Julda SR
28.02.09,11:45
Mám asi taký problém, že som ženatý 10 rokov, mám 32 rokov, nefajčím a nepijem, len priležitostné asi tak 10 krát do roka. Priblížne asi minulého roka na jar som zistil, že manželka fajčí, tým mám na mysli tabakové výrobky, pričom ja sa s tým nedokažem vyrovnať aj keď si to veľmi želám, že mi to je uplne jedno, ale nejde to. Od tejto doby som si všimol, že nám začalo ako si haprovať manželstvo tedá nejaká kríza, ktorá trvá už pomaly rok. Ďaleje chcem uviesť, že od tejto doby aj po sexualnej stránke to už nie je také ako to bolo pred tým z jej strany čo znamená tri až štyri krát do mesiaca čo pre mladého chlapa je podľa mňa málo. Taktiež manželka berie antikoncepciu, kde som sa dočital, že na tuto anti.. by sa nemalo fajčiť. Keď som jej to povedal tak sa hneď urazila a povedala mi, že ona nefajčí veľa. Vždy keď sa jej spýtam prečo začala fajčiť tak to skončí hádkou a preto sa už radšej tejto konverzácie vyhýbam, aby zbitočne nedochádzalo k hádke. Pritom aj tak to niekedy dám najavo, že ma to veľmi....:mad:. Ak si niekto mysli, že žiadam od manželky viac sexu čo znamená aspoň tri krát do týždňa tak nech mi to da vedieť a ja si potom poviem, že som asi chorý. Lebo ja si myslim, že spušťačom tohto mechanizmu manželskej krízi je prave sex a fajčenie ak sa mýlim prosím odpište. Ďakujem.
Stanislav 1975
28.02.09,11:01
Čo sa týka sexu v manželstve, vieš, v každom manželstve sa chuť na sex postupne znižuje rokmi( ani u nás to už nieje 5 krát denne ako keď sme sa spoznali, našťastie ;)), treba však robiť všetko preto aby ste si boli stále príťažlivý, robiť zmeny vo vzťahu, nezabudať jeden na druhého) a neboj sa, bude to dobré...-len vravím, treba sa robiť pre toho druhého stále príťažlivý...
A k druhej veci- na antikoncepciu by sa fakt nemalo fajčiť, ale neviem o tom, že by to bola nejaká životu nebezpečná kombinácia
ivka70
28.02.09,11:22
myslim si, ze mas problem ty, ze sa nevies vyrovnat s tym, ze manzelka zacala fajcit a pripisujes tomu vsetky problemy, ktore v manzelstve mate.

Aj mne vadia fajciari, ale manzelka je dospela osoba, ktora je za svoje ciny zodpovedna.
Ak ju ako manzel nutis prestat s fajcenim a stale jej to vyhadzujes na oci, necuduj sa, ze jej to prekaza a ze sa odcudzujete.

Ty jej mozes povedat svoj nazor, ale to, ci fajci alebo nie, predsa nemoze nic zmenit na citoch, na tom, co k nej citis.

Mozno je fajcenie z jej strany forma protestu aj proti tebe, pretoze tym dava najavo svoju nezavislost a naznacuje, ze ju obmedzujes.

skus sa zamysliet najskor nad sebou a nad tym, co robis ty preto, aby vas vztah niekam smeroval, aby ste sa navzajom neodcudzovali. To pomaha viac ako akekolvek vycitky, ci ich naznaky.
caligulax
28.02.09,11:35
stale tvrdim ze manzelstvo je blbost.... teraz sa to potvrdilo
wegamizi
28.02.09,11:38
myslim si, ze mas problem ty, ze sa nevies vyrovnat s tym, ze manzelka zacala fajcit a pripisujes tomu vsetky problemy, ktore v manzelstve mate.

Aj mne vadia fajciari, ale manzelka je dospela osoba, ktora je za svoje ciny zodpovedna.
Ak ju ako manzel nutis prestat s fajcenim a stale jej to vyhadzujes na oci, necuduj sa, ze jej to prekaza a ze sa odcudzujete.

