MilanH
28.02.09,13:07
Zdravim ludia, je tu cas danovych priznani a ja mam par nejastnosti. Moja mama odrobila minuly rok 10 mesiacov. Vsetky podklady mam ale je tu maly hacik do septembra bola na invalidnom dochodku a od septembra uz na starobnom. Viem ze je v tom co sa tyka dani rozdiel. Ako to riesit? Aku mam dat odpocitatelnu polozku? A ako je to s danovym bonusom na dieta(nebol vyplacany v priebehu roka) u inv.dochodcu staci polovica tej predpisanej ciastky. A budem potrebovat so socialku dake potvrdenie o vyske vyplateneho dochodku?
veronikasad
28.02.09,12:10
Zdravim ludia, je tu cas danovych priznani a ja mam par nejastnosti. Moja mama odrobila minuly rok 10 mesiacov. Vsetky podklady mam ale je tu maly hacik do septembra bola na invalidnom dochodku a od septembra uz na starobnom. Viem ze je v tom co sa tyka dani rozdiel. Ako to riesit? Aku mam dat odpocitatelnu polozku? A ako je to s danovym bonusom na dieta(nebol vyplacany v priebehu roka) u inv.dochodcu staci polovica tej predpisanej ciastky. A budem potrebovat so socialku dake potvrdenie o vyske vyplateneho dochodku?
1. má nárok na odpočitatelnú položku za celý r.2008, lebo nebola SD k 1.1.2008

2. Nárok na DB má v prípade, že jej ročný príjem zo zamestnania presiahol 6-násobok min. mzdy. Neplatí žiadne zníženie pre ID.

3. Pri vlastnom DP nepotrebuje žiadne potvrdenie zo SP o výške vyplateného dôchodku.
MilanH
28.02.09,17:16
Uz neplati ta polovica pre ID? Lebo este vlani som to tak uplatnoval. Je to podla akehosi socialneho zakona. Ani u nas na danovom to nevedeli.
veronikasad
28.02.09,17:17
Uz neplati ta polovica pre ID? Lebo este vlani som to tak uplatnoval. Je to podla akehosi socialneho zakona. Ani u nas na danovom to nevedeli.
pri nároku na daňový bonus to neplatilo nikdy. Musíš mať ročný príjem vo výške 6-násobku min.mzdy
MilanH
05.03.09,17:33
V podmienkach na získanie bonusu sú výnimky. Invalidným dôchodcom stačí zarobiť iba polovicu z toho, čo zákon žiada od zdravých pracovníkov. Podobna tema: http://www.porada.sk/t73567-invalidny-dochodca-a-danovy-bonus.html
tigaki
05.03.09,20:07
SZČO ma priznaný invalidný dôchodok spätne od jan. - vyplatený v decembri - ide invalidný dochodok do danového priznania za rok 2008 ?
mysimis
05.03.09,20:13
Invalidný dôchodok neuvádzaš v daňovom priznaní.
tigaki
05.03.09,20:21
ďakujem to som si vydýchol
tigaki
05.03.09,20:23
Ďakujem pekne.