zukana
24.06.05,10:27
SZČO sa v apríly 2005 stala platiteľom DPH. K tomuto dňu sme vykonali inventúru skladových zásob a zistili sme DPH týchto zásob. Toto DPH si môžeme nárokovať ako odpočet v prvom daňovom priznaní za II. štvrťrok 2005. Má SZČO nárok aj na iné odpočty DPH, napríklad za služby, nájom, a pod. ... uskutočnené pred aprílom 2005? Keď áno, v akom časom období.
Jana Acsová
24.06.05,10:33
Z nákupu služieb s dátumom dodania pred registráciou platiteľa nie je nárok na odpočítanie DPH.
Jedným z možných odpočtov je ešte dlhodobý majetok.
Právna úprava: § 55 Zákona o DPH.
anka
24.06.05,10:39
DPH mozte odpocitat iba zo stavu zasob a IM