Ty jej mozes povedat svoj nazor, ale to, ci fajci alebo nie, predsa nemoze nic zmenit na citoch, na tom, co k nej citis.

Mozno je fajcenie z jej strany forma protestu aj proti tebe, pretoze tym dava najavo svoju nezavislost a naznacuje, ze ju obmedzujes.

skus sa zamysliet najskor nad sebou a nad tym, co robis ty preto, aby vas vztah niekam smeroval, aby ste sa navzajom neodcudzovali. To pomaha viac ako akekolvek vycitky, ci ich naznaky.
Suhlasim, u nas manzel nefajcil a ja ano. Viem, ze mu to vadilo, ale nechal ma tak, nezakazoval mi. Ani neviem ako, zacalo mi byt trapne, ze vsetkych doma s tym mojim fajcenim otravujem, tak som jednoduch prestala. A manzel? Kedze ma nekritizoval ako fajciarku, ani ma nepochvalil ako uz nefajciarku. Jednoducho to nechal na mna, ako dospelu zenu. Dnes uz sa len na tom smejeme a teraz sa mi priznal, ze mu to velmi, velmi vadilo. Ak je Vas vztah harmonicky a potrebujete sa jeden druheho, manzelka to pochopi, nechaj ju tak;)
stanka613
28.02.09,11:53
stale tvrdim ze manzelstvo je blbost.... teraz sa to potvrdilo
toto hovoria ti ktory to neskusili na vlastnej kozi a beru si iba tu zlu stranku od kamaratov ved manzelstvo je krasne aj ked ma svoje za a proti ale o tom to je a tak je to vo vsetkom v zivote
wegamizi
28.02.09,12:06
stale tvrdim ze manzelstvo je blbost.... teraz sa to potvrdilo
Manzelstvo ta nebavi, ani nepecies kolaciky ( Tema recepty ), nenudis sa ?mimotemy:rolleyes:;)
otázka
28.02.09,12:16
Julda, dávam Ti za pravdu a odkazujem aj manželke, že kombinácia fajčenie + antikoncepcia ( tabletky ) sú životu nebezpečné. Ide komkrétne o to, že keby ju náhodou " chytilo slepé črevo " alebo by musela podstúpiť nejakú inú operáciu, nemusí sa prebrať z narkózy. Taktiež jej hrozí trombóza. Preto ja ako fajčiarka (čo už ) som nikdy nebrala antikoncepčné tabletky.
kkllc
28.02.09,12:23
Každý má teké manželstvo aké si ho urobí. Ja mam 10 rokov krásne manželstvo. Ale aj na tom treba pracovať a budovať si ho. ;) A pokiaľ ide o sex, tak sa zamysli aj nad sebou. Žena to prežíva trochu inak ako muž. Ak sa celý den naťahujete tak sa jej ani nečudujem, že nan nemá chuť. Podla mna raz za týžden nie je až také strašné :D Ale ked si spravíte pekný večer.......(urobíš kávu, zapáliš sviečky a porozpávaš sa s nou - možno aj o tom fajčení- ale kludne jej vysvetli, že ti to prekáža kôli tomu a tomu...., alebo aj o frekvencii sexu . Alebo sa chodte niekam prejsť(nie do obchodného domu)
Držím palce. A dobré je to, že ti na tom záleží.:)
bobiku
28.02.09,12:30
Možno má vaša manželka len nejakú prechodnú krízu, ved počas života prechádzame rôznymi náladami a etapami. Počkajte a verte jej ,že ju to prejde. Ja som fajčila 15 rokov a postupom rokov som pochopila, že to môjmu okoliu asi dosť vadí (manžel aj deti na mňa tlačili), tak som prestala. Ale prestať musí ona chcieť! Nik ju k tomu nedonutí. A kvalita a kvantita sexu vo vašom vzťahu nech je taká aká vám vyhovuje obom. Čo je pre jedného málo môže byť pre druhého veľa. Nie som si istá, čí má u vás vplyv fajčenia vašej ženy na váš sexuálny život. Pes bude zakopaný asi inde. Možno len prekonávate menšiu krízu v manželstve, ale ved manželstvo je aj o tom. O zrelosti a zodpovednosti dvoch partnerov sa vyrovnať s rôznymi životnými udalosťami. Držím palce nech vám všetko dobre dopadne.
daria29
28.02.09,12:35
kto ti môze poradit-ja myslym nikto,to musíte vyriesitdoma.z doterajsích príspevkou sivysiel akoze ty sina vine,nepoznamta,mozno.ale hovorí saze kríza je do 5 -10 rokov.fajcenie mivadí,nefajcím,syn fajcí ,ale ide mi to nanervy,lebo peniaze idudo luftu.tuje ale nieco ine,píses ze zacala fajcit,sex-3 krát domesiaca,beria antikoncepciu-naco? hadate sa .neviem ci mate deti.ja by som hladala inde,co taka nevera?nový vonavý,okuzlujuci,fajciaci kolega,ktorý jejnenadava?ak je mlada,nemoze jejstacit sex 3 krát do mesiaca,tebe zatvorí akoze oci,mozno to zle padne,ale zivot je zly.navrhni nejaku poradnu,trochuto prever,jasne ze kazdý zatlka mimomanzelskýmsex.mozno som to napísala akosi otvorene,alehovorte o tom ,môze to zasekrásne fungovat.ja sommusela po 20 rokochmanzelstvo ukoncit,terazsom uzdôch,ale bolototak,zacal fajcit,conefajcil,hadky,menej sexu,atd.ja som si aninepomyslela ,zeby mal bokovku,v práci,pracovala som ,vychovala som 2 deti,a potom to prasklo.no co uz,zivot je aj taký.vela stastia
kkllc
28.02.09,12:38
stale tvrdim ze manzelstvo je blbost.... teraz sa to potvrdilo
Nebol si ženatý, alebo ti to nevyšlo?
syrik
28.02.09,13:53
kto ti môze poradit-ja myslym nikto,to musíte vyriesitdoma.z doterajsích príspevkou sivysiel akoze ty sina vine,nepoznamta,mozno.ale hovorí saze kríza je do 5 -10 rokov.fajcenie mivadí,nefajcím,syn fajcí ,ale ide mi to nanervy,lebo peniaze idudo luftu.tuje ale nieco ine,píses ze zacala fajcit,sex-3 krát domesiaca,beria antikoncepciu-naco? hadate sa .neviem ci mate deti.ja by som hladala inde,co taka nevera?nový vonavý,okuzlujuci,fajciaci kolega,ktorý jejnenadava?ak je mlada,nemoze jejstacit sex 3 krát do mesiaca,tebe zatvorí akoze oci,mozno to zle padne,ale zivot je zly.navrhni nejaku poradnu,trochuto prever,jasne ze kazdý zatlka mimomanzelskýmsex.mozno som to napísala akosi otvorene,alehovorte o tom ,môze to zasekrásne fungovat.ja sommusela po 20 rokochmanzelstvo ukoncit,terazsom uzdôch,ale bolototak,zacal fajcit,conefajcil,hadky,menej sexu,atd.ja som si aninepomyslela ,zeby mal bokovku,v práci,pracovala som ,vychovala som 2 deti,a potom to prasklo.no co uz,zivot je aj taký.vela stastia

