Galcik
28.02.09,12:15
Dobrý deň ,

Možem poprosíť o pomoc ?
Príjem mám z hlavného pracovného pomeru .Popri HPP pracujem aj na dohodu o pracovnej činnosti .
Príjem mám ešte z prenájmu garáže ktorú vlastním a prenajímam na základe nájomnej zmluvy , ktorá je riadne registrovaná na DÚ .
Poprosím Vás o radu chcela by som si urobiť sama DP .
1. Aký typ DP potrebujem ?
2. Kde sa zahrnie príjem z prenájmu garáže ,prípadne do ktorého riadku ho evidujem v DP?
3. Počula som ,že vraj príjem z prenájmu garáže je oslobodený do niejakej sumy,vie mi to niekto presnejšie ?

Veľmi pekne Vám vopred ďakujem . :rolleyes:
veronikasad
28.02.09,11:52
Dobrý deň ,

Možem poprosíť o pomoc ?
Príjem mám z hlavného pracovného pomeru .Popri HPP pracujem aj na dohodu o pracovnej činnosti .
Príjem mám ešte z prenájmu garáže ktorú vlastním a prenajímam na základe nájomnej zmluvy , ktorá je riadne registrovaná na DÚ .
Poprosím Vás o radu chcela by som si urobiť sama DP .
1. Aký typ DP potrebujem ?
2. Kde sa zahrnie príjem z prenájmu garáže ,prípadne do ktorého riadku ho evidujem v DP?
3. Počula som ,že vraj príjem z prenájmu garáže je oslobodený do niejakej sumy,vie mi to niekto presnejšie ?

Veľmi pekne Vám vopred ďakujem . :rolleyes:
Podávaš DP typu B, kde uvedieš príjmy zo zamestnania aj príjmy z prenájmu garáže.
Príjmy z prenájmu garáže uvádzaš v odd. VI. r. 10. Prečítaj si poučenie k vyplneniu r. 10 priamo pod tabuľkou DP v odd. VI.