31.12.2008. Vy máte papiere k autu, niekto má vrak bez papierov, niekto chce kúpiť nové auto s použitím príspevku na šrotovné...Každý by ste z toho čosi mali a aj by ste si vyriešili problémy...
deli.
28.02.09,10:46
Stále sa tu spomíňa akési čestné prehlásenie. A čo chcete čestne prehlásiť? Podľa toho čo sa tu písalo doteraz tak jedine to že neviete, čo sa s autom stalo. To asi nebude staciť. Alebo tam napíšete niečo, čo Vám niekto poradí a policajti spravia to, čo Vám bude vyhovovať? To ale potom už nebude čestné prehlásenie. V ňom treba čestne prehlásiť nejaký Vám známy fakt. Aj s vedomím následkov v prípade preukázaného klamania, keď už zabudneme na akýsi presvedčenie, že česť by mala byť posvätná.

nechapem, preco ma upodozrievate z klamania. Svokra chce pomoct s autom, ktore svagor predal na suciastky. Ja nechcem klamat. Ved viem, co sa s autom stalo: bolo rozobrate na suciastky. Pytam sa, ci to staci uviet v cestnom prehlaseni (ved je to pravda), alebo nestaci. Ja nechcem klamat.
marjankaj
28.02.09,11:26
nechapem, preco ma upodozrievate z klamania. Svokra chce pomoct s autom, ktore svagor predal na suciastky. Ja nechcem klamat. Ved viem, co sa s autom stalo: bolo rozobrate na suciastky. Pytam sa, ci to staci uviet v cestnom prehlaseni (ved je to pravda), alebo nestaci. Ja nechcem klamat.


no ved toto sa chcem opytat: napisem list-cestne prehlasenie, podpisem svokrou a hotovo? Plati sa nejaky kolok, neviete?:confused:

Ale asi fakt bue najlepsie tie znacky znicit a hotovo:(

Ak je to iba kvôli svokre, tak napíš to čestné prehlásenie (neviem síce čo tam uvedieš), daj podpísať svokre, ale nikam s tým nechoď. Svokre povedz, že je to vybavené, že to bolo cez známeho, nech do toho radšej nevŕta, aby niekto nemal problém. Keď ti neporadili na DI, čo by si mala urobiť, prečo by si si robila problémy. Dúfam, že to čestné prehlásenie nemusí podpísať svokor.
inajana
28.02.09,19:53
PZP - budeš platiť, kým máš ŠPZ.

ŠPZ odhlásiš len vďaka papieru od LICENCOVANÉHO ŠROTOVISKA o odovzdaní vozidla na RECYKLÁCIU (auto musí mať 4 kolesá, motor, AKU - môžeš ho aj dotlačiť.) Dajú ti 1000 Sk - nechcú ani EUR ani fľašu!!!

Dopravní policajti NEVYRADIA auto, ktoré nemá platnú STK !!!
Dopravní policajti NEVYRADIA auto, ktoré nemá platnú STK !!!

Budú sa baviť len s MAJITEĽOM alebo SPLNOMOCNENCOM na tento konkrétny úkon splnomocneným.

Dopravná polícia chce 50 Sk/kolok + ústrižok o zaplatení PZP - pravosť papiera zo šrotoviska pozorne kontrolujú. Dajú ti potvrdenie o vyradení

- s tým ideš do poisťovne a žiadaš o zrušenie poistky.

Ak auto nebolo v ded. konaní ??? ... radím ohlásiť krádež auta.
Stanislav 1975
28.02.09,20:01
PZP - budeš platiť, kým máš ŠPZ.

ŠPZ odhlásiš len vďaka papieru od LICENCOVANÉHO ŠROTOVISKA o odovzdaní vozidla na RECYKLÁCIU (auto musí mať 4 kolesá, motor, AKU - môžeš ho aj dotlačiť.) Dajú ti 1000 Sk - nechcú ani EUR ani fľašu!!!

Dopravní policajti NEVYRADIA auto, ktoré nemá platnú STK !!!
Dopravní policajti NEVYRADIA auto, ktoré nemá platnú STK !!!

