bibi55555
27.02.09,19:47
Prosim vas, v pripade, ze SZCO si v priebehu roka rozsiril zivnost, robi sa len riadna zavierka na konci roka, alebo treba aj nejaku mimoriadnu k datumu vystavenia noveho zivnost. listu? Dakujem.
Rozalaia
27.02.09,20:24
ak islo len o rozsirenie (nie zrusenie starej a zalozenie novej) zivnosti, tak sa robi len riadna zavierka na konci roka
bibi55555
27.02.09,20:43
Dakujem pekne za radu. A je potrebne dolozit k danovemu priznaniu kopiu noveho zivnostenskeho listu, alebo uviest rozsirenie v poznamkach, alebo nie je potrebne uvadzat nic?
Rozalaia
28.02.09,08:18
Fiha - o akych poznamkach je rec? Myslis niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, alebo robis poznamky k uctovnej zavierke pre SZCO? Nie je vela SZCO co uctuju v podvojnom uctovnictve a veru ani napochytre neviem ci maju povinnost robit poznamky .... Keby som to robila ja, v jednoduchom ucte, tak by som rozsirenie zivnosti v uctovnej zavierke vobec neriesila (iba ak by sa jednalo napr. o pripad, ze uplatnuje pausal 60% tak by som to MOZNO napisala niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, no aj to je nepovinne ...)
veronikasad
28.02.09,08:52
Fiha - o akych poznamkach je rec? Myslis niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, alebo robis poznamky k uctovnej zavierke pre SZCO? Nie je vela SZCO co uctuju v podvojnom uctovnictve a veru ani napochytre neviem ci maju povinnost robit poznamky .... Keby som to robila ja, v jednoduchom ucte, tak by som rozsirenie zivnosti v uctovnej zavierke vobec neriesila (iba ak by sa jednalo napr. o pripad, ze uplatnuje pausal 60% tak by som to MOZNO napisala niekde do pomocnych vypoctov v danovom priznani, no aj to je nepovinne ...)
uplatnenie paušálu sa neuvádza v osobitných záznamoch ani v pomocných výpočtoch. Pod tabulkou č. VI. sa zaškrtáva, že sa uplatňujú výdavky paušálom a uvádza sa výška zaplateného poistného.

Rozšírenie ŽL nie je potrebné uvádzať v osobit.záznamoch.
bibi55555
28.02.09,09:20
Diky moc, urobila som cele ucto rad radom, no potom sa objavil cervicek pochybnosti, je fajn, ze ste mi to odobrili.
via
21.03.09,10:30
ahote,este k tejto teme otazocka. vydavky ktore boli vynalozene na novu zivnost (kolky, skolenie a pod), povazovat za zriadovacie vydavky??? Cely rok bezali ine opravnenia, len o dalsiu si rozsiril cinnost.