bryan
28.02.09,09:50
Kurz ECB je zverejneny na dany den az popoludni v dany den. NBS zverejnovala kurz o den vopred.

Okrem ineho to robi problem v tom, ze ako mam zauctovat kurz dokladu ktory spracuvam v dany den, ked chcem naozaj pracovat v realnom case a nevracat sa na druhy den k robote co uz je urobena. (Nehovoriac napriklad o uct. SW ktore vedia automaticky natiahnut kurz dokladu...)

Mate niekto dake vtipne namety?
Rozalka
28.02.09,08:53
Od 1.1.2009 používaš kurz ECB predošlého dňa (aj pre účtovníctvo, aj pre DPH).

Zákon o účtovníctve
Ak tento zákon neustanovuje inak, majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska

a) v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu alebo v iný deň, ak to ustanovuje osobitný predpis,
b) v deň, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.

Zákon o dani z pridanej hodnoty
V § 26 ods. 1 sa slová "slovenskú menu kurzom vyhláseným v kurzovom lístku Národnej banky Slovenska platným v deň vzniku daňovej povinnosti" nahrádzajú slovami "eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska5a) v deň predchádzajúci dňu vzniku daňovej povinnosti
bryan
28.02.09,22:32
V tom pripade si pomohla odhalit dalsiu chybu v ucotvnom programe POHODA, ktory automaticky uctuje kurzom rovnakeho dna. Zas ma tam budu mat radi... ;)
bryan
02.03.09,13:24
Vysiel upgrade na POHODA 2009 rel. 9102 SK:

Nastavenie/Globálne nastavenie/Cudzie meny – z tejto sekcie bola odstránená možnosť zadať si dobu automatického načítavania kurzového lístka. Načítanie kurzového lístka online a offline bolo upravené tak, že sa do agendy Kurzový lístok načíta vždy pre konkrétny deň kurz vyhlásený ECB z predchádzajúceho dňa.
zuzugali
03.03.09,05:54
Načítanie kurz lístka v ES POHODA fungovalo čiastočne správne už od 01. 01. 2009. Ja som si nastavila automatické sťahovanie kurz. lístka a všetko je O.K., každý deň sa mi pri zapnutí PC stiahol kurz. lístok (napr. 13. 01. mal kurzy z 12. 01.). Problém bol, ak ste si kurz. lístok sťahovali dodatočne (offline), potom Vám to načítalo kurzy pre 13. 01. z 13. 01. Super, že to v Pohode opravili :)