Budú sa baviť len s MAJITEĽOM alebo SPLNOMOCNENCOM na tento konkrétny úkon splnomocneným.

Dopravná polícia chce 50 Sk/kolok + ústrižok o zaplatení PZP - pravosť papiera zo šrotoviska pozorne kontrolujú. Dajú ti potvrdenie o vyradení

- s tým ideš do poisťovne a žiadaš o zrušenie poistky.

Ak auto nebolo v ded. konaní ??? ... radím ohlásiť krádež auta.
Nesuhlasím, podla nového zákona je teraz prechodné obdobie, ked netreba dokladovať zošrotovanie vozidla a dalej nesúhlasím s tým, že policajti neodhlasia auto,ktoré nemá STK- práveže ho odhlásia a to dokonca sami od seba...
Stanislav 1975
28.02.09,20:02
PZP - budeš platiť, kým máš ŠPZ.

ŠPZ odhlásiš len vďaka papieru od LICENCOVANÉHO ŠROTOVISKA o odovzdaní vozidla na RECYKLÁCIU (auto musí mať 4 kolesá, motor, AKU - môžeš ho aj dotlačiť.) Dajú ti 1000 Sk - nechcú ani EUR ani fľašu!!!

Dopravní policajti NEVYRADIA auto, ktoré nemá platnú STK !!!
Dopravní policajti NEVYRADIA auto, ktoré nemá platnú STK !!!

Budú sa baviť len s MAJITEĽOM alebo SPLNOMOCNENCOM na tento konkrétny úkon splnomocneným.

Dopravná polícia chce 50 Sk/kolok + ústrižok o zaplatení PZP - pravosť papiera zo šrotoviska pozorne kontrolujú. Dajú ti potvrdenie o vyradení

- s tým ideš do poisťovne a žiadaš o zrušenie poistky.

Ak auto nebolo v ded. konaní ??? ... radím ohlásiť krádež auta.
A to posledné je podľa mňa navádzanie na trestny čin,hmhm
Stanislav 1975
28.02.09,20:03
A čo tak Ficov príspevok na šrotovné...Porozmýšľajte, či sa s tým nedá čosi urobiť, ak bolo v evidencii k 31.12.2008. Vy máte papiere k autu, niekto má vrak bez papierov, niekto chce kúpiť nové auto s použitím príspevku na šrotovné...Každý by ste z toho čosi mali a aj by ste si vyriešili problémy...
Noooooooo,toto nieje zlá myšlienka,hmhm
dad111
01.03.09,02:03
DELI.
Ešte raz.čestné prehlásenie začíňa slovami čestne prehlasujem. Teda jediné, čo tam je možné napísať je že auto švagor predal. Takýto papier ale nie je nanič.
1.Auto môže odhlásiť len jeho majiteľ, alebo ním splnomocnená osoba.
2.Auto môže predať len jeho majiteľ, alebo ním splnomocnená osoba.
Na základe týchto vedomostí Vám už policajti povedali, že vyradenie z ich evidencie nie je možné. A to Vám zatiaľ nikto nepovedal o iných možných problémoch. Napríklad nezaplatené PZP. Ak ste už prejednávali pozostalosť je veľmi pravdepodobné, že sa pri tom pýtajú na majetok zomretého. Ja za seba môžem povedať, že sa pýtali aj na oblečenie vyššej hodnoty. Neviem si predstaviť, že by sme my vtedy neuviedli do pozostalosti auto. Neviem, ako je to u iných a teraz. Sú istotne možnosti, ako to vyriešiť. Ja len tvrdím, že čestným prehlásením to nepôjde vyradiť a tabule jednoducho vyhodiť. Ten vrak musí treaz už niekto zdediť a on ako jeho majiteľ s ním potom naložiť ako je potreba.
marjankaj
01.03.09,07:03
DELI.
Ešte raz.čestné prehlásenie začíňa slovami čestne prehlasujem. Teda jediné, čo tam je možné napísať je že auto švagor predal. Takýto papier ale nie je nanič.
1.Auto môže odhlásiť len jeho majiteľ, alebo ním splnomocnená osoba.
2.Auto môže predať len jeho majiteľ, alebo ním splnomocnená osoba.
Na základe týchto vedomostí Vám už policajti povedali, že vyradenie z ich evidencie nie je možné. A to Vám zatiaľ nikto nepovedal o iných možných problémoch. Napríklad nezaplatené PZP. Ak ste už prejednávali pozostalosť je veľmi pravdepodobné, že sa pri tom pýtajú na majetok zomretého. Ja za seba môžem povedať, že sa pýtali aj na oblečenie vyššej hodnoty. Neviem si predstaviť, že by sme my vtedy neuviedli do pozostalosti auto. Neviem, ako je to u iných a teraz. Sú istotne možnosti, ako to vyriešiť. Ja len tvrdím, že čestným prehlásením to nepôjde vyradiť a tabule jednoducho vyhodiť. Ten vrak musí treaz už niekto zdediť a on ako jeho majiteľ s ním potom naložiť ako je potreba.


