daniela1109
24.06.05,13:07
Prosím vás asi pred piatimi minútami mi šéf povedal nech zistím kde máme ísť zaplatiť koncesionárske poplatky týkajúce sa vozidiel vo firme pretože v nich máme rádio???????????????????????????????????????????m áme 4 autá na leasing v sro a 2 tiež na leasing vo firme zivnostníka.

Nie je to blbosť? Platia sa poplatky za rádio v aute?

Prosím odpovedzte mi niekto potrebujem to vedieť a ospravedlnte môj pravopis.
beatap
24.06.05,11:19
áno platia sa koncesionárske poplatky aj za autá a nie je to ani daňový náklad... myslím, že sme to hlásili cez poštu, dali mi také tlačivko a to sme len poslali, už nám chodia len 2x ročne fakturky
Paula
24.06.05,11:21
Platia sa poplatky. Pred časom do každej firmy aj domácnosti prišlo lajstro na prihlásenie. Potom už do firiem chodí len faktúra 2x ročne. Ak sa nič nezmenilo, treba prihlásiť na pošte rádiá.
:) niekto má rýchlejšie pršteky, predbehol ma :)
Jano11
24.06.05,11:24
www.slovakradio.sk
-je tam koncesionárske poplatky. Dajú sa stiahnuť tlačiva.
Jano11
24.06.05,11:26
PS : Pošta robí koncsionárske poplatky, iba pre občanov. Pre firmy a živnostníkov
už nie, všetko je na internete.
beatap
24.06.05,11:27
tel. na inkasné stredisko odkiaľ chodí výzva na zaplatenie 02/57273617, si tam prípadne zavolaj... mimochodom bacha, ak máte aj televízne prijímače na tie už výzvy nechodia, treba na to myslieť a sami pravidelne mesačne platiť ako občania
Janna
24.06.05,11:28
áno platia sa koncesionárske poplatky aj za autá a nie je to ani daňový náklad... myslím, že sme to hlásili cez poštu, dali mi také tlačivko a to sme len poslali, už nám chodia len 2x ročne fakturky


Koncesionársky poplatok je daňovo uznaný náklad.
beatap
24.06.05,11:31
joj, som omylom klikla na súhlasím a to malo byť, že nesúhlasím, odkedy je autorádio potrebné pre udržanie príjmov, tiež nie je daňovo uznateľné a takisto aj koncesionárske poplatky týkajúce sa ich....
Janna
24.06.05,11:36
joj, som omylom klikla na súhlasím a to malo byť, že nesúhlasím, odkedy je autorádio potrebné pre udržanie príjmov, tiež nie je daňovo uznateľné a takisto aj koncesionárske poplatky týkajúce sa ich....

