wegamizi
28.02.09,13:20
Blizi sa jar a neviem, co mam robit s krikmi ciernej ribezle. Ako ju strihat, pripadne ako a aku pridat vyzivu do zeme. Este mam taku otazocku. Vlani na jednom kricku za vyskytla plesen, asi z vlhka, nemusim ten krik odstranit? Dakujem
tina1
28.02.09,12:32
Pred dvoma tyzdnami sa tomu venovali: http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/farmarska-revue/
arizona
28.02.09,14:15
Blizi sa jar a neviem, co mam robit s krikmi ciernej ribezle. Ako ju strihat, pripadne ako a aku pridat vyzivu do zeme. Este mam taku otazocku. Vlani na jednom kricku za vyskytla plesen, asi z vlhka, nemusim ten krik odstranit? Dakujem

-na jar nezabudni na predjarný postrek proti prezimujúcim škodcom (napr. Sulka)
-kríky je najvhodnejšie prestihať na jeseň, po zbere úrody. Ale nič vážne sa nestane ak poškodené, suché,alebo dnu ,do koruny rastúce vetvičky zrežeš aj na jar
-hnojivo-hocijaké na bobuľoviny
-neviem, či myslíš presne pleseň. Ríbezle často napáda hrdza(taký oranžový poprašok). Cez rok je lepšie listy odtrnúť,a po zbere na jesen opakovane postriekať prostriedkom na hrdzu. Opadané,napadnuté listy nenechávať na zemi,ani nehádzať do komposu! Neviem, odkiaľ to mám, ale nie je vhodné pestovať v blízkosti seba ríbezle-tuje a hrušky.:)
wabi
01.03.09,12:27
Pokiaľ to bolo len ne jednom liste by som si s tým nerobil príliš ťažkú hlavu a o nejakých radikálnych opatreniach typu vykopanie celého kríku ani nevravím.
S tým rezom netreba veľmi preháňať. Iba aby to nebolo prehustené a odrezať nejaké staré vyrodené drevo ak vôbec také je. Koľko ročné sú kríky?
wegamizi
01.03.09,14:00
Pokiaľ to bolo len ne jednom liste by som si s tým nerobil príliš ťažkú hlavu a o nejakých radikálnych opatreniach typu vykopanie celého kríku ani nevravím.
S tým rezom netreba veľmi preháňať. Iba aby to nebolo prehustené a odrezať nejaké staré vyrodené drevo ak vôbec také je. Koľko ročné sú kríky?
Asi cca 5 - rocne.