Panenka skákavá, vy ste chýbali na slovenčine???
arizona
28.02.09,15:05
Mám asi taký problém, že som ženatý 10 rokov, mám 32 rokov, nefajčím a nepijem, len priležitostné asi tak 10 krát do roka. Priblížne asi minulého roka na jar som zistil, že manželka fajčí, tým mám na mysli tabakové výrobky, pričom ja sa s tým nedokažem vyrovnať aj keď si to veľmi želám, že mi to je uplne jedno, ale nejde to. Od tejto doby som si všimol, že nám začalo ako si haprovať manželstvo tedá nejaká kríza, ktorá trvá už pomaly rok. Ďaleje chcem uviesť, že od tejto doby aj po sexualnej stránke to už nie je také ako to bolo pred tým z jej strany čo znamená tri až štyri krát do mesiaca čo pre mladého chlapa je podľa mňa málo. Taktiež manželka berie antikoncepciu, kde som sa dočital, že na tuto anti.. by sa nemalo fajčiť. Keď som jej to povedal tak sa hneď urazila a povedala mi, že ona nefajčí veľa. Vždy keď sa jej spýtam prečo začala fajčiť tak to skončí hádkou a preto sa už radšej tejto konverzácie vyhýbam, aby zbitočne nedochádzalo k hádke. Pritom aj tak to niekedy dám najavo, že ma to veľmi....:mad:. Ak si niekto mysli, že žiadam od manželky viac sexu čo znamená aspoň tri krát do týždňa tak nech mi to da vedieť a ja si potom poviem, že som asi chorý. Lebo ja si myslim, že spušťačom tohto mechanizmu manželskej krízi je prave sex a fajčenie ak sa mýlim prosím odpište. Ďakujem.