Koncesionárske poplatky sú povinné platiť zo zákona, preto sú daňovým výdavkom.
adamt
24.06.05,11:38
joj, som omylom klikla na súhlasím a to malo byť, že nesúhlasím, odkedy je autorádio potrebné pre udržanie príjmov, tiež nie je daňovo uznateľné a takisto aj koncesionárske poplatky týkajúce sa ich........ja som neklikol omylom a som presvedčený, že KP sú daňovo uznané ;)
beatap
24.06.05,11:41
dovolím si stále protestovať, to neznamená, že keď máme ich zo zákona povinnosť platiť, sú uznané .... tie rádia sú niečo naviac, bez nich sa každý podnikateľ môže minúť, nepotrebuje ich na zabezpečenie a udržanie svojich príjmov, daňováci to neuznajú, nie je to argument.... zo zákona platíme aj rôzne pokuty a penále, a čo ja viem čo ešte, teraz ma nič nenapadá.... ak obhájime, že vo firme musí byť telka a rádio kvôli práci, tak hej inak nie.... a možno je to celé o tom ako sa ktorá kontrola k tomu postaví, aj s tým som sa už stretla, že si rôzne vykladajú a je to o tom ako vieme obhájiť my
adamt
24.06.05,11:43
Rádio a telka nedaňové ale KP daňňňňňové !
tibor
24.06.05,11:53
jednoznačne daňovo uznateľný - stačí ak auto využívate na služobné cesty a budete tvrdiť, že sledujete on-line dopravný servis a správy...
Ala
24.06.05,11:55
Koncesionarske poplatky sú daňové nákldy. Ja som ich dávala ako nedaňové a keď bola kontrola z DU, tak mi bolo povedané, že som si to mala dať do daňových nákladov, takže to už učtujem ako daňový náklad.
tibor
24.06.05,11:56
netvrdil by som to takto všeobecne - sú oblasti, kde náklady na nákup TV a rádia sú daňovo uznateľné ale v spoločnsostiach, kde nie je odôvodnené ich použitie - NIE SÚ
beatap
24.06.05,11:57
no vidíte a mne to asi 4-5 rokov dozadu z nákladov vyhodili a pokiaľ viem tak v zákone o dani z príjmu sa v tomto smere nič nemenilo .. hmm, musím si na nich posvietiť
Ala
24.06.05,12:09
Rádio a telka nedaňové ale KP daňňňňňové !
Radia a televízne prijímače od r. 2004 môžu byť daňové uznané náklady. Predtým zo zákona o dani zpríjmov boli vyhodené. Do nákladov v prechádzajúcjom období si mohli dať iba napr. autoškola, ale krčma /pardón rešt... /nemohla, teraz, čiže od r. 2004 može si dať aj krčma do daňových nákladov.
adamt
24.06.05,12:14
Radia a televízne prijímače od r. 2004 môžu byť daňové uznané náklady. Predtým zo zákona o dani zpríjmov boli vyhodené. Do nákladov v prechádzajúcjom období si mohli dať iba napr. autoškola, ale krčma /pardón rešt... /nemohla, teraz, čiže od r. 2004 može si dať aj krčma do daňových nákladov.....vážne :eek: ???? ...no na to sa musím pozrieť (ale kedže sa zosobotieva tak až pondelok) :)
ondrejvla
24.06.05,12:29
Radia a televízne prijímače od r. 2004 môžu byť daňové uznané náklady. Predtým zo zákona o dani zpríjmov boli vyhodené. Do nákladov v prechádzajúcjom období si mohli dať iba napr. autoškola, ale krčma /pardón rešt... /nemohla, teraz, čiže od r. 2004 može si dať aj krčma do daňových nákladov.
Ala súhlasím, sú daňové, ale aj predtým si ich reštaurácie a hotely mohli dať do nákladov a boli im uznané!! Predsa keď chceli skvalitniť svoje služby a v tom je aj priestor v ktorom ich poskytujú, konali tak za účelom dosiahnutia svojho zisku. Taktiež reštaurácie a hotely si môžu dať do nákladov aj nákup rádia a TVP, a nielen koncesionárske poplatky, ale aj poplatky za produkciu, predtým to bola SOZA ( Myslím, že ešte stále je, ale nie som si úplne istá...), no proste pre ochranu autorských práv.
daniela1109
27.06.05,05:00
Ďakujem vám velmi pekne za odpovede, dám ich ako danovo uznané.
Príjemný den
Slovenka
26.10.05,12:10
Prosím vás, ako účtujete koncesionárske poplatky v podvojnom účtovníctve?
Tweety
26.10.05,12:28
Prosím vás, ako účtujete koncesionárske poplatky v podvojnom účtovníctve?Sú to služby 518 AE.
;)
Denda
26.10.05,12:32
Sú to služby 518 AE.
;)Koncesionárske poplatky sa účtujú na účte 538:)
Tweety
27.10.05,06:13
;) Opravujem môj príspevok. Koncesionárske poplatky podľa postupov účtujeme na 538.
Chybička se vloudila. Mea culpa.:o :cool:
Slovenka
28.10.05,07:11
Prosím ešte poradiť, či ako právnická osoba platíte koncesionárske poplatky mesačne
podľa § 3 zákona 212/1995 alebo platíte až na základe obdržanej výzvy?
Tweety
28.10.05,07:19
QUOTE=Slovenka]Prosím ešte poradiť, či ako právnická osoba platíte koncesionárske poplatky mesačne
podľa § 3 zákona 212/1995 alebo platíte až na základe obdržanej výzvy?[/QUOTE]Mne doteraz stále prišla faktúrka.;)
Zita5
28.10.05,07:22
Faktúra príde 1 x za rok . Je v nej 12 mesačných poplatkov za 1 rádio .
beatap
28.10.05,07:23
za rozhlas mi chodí 2x do roka výzva (nie faktúra) a televíziu máme platiť mesačne do 15-eho bez výzvy, vyplýva nám to zo zákona inak začnú chodiť od advokátskej kancelárie výstražné upozornenia :)
Slovenka
28.10.05,12:03
A vie niekto poradiť, či máme platiť koncesionárske poplatky
aj v prípade autorádia, ktoré je v aute prenajatom na lízing?
Lízingová spoločnosť má sídlo na Slovensku, je vlastníkom
auta, ktorého súčasťou je od začiatku autorádio.
My sme právnická osoba a autorádio nevedieme v účtovníctve.
mada
28.10.05,12:45
Skúste na www.slovakradio.sk, koncesionárske poplatky, sú tam informácie, ak si nenájdete odpoveď na Váš konkrétny dotaz, je možné spýtať sa e-mailom: koncesionar@slovakradio.sk
Ja som im poslala dotaz a odpovedali mi.
Pekný deň.
Jana Acsová
28.10.05,13:17
A vie niekto poradiť, či máme platiť koncesionárske poplatky
aj v prípade autorádia, ktoré je v aute prenajatom na lízing?
Lízingová spoločnosť má sídlo na Slovensku, je vlastníkom
auta, ktorého súčasťou je od začiatku autorádio.
My sme právnická osoba a autorádio nevedieme v účtovníctve.Áno. Leasingové spoločnosti túto povinnosť prenášajú na nájomcu už pri podpise zmluvy, alebo to majú zahrnuté vo všeobecných obchodných podmienkach, ktoré sú súčasťou zmluvy. Skúste si to overiť.
filka
09.11.05,08:05
Dobry den,
mala by som otazku:
-mame uviest v ucto. pocet prijimacov fyzicky pritomnych vo firme a potom platit za kazdy jeden?treba tam zahrnut aj radia nachadzajuce sa vo firemnych autach+vsetky PC na ktorych sa teoreticky da pocuvat radio+dve telky na ktorych ale nie je antena a teda ziadny prijem?

mam uz v tom chaos.prosim poradte!