gazzica
28.02.09,17:49
prosím o vysvetlenie pojmu ,,nadmerný odpočet,,. :eek:
Tweety
28.02.09,17:01
prosím o vysvetlenie pojmu ,,nadmerný odpočet,,. :eek:
NO: vlastná daňová povinnosť je nižšia ako nárok na odpočet.
§ 79
Nadmerný odpočet
(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

(2) Ak daňový úrad v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1 začne kontrolu na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu, vráti daňový úrad nadmerný odpočet v lehote desiatich dní od skončenia kontroly. Ak platiteľ neumožní vykonanie kontroly v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1, vráti daňový úrad nadmerný odpočet do desiatich dní od skončenia kontroly.
Monika Kováčová
28.02.09,17:17
ahojte všetci, mám otázku, síce blbú, ale chcem v tom mať jasno.
Kto z vás mi je ochotný vysvetliť pojmy DPH NA VSTUPE A DPH NA VÝSTUPE, ale tak, aby som to ozaj pochopila...Díki

Prosím niekoho o vysvetlenie,aký je rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, ako odpisovať majetok v JU, koeficienty pre zrýchlené odpisovanie atď....

Platca DPH uhradil DPH za 4Q2008. Sú to pre neho náklady?

robíte niekto aj knihu jázd klientovi? ak ano, koľko si za to pýtate?

Prosím niekoho o vysvetlenie,aký je rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, ako odpisovať majetok v JU, koeficienty pre zrýchlené odpisovanie atď....

:eek:to s tým "účtovníkom" v profile nemyslíš asi vážne, že? to len aby som mala jasno...
Johanka
28.02.09,17:27
:eek:to s tým "účtovníkom" v profile nemyslíš asi vážne, že? to len aby som mala jasno...
mimotemy a čo sa čuduješ ? Voľná živnosť je voľná živnosť :mad:.