alenka57
27.02.09,12:34
Dobrý deň,
prosím Vás, účtujem rok 2008, automobil súkromný v podnikaní SZČO. Do 30.5. 08 základná náhrada bola 6,20 Sk na 1 km, od 1.6. 08 5,50 Sk na 1 km. Jazdy sú písané v knihe jázd kde sú úpísané km pre služobné účely a km pre súkromné účely. V priemere 4 bločky nákupu PHm za mesiac.
Ku koncu roku vypočítam podlľa najazdených km na služobné účely za každý mesiac základnú náhradu, plus náhradu za PHL a to podľa bločkov PHL v spriemerovanej cene PHL za mesiac. O túto celkovú sumu za základnú náhradu i náhradu PHL znížim základ dane. Akým spôsobom to urobím, aby to bolo aj v účtovníctve? Nejakým interným dokladom ako zaúčtovaným? ako zníženie daňového základu? je to možné v Pohode?
Daň z motorových vozidiel bola zaplatená do 31.1.2009.
Ďakujem za odpovede.
alenka57
27.02.09,12:07
Nikto mi neodpovie?
balunka
27.02.09,12:10
tú sumu ,ktorá ti vyšla dáš do prev.režie ako náhrada PHM, VOZD
veronikasad
27.02.09,12:16
Dobrý deň,
prosím Vás, účtujem rok 2008, automobil súkromný v podnikaní SZČO. Do 30.5. 08 základná náhrada bola 6,20 Sk na 1 km, od 1.6. 08 5,50 Sk na 1 km. Jazdy sú písané v knihe jázd kde sú úpísané km pre služobné účely a km pre súkromné účely. V priemere 4 bločky nákupu PHm za mesiac.
Ku koncu roku vypočítam podlľa najazdených km na služobné účely za každý mesiac základnú náhradu, plus náhradu za PHL a to podľa bločkov PHL v spriemerovanej cene PHL za mesiac. O túto celkovú sumu za základnú náhradu i náhradu PHL znížim základ dane. Akým spôsobom to urobím, aby to bolo aj v účtovníctve? Nejakým interným dokladom ako zaúčtovaným? ako zníženie daňového základu? je to možné v Pohode?
Daň z motorových vozidiel bola zaplatená do 31.1.2009.
Ďakujem za odpovede.
Zadaj si do vyhladávanie Súkromné auto v podnikaní. Na PORADE nájdeš veľa tém venovaných tejto problematike
alenka57
27.02.09,12:30
balunka, ale nebudem mat na to VPD, lebo je tam aj základná náhrada, nielen za PHM. Môžem to urobiť jednou sumou interným dokladom ako výdavok znižujúci základ dane i ked výdavkový doklad na to nebude?
ego.mc
27.02.09,12:58
Ak si SZČO tieto náhrady nedal preplatiť, je to možné urobiť na konci roka interným dokladom ako nepeňažnú operáciu.
abel
06.03.09,18:53
Ak si SZČO tieto náhrady nedal preplatiť, je to možné urobiť na konci roka interným dokladom ako nepeňažnú operáciu.

A komu by som si to mohla dať preplatiť? :rolleyes: Som SZČO.