wegamizi
27.02.09,18:20
Prosila by som Vas, ma niekto vyskusany sposob, ako znizit zaklad dane?
Mam zatial brigadnicku cinnost do 25.000 Sk, ktoru si mozem odratat zo zakladu.
wegamizi
01.03.09,06:27
Halooooooooooooo, kto mi poradi? Alebo chcem nieco nemozne?;) Alebo som zle polozila otazku:rolleyes: Skuste, prosim, aspon stipku rady
Johanka
01.03.09,09:07
Prosila by som Vas, ma niekto vyskusany sposob, ako znizit zaklad dane?
Mam zatial brigadnicku cinnost do 25.000 Sk, ktoru si mozem odratat zo zakladu.
Áno, je to zle položná otázka.
Vyskúšaný spôsob zníženia dane - to je čo ? Základ dane je v PÚ je účtovný výsledok hospodárenia upravený o položky, ktoré ho zvyšujú alebo znižujú podľa § 17 Zákona o dani z príjmov. Čo myslíš tou brigádnickou činnosťou ? Mal si zamestnanca na dohodu ?
wegamizi
01.03.09,13:53
Áno, je to zle položná otázka.
Vyskúšaný spôsob zníženia dane - to je čo ? Základ dane je v PÚ je účtovný výsledok hospodárenia upravený o položky, ktoré ho zvyšujú alebo znižujú podľa § 17 Zákona o dani z príjmov. Čo myslíš tou brigádnickou činnosťou ? Mal si zamestnanca na dohodu ?
Ano, zamestnanec na dohodu. Tak je to uctovny vysledok hospodarenia, ktory potrebujem nejakou polozkou znizit. Kedze je uz rok 2009 moze to byt polozka bez DPH, ktora sa da dodatocne zauctovat. Asi sa nevyjadrujem pre profi uctovnikov zruzumitelne,
ale neviediem si uctovnictvo, mam na to firmu. Chcela som len vediet, co sa da pouzit bez rizika.
wegamizi
01.03.09,13:56
Ano, zamestnanec na dohodu. Tak je to uctovny vysledok hospodarenia, ktory potrebujem nejakou polozkou znizit. Kedze je uz rok 2009 moze to byt polozka bez DPH, ktora sa da dodatocne zauctovat. Asi sa nevyjadrujem pre profi uctovnikov zruzumitelne,
ale neviediem si uctovnictvo, mam na to firmu. Chcela som len vediet, co sa da pouzit bez rizika.
Doplnam, polozka, kde sa neodratava DPH;) Je to tak dobre povedane?
JankaO
01.03.09,14:02
Ak máte firmu na vedenie účtovníctva, skúste sa s touto otázkou ohľadom rizikovosti obrátiť na ňu. Z viacerých dôvodov: Ak je zamestnanec na dohodu, musel byť deň predtým, ako začal prácu vykonávať prihlásený do Soc. poisťovne. Ak dostal v decembri odmenu 25000,- Sk, musela byť odvedená daň zo závislej činnosti. Ak mu bola vyplatená odmena, malo to byť v decembri zaúčtované. Ak.....
Zoltán Kovács
01.03.09,14:45
Ano, zamestnanec na dohodu. Tak je to uctovny vysledok hospodarenia, ktory potrebujem nejakou polozkou znizit. Kedze je uz rok 2009 moze to byt polozka bez DPH, ktora sa da dodatocne zauctovat. Asi sa nevyjadrujem pre profi uctovnikov zruzumitelne,
ale neviediem si uctovnictvo, mam na to firmu. Chcela som len vediet, co sa da pouzit bez rizika.


mimotemy Prepáč ale nedá mi. Typický príklad toho, že majitelia sa nezaujímajú počas roka o vývoj hospodárenia. A pri vyhotovení DP skúšajú hasiť oheň. Vlastná skúsenosť s mojími klientmi. Počas roka ich nič nezaujíma, ale keď im nahlásim výsledok napr. 10 tisíc euro daň, tak sa chytajú za hlavu. A teraz to rieš......

P.S. Tento bod Etikety si čítala?