Možno sa mýlim, ale z Tvojho príspevku mám pocit, že u Vás doma musí byť všetko silou-mocou po Tvojom. Manželka možno z Tvojho pohľadu "prestala poslúchať" , z jej pohľadu si chce asi vydobiť kúsok slobody...
To fajčenie a následné odcudzenie vzniklo asi z nejakých predošlých problémov a boli iba vrcholom ľadovca. Nejako mi v Tvojom príspevku chýba prvá časť príbehu.:rolleyes:

Všetci máme nejaké nedostatky a chyby,ale keď niekoho naozaj ľúbime,tak ho ľúbime takého,aký je,aj s jeho chybičkami.:)

Držím palce a ver, že ľudia neraz musia riešiť oveľa závažnejšie problémy,ako to, že si ich partner občas zapáli.
ANNA
28.02.09,15:25
Ja ti radiť nebudem, lebo ťa nepoznám a vzťah je vždy o dvoch. Ale skúsila by som pozornosť. Čo tak pozvať ju na večeru, do kina, alebo priniesť čokoládu, víno, niečo čo má rada, a len tak večer posedieť. Určite nepomôže raz, treba zopakovať, zobrať ju na víkend niekde na výlet, welness? Ja som vydatá 20 rokov, ale takéto pozornosti od manžela ma vždy dostanú. Ale určite by som nenaliehala.
daria29
28.02.09,15:46
syrík hlavne ze si to precítal!
alla66
28.02.09,18:50
Mám pocit,že v dnešnej dobe fajčí viac žien ako mužov. Manželstvo je o tolerancii oboch partnerov...Veľa mužov má v manželstve podobný problém so sexom ako Ty. Možno má manželka nechuť k milovaniu zo zdravotných dôvodov,alebo to spôsobuje antikoncepcia....Musíte to riešiť a nie mlčať.....Ste ešte mladé manželstvo,určite máte malé deti.....
piggos
28.02.09,19:47
Nedovoľte aby vám jedne poondiate cigarety zbabrali manželstvo.Dá sa to vyriešiť no keď sa o to budete pokúšať sám tak sa vám to nevydarí.K tomu potrebujete aj manželku..Aj ja si myslím že máte na ňu veľa požiadaviek..
Z vašeho problému usudzujem že ju máte veľmi rád a že vám na nej záleží,hm inak by ste tu nepísali.nie?....
No mám, pocit že jej na samej sebe nezáleží a ani na tom aby vaše manželstvo fungovalo.inak by si dala povedať..sex: uvedomte si že my ženy fungujeme na iné baterky ako muži.Kým sa muž vybije za dva dni po sexe žena sa vybíja aj mesiac..no ale my za to nemôžme. a ešte k tomu fajčeniu.ak naozaj nechce prestať a vám to prekáža,tak ju za to nehante.nech chodieva fajčiť na balkón. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif keď sa človek chce zmeniť tak sa zmení, nech by ho to stálo.. hoci aj cigarety...
tetrisss
28.02.09,19:55
Uznavam, ze nefajciarovi pravdepodobne partner fajciar vadi, je to ako keby si boskaval popolnik, vraj:---, lenze zavislost je to kruta a bezohladna. To je jedna strana veci, zase si myslim, ze dospela osoba nezacne fajcit len tak, z nicoho nic, bud sa doma nudi, bud je nervozna a teda nejako nespokojna, my to asi neposudime, pretoze vase manzelstvo nepozname. No a ten sex, no samozrejme, ze casom sa ta frekvencia vacsinou znizi, pokial ma zena zo dve deti, nejaky primerany byt, mozno chodi do prace a nie je ziadna lenivica, tak vecer je zrela ako hruska - odpadnut do postele. Ale bolo tu uz spominane, pomoz jej v domacnosti, vecer ju pozvi na veceru, na jeden vecer sa to urcite upravi, a potom si tie dobre zvyky zachovaj.
