AlenockaS
27.02.09,17:38
Ahojte,
moja fenečka Tinuška (10 rôčkov) má už asi 1,5 roka slepé očko. Odtrhla sa jej zrenička (alebo šošovka ) zrejme sa niekde buchla, alebo prekoprcla keď šantila, úraz som vtedy nezbadala. Teraz už má očko mierne zdeformované, ale netrpí tým, stále je hravá a veselá.Avšak pri poslednej návšteve nám veterinár doporučil, že by jej bolo vhodné očko vybrať, alebo vraj existuje nejaká injekcia, ktorá sa vpichne do očka a to sa nejak samo strebá.Čo si o tom myslíte, vybrať očko alebo nechať ? Nemám pocit, že by jej to nejako prekážalo. Nemáte skúsenosti niekto ?
Alena
bonita
27.02.09,22:05
Moja sucka mala oko vylupnute / pri hre so psom/, veterinarovi sa ho podarilo dostat dnu, trochu prisil viecko na nejaky cas a zije s nevidiacim okom uz asi 7 rokov.

Ak jej oko nevadi, nevytrca, neskrabe si ho, tak neviem dovod preco vybrat. Ak by tam mala infekciu, je to o inom.
alaya1
28.02.09,06:04
Urcite by som sa poradila este s nejakym inym veterinarom.
pasuliatko
28.02.09,15:43
podla mna ked to doporučil doktor thak vybrať, ked na neho nevidí nebude jej chýbať už sa naučila bez neho fungovať. môže sa stať,že sa jej do toho zanesie infekcia a bude zle. to majú aj ludia,že sa im odtrhne šošovka len neviem ako sa to volá a nie je to z mechanického poškodenia oka,držím palce a dajte jej ho vybrať.