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Zoltán Kovács
01.03.09,14:47
Ak máte firmu na vedenie účtovníctva, skúste sa s touto otázkou ohľadom rizikovosti obrátiť na ňu. Z viacerých dôvodov: Ak je zamestnanec na dohodu, musel byť deň predtým, ako začal prácu vykonávať prihlásený do Soc. poisťovne. Ak dostal v decembri odmenu 25000,- Sk, musela byť odvedená daň zo závislej činnosti. Ak mu bola vyplatená odmena, malo to byť v decembri zaúčtované. Ak.....

Nehovoriac aj o povinnosti podávať prehlady a hlásenia....
wegamizi
01.03.09,18:05
Ja som chcela poradit, co samozrejme nie je v rozpore so zakonom. Asi sme sa nepochopili, aj tak dakujem, obratim sa na niekoho ineho, aby som vas nadalej neiritovala:)
vmsux
01.03.09,19:42
Predaj napriklad ty (ako FO) sebe do firmy nieco, napr, pocitac, stolicky, atd.
ondrejvla
01.03.09,19:54
Ja som chcela poradit, co samozrejme nie je v rozpore so zakonom. Asi sme sa nepochopili, aj tak dakujem, obratim sa na niekoho ineho, aby som vas nadalej neiritovala:)

wegamizi, myslím, že sa zbytočne urážaš, ale tvoja otázka bola položená tak, že jej riešenie by už bolo v rozpore so zákonom. Ak ti účtovníctvo robí iná firma dodávateľským spôsobom, tak nemôžeš mať "brigádnickú činnosť", ale spracované mzdy a tým aj mzdové doklady zaúčtované v nákladoch spoločnosti, takže toto by som už neriešila, a ak si mala len tržby zo služieb a žiadne výdaje k nim, napr. dodanie služieb dodávateľským spôsobom v subdodávke, tak musíš celý príjem zaúčtovať do zisku, v nákladoch máš odpisy majetku, ak máš zaúčtované na účtoch 01,02 nákup SHV, ak máš tržby z predaja tovaru, v nákladoch máš nákup tovaru... atď. Ale jedno ti chcem poradiť, podľa zadaných otázok, firma ktorá ti vedie účtovníctvo pravdepodobne má niekde medzery, keď výsledok hospodárenia ti oznámi až pred podaním DP. Hospodárenie spoločnosti by si mala vedieť priebežne ku ktorémukoľvek dátumu, pokiaľ boli účtovné doklady dodané načas.
Zoltán Kovács
01.03.09,20:28
Opakujem, to čo žiadáš je porušovanie zákona. Účtovníctvo nie je o vyrábaní dokladov na znižovanie základu dane fiktívnymi výdavkami.
Zoltán Kovács
01.03.09,20:29
Predaj napriklad ty (ako FO) sebe do firmy nieco, napr, pocitac, stolicky, atd.

!!!! Etiketa bod č. 14 !!!!
wegamizi
02.03.09,17:31
Ako znížiť základ dane


.................daňovník si môže znížiť základ dane aj o zaplatené sociálne a zdravotné odvody a poistné a tiež o príspevky, ktoré zaplatil do doplnkovej dôchodkovej spoločnosti alebo na špeciálny produkt dlhodobého sporenia v podielových fondoch, životnej poisťovni, banke, či u obchodníka s cennými papiermi. Bez ohľadu na výšku zaplatených príspevkov si môže od základu dane odrátať najviac 12-tisíc ročne.

Podnikatelia musia zdaniť aj peniaze, ktoré im minulý rok vrátili zdravotné poisťovne po zúčtovaní odvodov. Preplatok treba uviesť v daňovom priznaní.

Zdroj: www.aktualne.sk
veronikasad
02.03.09,17:33
Ako znížiť základ dane


.................daňovník si môže znížiť základ dane aj o zaplatené sociálne a zdravotné odvody a poistné a tiež o príspevky, ktoré zaplatil do doplnkovej dôchodkovej spoločnosti alebo na špeciálny produkt dlhodobého sporenia v podielových fondoch, životnej poisťovni, banke, či u obchodníka s cennými papiermi. Bez ohľadu na výšku zaplatených príspevkov si môže od základu dane odrátať najviac 12-tisíc ročne.

Podnikatelia musia zdaniť aj peniaze, ktoré im minulý rok vrátili zdravotné poisťovne po zúčtovaní odvodov. Preplatok treba uviesť v daňovom priznaní.

Zdroj: www.aktualne.sk (http://www.aktualne.sk)
súhlasím, ale to sa týka zamestnanca alebo živnostníka - nie s.r.o.