Vargová Katarína
27.02.09,20:17
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať ohľadom cestovných náhrad...Viem, že zamestnanec má nárok na vyplatenie cestovných náhrad. Otázka: Je zákonom stanovená lehota do ktorej má možnosť nárokovať si vyplatenie cestovných náhrad?(napr. po uplynutí troch rokov)Ďakujem za veľmi rýchlu odpoveď.
Veronika R
27.02.09,20:38
Vyúčtovanie náhrad musí spraviť do 10 prac. dní od skončenia pracovnej cesty alebo inej skutočnosti na základe ktorej má nárok na náhrady, najneskôr však do konca kalendárneho mesiaca nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola pracovná cesta alebo skutočnosť na základe ktorej má nárok na náhrady ukončená.
Vargová Katarína
28.02.09,08:16
To vieme, že takéto povinnosti má zamestanávateľ, ale nikde nie je napísané, že koľko pozadu má nárok zamestananec doniesť doklady...to by sme potrebovali vedieť
Veronika R
28.02.09,15:57
Vyúčtovanie náhrad musí spraviť do 10 prac. dní od skončenia pracovnej cesty alebo inej skutočnosti na základe ktorej má nárok na náhrady, najneskôr však do konca kalendárneho mesiaca nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola pracovná cesta alebo skutočnosť na základe ktorej má nárok na náhrady ukončená.


Podľa mňa toto nehovorí len o tom, aké povinnosti má zamestnávateľ. ale aké povinnosti má aj osoba, ktorá bola vyslaná na pracovnú cestu. Treba si dobre prečítať zákon o cestovných náhradách.
veronikasad
28.02.09,16:05
To vieme, že takéto povinnosti má zamestanávateľ, ale nikde nie je napísané, že koľko pozadu má nárok zamestananec doniesť doklady...to by sme potrebovali vedieť
Naozaj ? a čo § 36 odst 3 Zákona o cestovných náhradách ?

3) Zamestnanec je povinný do desiatich pracovných dní po dni skončenia pracovnej cesty predložiť zamestnávateľovi písomné doklady potrebné na vyúčtovanie pracovnej cesty a tiež vrátiť nevyúčtovaný preddavok. Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na predloženie písomných dokladov potrebných na Vyúčtovanie pracovnej cesty a vrátenie nevyúčtovaného preddavku, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní po dni skončenia pracovnej cesty.

(4) Zamestnávateľ je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa predloženia písomných dokladov vykonať Vyúčtovanie pracovnej cesty zamestnanca a uspokojiť jeho nároky. Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na Vyúčtovanie pracovnej cesty, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní odo dňa predloženia písomných dokladov.
Chobot
02.03.09,00:22
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať ohľadom cestovných náhrad...Viem, že zamestnanec má nárok na vyplatenie cestovných náhrad. Otázka: Je zákonom stanovená lehota do ktorej má možnosť nárokovať si vyplatenie cestovných náhrad?(napr. po uplynutí troch rokov)Ďakujem za veľmi rýchlu odpoveď.

Nenašiel som nikde uvedené, že by sa mzdové nároky (do ktorých môžeme rátať aj nároky na CN) prelčovali. Takže môže prísť aj po 3 rokoch a žiadať si CN. Je to ale veľmi nepravdepodobné, že by si na vyúčtovanie spomenul po 3 rokoch. Uveď konkrétne, čo sa stalo alebo prečo sa pýtaš.