Súhlasím, ale ako to majú zdediť, keď to auto už neexistuje?
dad111
01.03.09,09:32
Súhlasím, ale ako to majú zdediť, keď to auto už neexistuje?
Ak to má byť právne čisté tak len zadať to právnikovi. Možnosti ktoré odporujú zákom a dobrým mravom tu radšej nepreberajme.
deli.
01.03.09,09:39
OK tak sa mi podarilo zistit, ze to auto preslo dedicskym konanim a je prepisane na svokru. Svagor teda predal vrak niekomu, SPZ zostali. Dotycny asi 2 mesiace sluboval, ze pojde auto prepisat, ale nakonic sa uz neozval. Je to uz cca 2-3 roky stara zalezitost. Svokra-stara babka, co nema ani vodicak-neplatila ani poistenie, ani STK. Naco by to robila, nema ani peniaze na to.
Tak co s tym? :mee:
inajana
01.03.09,12:33
To bola osobná skúsenosť z 12/2008.
Nový zákon nepoznám.
Zameškané PZP bude treba určite doplatiť.
deli.
01.03.09,16:40
Dakujem, Inajana za odpoved.
Ale ja sa chcem ine opytat. podla noveho zakona:
"
- do 31.10.2009 bude umožnené vyradiť z evidencie aj staré vozidlo, ktoré už fyzicky neexistuje, občan musí v čestnom vyhlásení uviesť spôsob jeho zániku"

no a na TOTO som sa chcela opytat. Staci napisat cestne vyhlasenie a kam to mam odniest?
Este raz dakujem vsetkym.
buchač
01.03.09,17:53
Poradte mi, prosim. Zostali nam v garazi SPZ stareho uta-svokrovej S-120. Svokor zomrel pred 4 rokmi a auto nikto nechcel kupit, az ho svagor predal kamaratovi za 3000 Sk na suciastky. SPZ nam zostali. Manzel to bol vybavovat aj u policajtov, ale nakoniec mu povedali, ze sa to neda. Treba priniest papir zo srotoviska. Ten nemame. Navyse je auto stale napsane na svokra a neda sa prepisat, lebo uz fyzicky neexistuje. Aj na policii vyhlasili, ze sa to neda. Pocula som, ze podla noveho zakona je mozne auto odhlasit a SPZ vratit, na zaklade cestneho prehlasenia. Je to mozne? a ako mam postupovat. pordte, prosim!


Najvyšší / akože generál PACKA / povedal dnes :


http://televizia.joj.sk/tv-archiv/krimi-noviny/01-03-2009/2167715.html

čas cca 10:00 min.


