adriana126
28.02.09,07:12
Robila som ročné zúčtovanie zamestnancom za rok 2008, ktoré je v korunách, ako ho viem zaradiť do miezd v prepočte na eurá? Ak si to dám preniesť do miezd tak mi to tam zahŕňa v Sk.
mendelina
28.02.09,09:42
Telefonovala som do firmy MRP, bolo mi povedané, že v priebehu tohto týždňa bude distribuovaná aktualizácia ročného zúčtovania dane v MRP, kde pri prenose údajov do miezd bude výsledok z RZD prepočítaný v eurách, takže si žiadne starosti s prepočtom nemusíme robiť.
adriana126
01.03.09,09:01
ďakujem
7lienka
02.03.09,21:26
Neviete niekto ako vytlačiť v MRP doklad o zaplatení dane, ak chce zamestnanec dať 2%?
jaja99
02.03.09,21:30
výstupy-ročné zúčtovanie dane-tlačová zostava : ročné zúčtovanie preddavkov dane-tlačový formulár 03-potvrdenie o zaplatení dane 2008
7lienka
02.03.09,21:40
Ja mám 03 ročné zúčtovanie dane 2 strana.

Teraz ma napadlo, či to nemôže byť verziou?
jaja99
02.03.09,21:42
mám verziu 6.00 (013)
7lienka
02.03.09,21:50
Už to sťahujem.
Dúfam, že to už bude prepočítavať aj na €
7lienka
03.03.09,14:59
Robím RZD a potrebovala by som poradiť.
Zamestnanec si vypísal do žiadosti odpočet NČ na manželku - sumu jej zárobku 36.000. Ale doložil potvrdenie o jej príjme, potvrdeniezo sociálky o poberaní materského a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku.
Lenže tieto príjmy nepripočítal. Mám mu to opraviť a nebude mať na manželku odpočet alebo mu to spraviť tak ako si to vypísal.(aj keď viem, že je to zle)
mendelina
03.03.09,16:54
Rodičovský príspevok nezahŕňaj do príjmu, ten sa v uvedenom prípade do príjmu nezahŕňa. Podľa mňa by si mu mala ten príjem manželky opraviť podľa predložených potvrdení, aspoň ja by som to tak spravila, lebo nevieš čo sa môže stať pri kontrole, a ten dotyčný zamestnanec by Ti mohol vytknúť, že veď on sa aj tak tomu nerozumie, tak prečo si mu to nespravila správne veď on zrejme aj preto Ti dal tie potvrdenia, aby si si vybrala čo potrebuješ.
veronikasad
03.03.09,17:01
Robím RZD a potrebovala by som poradiť.
Zamestnanec si vypísal do žiadosti odpočet NČ na manželku - sumu jej zárobku 36.000. Ale doložil potvrdenie o jej príjme, potvrdeniezo sociálky o poberaní materského a potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku.
Lenže tieto príjmy nepripočítal. Mám mu to opraviť a nebude mať na manželku odpočet alebo mu to spraviť tak ako si to vypísal.(aj keď viem, že je to zle)
Za výšku príjmu manželky je zodpovedný zamestnanec. Napriek tomu by som ho vyzvala, aby si to prišiel opraviť /rodič.príspevok sa nezahrňa do vlastného príjmu manželky/.
7lienka
03.03.09,20:03
Ďakujem.
Tiež som nad tým rozmýšlala, že nech si to opraví vlastnou rukou. Na školení hovorili, že to čo si zamestnanec napíše za to si zodpovedá. Len neviem čo by povedali na kontrole, kto by mal pravdu.