stanka613
01.03.09,10:15
Ja ani moj manzel nefajcime ale moj svokor fajčí a uz dlho a moja svokra mu to stale vycítala kolko korun to je a ze smrdi a nech nefajci na balkone ze jej zasmradne pradlo a ostatne veci hovorila on tiez dakedy fajcila ale moj svokor to fajci uz zo zvyku a prave pred rokom zacala aj moja svokra znova fajcit a viac ako svokor a nechapem preco teraz znova zacala ale asi tusim cele roky si neco odopierala ohladom jej zdrav.stavu a teraz sa v nej nieco zlomilo a a ukludnuje sa tim aj ked by to nemala v jej zdrav. stave a uz jej nic nevadi ako predtim ta doticna ososba s tím musi prestat sama nemozeme ju nutit
lijana1
01.03.09,18:06
my s manzelom mame harmonicke 20 rocne manzelstvo.nehovorim, ze obcas sa na niecom nepochytime ale v priebehu dna zlost prejde.fajcit som prestala pred 8 rokmia a to preto, lebo som si pripadala trapne ako jedina fajciarka v rodine. a vobec je to problem.stale kontroluj stav cigariet, funkcnost zapalovaca, moznost si zapalit a vobec ten typicky zapach fajciara, ktory neprekryje ani ten najlepsi sprej ani zuvacka.hormonalna antikoncepcia a cigareta je velmi nebezpecna kombinacia. hrozi tromboza
Janatomaskovicova
07.03.09,20:25
ja len krátku poznámku,fajčenie nemá žiaden vplyv na sex,ja som sama fajčiarka a poviem Ti, že po ňom mi cigaretka náramne chutí!
ondrejvla
07.03.09,20:43
No, mám pocit, že Juldo SR chce nás svojou otázkou previesť obutých cez vodu! Juldo, prečo vidíš všetky chyby len na manželke, prečo si nedáš otázku, kde som bol keď začala fajčiť? Urobil som chybu? Myslím, že Tebe nejde len o tie cigarety, ale chceš poľutovanie chlapa, ktorý stráca istotu, Skús porozmýšľať, kde sa stala chyba! Ak už začala fajčiť, či už zo vzdoru, alebo z toho, že z nej robíš nesvojprávnu ženu a chceš byť "KING" nielen v posteli, ale aj v jej myšlienkach, ktoré sú našťastie nečitateľné, povoľ trošku opraty.
Nie som zástancom fajčiarov, sama som dlhé roky fajčila, teraz mi smrdí fajčiar aj cez sklo, ale nikoho nenútim prijať môj názor! Preto Ti radím, sadni si s manželkou hoci aj k šálke čaju, pochváľ jej svetrík - ženy to majú rady, a skúste rozobrať spolu príčinu brzdy vášho vzťahu. Nič tak nepomáha riešiť konflikty, ako práve slová, ale pozor, musíš jej aj dať priestor tie slová povedať. Kde sa dvaja dokážu porozprávať, tam je život o vzťahu dvoch, kde nie, tam je to už sebaľútosť a láska k sebe samému.
Držím ti prsty, nech ti to vyjde, ale nezabudni, že na všetko ste dvaja...
key133
26.03.09,21:06
Kedysi som si myslel, ze malickosti sa vyriesia v pohode "vo vlastnej kuchyni", ale dnes si to uz nemyslim. Pokial sa to stupnuje, trva napatia dlhsie alebo neviete to spolocne riesit, zamyslel by som sa aj nad navstevou psychologa. Pokial je dobry psycholog, je to parada...