Tita
27.02.09,20:18
Potrebujem surne poradit ako to je s uzavierkou ak szco zrusila zivnost k 29.12.2008
čítala, počula som uz vela, ale v niecom som sa zamotala a potrebujem si niektore veci odobrit, skor ako ich s kludnym svedomim uzavriem.

1,ak SZCO a zaroven zamestnanec ukoncil svoju zivnost 29.12.2008, myslim ze robim vykazy k 29.12.2008 - co je den zrusenia.
Pohladavky , zavazky ktore ostali ako nevysporiadane budu uvedene vo vykaze a uvediem ich v DP ako polozky zvys, znizujuce ZD nie?
Nasla som tu vsak info ze vykazy maju byt nulove? maju byt teda v mojom pripade nulove? k akemu datumu? maju byt prilohou dan.priznanie nulovle vykazy? mne sa to nezda, potrebovala by som v tomto poradit.

2, mam este neodpisany Dlhodoby majetok v ZC 28790 sk...
mozem urobit este 29.12.2008 odpis za rok 2008? a co jeho zostatkova hodnota ked zivnosti skoncila a majetok ostal neodpisany:( ?

3, a 31.12.2008 - co je po zruseni zivnosti zraza banka poplatky a pripisuje uroky, ako to mam vysporiadat?
mozem normalne v penaznom denniku urobit vydaj z banky alebo len v DP to spomenut?:confused:
Tita
03.03.09,13:55
to mi nik nevie poradit?
kkamka2
17.03.11,07:09
Dobrý deň,
poprosím poradit či správne uvažujem : SZCO si prerušil živnosť od 01.01.2011
V júli kúpil auto na úver (splácať bude 5 rokov) - môže si uplatniť odpisy za rok 2010 ?
Na karte potom poznačí - preradené do osobného užívania a vo výkaze sa uź neuvádza . Nemusí ani pripočítavať nič k ZD .
Pri jednotlivých splátkach úveru si dáva do nákladov len úrok ( 07-12/2010) .
kkamka2
17.03.11,07:37
Myslite, že to môžem takto uzavrieť ?

ďakujem
ego.mc
17.03.11,10:50
Ak ho mal v majetku 31.12., tak odpisy uplatniť môže.
Ale ak ho chcete preradiť do osobného vlastníctva, aby nefigurovalo vo výkaze, tak ho 31.12. vo vlastníctve už mať nebude.
kkamka2
17.03.11,14:07
Takže si uplatní odpis. Na tom sme sa zhodli.

A potom čo s tým majetkom ? Bude zapisana zost. hodnota vo výkaze a nemusí si nič pripočítať k ZD ?

Má niekto iný názor ?

Ďakujem
kkamka2
18.03.11,07:55
Posúvam

ďakujem
kkamka2
23.03.11,14:41
Takze po prestudovani roznych nazorov na porade sa priklanam
k postupu ako som napisala.
Vo vykaze o majetku budem mat ZC auta, zostatok na ucte a v pokladni .
V zavazkoch neuhradena dan za rok 2010 + DMV za rok 2010 +odvody za 12/2010 ( nesplateny uver uz neuvadzam ? )
V pohladavkach preplatok RZZP 2010
To je zatial vsetko . Idem este robit kontrolu PD.

Je to OK ?

dakujem
Prima73
24.03.11,08:34
SZCO ukoncil podnikanie, uzavierkovymi operaciami si vysporiadal neuhradene zaväzky a pohladavky (neuhradene odvody ZP, SP, neuhradene DF a OF..).
V danovom priznani FO B uz nic neupravuje, ze?
misena
24.03.11,08:53
nie, už nič... všetko by sa malo vysporiadať cez uzávierkové operácie v peňažnom denníku....
Prima73
24.03.11,12:32
nie, už nič... všetko by sa malo vysporiadať cez uzávierkové operácie v peňažnom denníku....

dakujem
Prima73
25.03.11,08:15
Este mam taku otazku k vykazom ktore SZCO po ukoncenie priklada k DP, nazory sa tu rôznia, ma byt vykaz o majetku a zaväzkoch nulovy alebo nie? Ked som v alfe uzavierkovymi operaciami vysporiadala zavazky, vykaz o majetku a zaväzkoch mam nasledovny: kratkodoby financny majetok (ucet v banke) mam podla vypisu z uctu, cize nejaku sumu, ale Zaväzky mam nulove.

Moja otazka znie, mam zaskrtnut policko na uhradu zaväzku ked ho vysporiadam kvôli ukonceniu zivnosti uzavierkovou operaciou a tym padom mam vo vykaze o majetku a zaväzkoch 0, alebo nemam policko o uhrade zaskrtnut a tieto zaväzky sa mi prenesu do vykazu. Co je spravne? Prosim, poradte mi.
Jarka 1
25.03.11,08:27
Neuhradené záväzky a pohľadávky ku dňu ukončenia podnikania normálne uvádzaš vo výkaze. Veď oni skutočne ešte existovali a úhrady boli až neskôr. Čo ak ma klepne pepka pár dní po ukončení podnikania? Rodina sa bude tešiť, že veď mám všetko poplatené a oni nededia žiadne dlhy, ani pohľadávky.
Prima73
25.03.11,08:34
Neuhradené záväzky a pohľadávky ku dňu ukončenia podnikania normálne uvádzaš vo výkaze. Veď oni skutočne ešte existovali a úhrady boli až neskôr. Čo ak ma klepne pepka pár dní po ukončení podnikania? Rodina sa bude tešiť, že veď mám všetko poplatené a oni nededia žiadne dlhy, ani pohľadávky.

Datum uzavierkovej operacie je posledny den podnikania SZCO a tym som si pohladavky a zaväzky vysporiadala - co sa zakladu dane tyka.
Mam teda vsetky neuhradene zaväzky vo vykaze mat vykazane? Aj ked v case vypracovania vykazu boli uz uhradene?
Napr. Vykaz k 28.2.2010 vyhotoveny 21.4.2010
Jarka 1
25.03.11,08:55
Môj názor: Výkaz zostavuješ ku dňu ukončenia, nie ku dňu zostavenia.

Nakoniec, veď ako účtovníčka všetko zaevidujem do pohľadávok a záväzkov. Nemusím sa už starať o to, či to je ku dňu zostavenia výkazu zaplatené.
Prima73
25.03.11,09:09
Môj názor: Výkaz zostavuješ ku dňu ukončenia, nie ku dňu zostavenia.

Nakoniec, veď ako účtovníčka všetko zaevidujem do pohľadávok a záväzkov. Nemusím sa už starať o to, či to je ku dňu zostavenia výkazu zaplatené.

Dakujem za rady.