Juraj
marjankaj
01.03.09,18:05
OK tak sa mi podarilo zistit, ze to auto preslo dedicskym konanim a je prepisane na svokru. Svagor teda predal vrak niekomu, SPZ zostali. Dotycny asi 2 mesiace sluboval, ze pojde auto prepisat, ale nakonic sa uz neozval. Je to uz cca 2-3 roky stara zalezitost. Svokra-stara babka, co nema ani vodicak-neplatila ani poistenie, ani STK. Naco by to robila, nema ani peniaze na to.
Tak co s tym? :mee:

To ovšem podstatne mení situáciu. Ale predtým si písala, že na DI je evidované na svokra.
deli.
01.03.09,18:50
To ovšem podstatne mení situáciu. Ale predtým si písala, že na DI je evidované na svokra.

sorry, marjankaj, dnes som preto volala svokre.
deli.
01.03.09,18:55
Najvyšší / akože generál PACKA / povedal dnes :


http://televizia.joj.sk/tv-archiv/krimi-noviny/01-03-2009/2167715.html

čas cca 10:00 min.


Juraj

Juraj, nejde mi to spustit... CO vlastne povedal? mohol by si to napisat?
Stanislav 1975
01.03.09,18:59
Juraj, nejde mi to spustit... CO vlastne povedal? mohol by si to napisat?
Povedal to,čo som písal v mojom príspevku pod číslom 20 už včera,ale akosi ste to tu včera nezachytili...
deli.
01.03.09,19:16
takze staci prehlasenie podpisane svokrou, SPZ a papere od auta?
Alebo?
janomila
01.03.09,19:32
Aj ja mám otázočku. Máme dva favority. Jeden sme si dali do poriadku, autíčko je tip-top, druhé si chceme nechať na súčiastky. Ako to riešiť s odhlásením? Dá sa to urobiť tak, aby sme ho odhlásili a nemuseli ho dať zošrotovať, ale nechali si ho na ND?
marjankaj
01.03.09,20:08
takze staci prehlasenie podpisane svokrou, SPZ a papere od auta?
Alebo?

Keďže na DI to evidujú na svokra, tak by som tam priniesol aj zápis z dedičského konania.
buchač
02.03.09,10:11
Aj ja mám otázočku. Máme dva favority. Jeden sme si dali do poriadku, autíčko je tip-top, druhé si chceme nechať na súčiastky. Ako to riešiť s odhlásením? Dá sa to urobiť tak, aby sme ho odhlásili a nemuseli ho dať zošrotovať, ale nechali si ho na ND?

Zošrotovanie nie je povinné , aspoň pokiaľ viem ;)

Čiže je potrebné ho len odhlásiť z evidencie na police a samozrejme aj u poisťovákov.

Akurát je potrebné dať vozidlo na súkromný majetok / garáž, pozemok .../ ,
aby nedochádzalo k platným všeobecným nariadeniam v mieste bydliska .
To znamená , že zaberá parkovacie miesto ......


Juraj
tutiola
05.03.09,20:33
Postup je veľmi jednoduchy a legálny. Majiteľ už neexistujúceho vozidla (teda svokra/ zoberie- Rozhodnutie o dedičskom konaní,
- zaplatí zákonne poistenie aspoň za jeden mesiac, ale minimálne do dňa odhlasovania mot. vozidla z evidencie,
- zoberie so sebou ev. čísla
- technický preukaz od vozidla / ak ho nemáte, vypíšete tlačivo Čestné vyhlásenie o tom, že TP ste stratili/,
-platný doklad totožnosti
- vypišete tlačivo na odhlásenie mot. vozidla z evidencie,
- kolok v hodnote 1,50 eura a zájdete na dopravný inšpektorát, kde vám dajú ešte Čestné vyhlásenie o tom, že vozidlo už neexistuje a bolo rozobrané na súčiastky. To všetko môže urobiť aj osoba, ktorej da majiteľ plnú moc na vykonanie úkonov týkajúcich sa prepisu a odhlásenia mot. vozidla overenú notárom, alebo na matrike.
Nakoniec nezabudnite zrušiť zákonné poistenie vozidla.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Verte, že iná cesta nie je.Nenechávajte auto v evidencií, dúfajúc, že sa to nejako vyrieši. Teraz je ten správny čas urobiť to legálne.