mambi
28.02.09,17:46
ahojte stavbári,

prosím poraďte, či je leštená dlažba menej odolná a vidno na nej všetko, v porovnaní s matnou dlažbou. Je mi jasné, že capky od ponožiek, alebo bosých nôh bude asi vidno viac, ale či aj nejaké to opotrebovanie (po rokoch), príp. nejaké škrabance alebo neviem, čo všetko, prosím poraďte nám, neviem si vybrať medzi leštenou a matnou dlažbou. Ja som za leštenú, no manžel ma odhovára, že budem stále pobehovať s handrou a leštiť, tak neviem.
Ešte ma napadla jedna vec, nešmýka sa na tej leštenej dlažbe nejako extra?
ďakujem
220870
28.02.09,18:18
Je klzká a je na nej všetko vydieť. Manžel má pravdu.
arizona
28.02.09,18:42
Mám skúsenosti s obidvomi.Zdajú sa mi rovnaké,čo sa týka klzkosti aj údržby.Ale leštená sa lepšie umýva ako matná, vypadá elegantnejšie.
brumteles
28.02.09,18:46
Trosku mimotemy:
Neviem co presne znamena lestena dlazba - mozem ale povedat skusenosti s dlazbou ktoru mame. V kuchyni a jedalni je to reliefna dlazba Naturstone od Rako http://www.rako.cz/sk/produkty/bytova_keramika/podlahy-1/10-naturstone a sme s nou velmi spokojni. Na rozdiel od glazovanej dlazby ktoru mame v kupelni je na pocit prijemne tepla, hoci nemame podlahovku (samozrejme musi byt odspodu dobra izolacia - my mame 12 cm polystyren a 5 cm poter). Na bose nohy omnoho prijemnejsia ako laminatova podlaha. Jedine coho sme sa bali ci nebude problem so zachytavanim spiny kedze je reliefna, ale nie je to tak - mame ju aj pred krbom a je to v pohode.
Asi som celkom neodpovedal na vasu otazku, ale davam to ako tip keby ste si to s tou lestenou rozmysleli - aj cenovo je velmi dobra na ten rozmer (ceny treba samozrejme pozerat v CZK a kupit v cechach - rozdiel asi 20%)
220870
28.02.09,19:55
Trosku mimotemy:
Neviem co presne znamena lestena dlazba - mozem ale povedat skusenosti s dlazbou ktoru mame. V kuchyni a jedalni je to reliefna dlazba Naturstone od Rako http://www.rako.cz/sk/produkty/bytova_keramika/podlahy-1/10-naturstone a sme s nou velmi spokojni. Na rozdiel od glazovanej dlazby ktoru mame v kupelni je na pocit prijemne tepla, hoci nemame podlahovku (samozrejme musi byt odspodu dobra izolacia - my mame 12 cm polystyren a 5 cm poter). Na bose nohy omnoho prijemnejsia ako laminatova podlaha. Jedine coho sme sa bali ci nebude problem so zachytavanim spiny kedze je reliefna, ale nie je to tak - mame ju aj pred krbom a je to v pohode.
Asi som celkom neodpovedal na vasu otazku, ale davam to ako tip keby ste si to s tou lestenou rozmysleli - aj cenovo je velmi dobra na ten rozmer (ceny treba samozrejme pozerat v CZK a kupit v cechach - rozdiel asi 20%)
Naturstone je nádhera.jedna z mojich top .
mambi
01.03.09,11:29
Trosku mimotemy:
Neviem co presne znamena lestena dlazba - mozem ale povedat skusenosti s dlazbou ktoru mame. V kuchyni a jedalni je to reliefna dlazba Naturstone od Rako http://www.rako.cz/sk/produkty/bytova_keramika/podlahy-1/10-naturstone a sme s nou velmi spokojni. Na rozdiel od glazovanej dlazby ktoru mame v kupelni je na pocit prijemne tepla, hoci nemame podlahovku (samozrejme musi byt odspodu dobra izolacia - my mame 12 cm polystyren a 5 cm poter). Na bose nohy omnoho prijemnejsia ako laminatova podlaha. Jedine coho sme sa bali ci nebude problem so zachytavanim spiny kedze je reliefna, ale nie je to tak - mame ju aj pred krbom a je to v pohode.
Asi som celkom neodpovedal na vasu otazku, ale davam to ako tip keby ste si to s tou lestenou rozmysleli - aj cenovo je velmi dobra na ten rozmer (ceny treba samozrejme pozerat v CZK a kupit v cechach - rozdiel asi 20%)

ďakujem, aj táto dlažba je krásna. Len vás prosím, vedeli by ste mi poradiť, kde v Čechách sú dobré stavebniny? Kde by sme mohli nakúpiť?
Ešte raz vďaka, veľmi mi tým pomôžete.
220870
01.03.09,12:43
České dlažby a obklady od fa RAKO a HOB-keramika nakúpite kdekoľvek na Slovensku.Ak môžem tak všetkým tieto dve firmy môžem len doporučiť sú to asi najkvalitnejšie obklady a dlažby vo veľkom predávané na Slovensku .
brumteles
01.03.09,14:18
ďakujem, aj táto dlažba je krásna. Len vás prosím, vedeli by ste mi poradiť, kde v Čechách sú dobré stavebniny? Kde by sme mohli nakúpiť?
Ešte raz vďaka, veľmi mi tým pomôžete.
Ja som ich kupoval minulu jesen na slovensku, lebo vtedy to bolo jedno ci v CZ alebo SK - vychadzalo to rovnako. Teraz by som to skusil radsej v cechach - ten rozdiel je viac ako 20%. Samozrejme zavisi od toho odkial ste - ci sa Vam to oplati s dopravou. Na ich stranke www.rako.cz (http://www.rako.cz) v kontaktoch najdete predajnu siet - v cechach aj na slovensku (na hornej liste treba prepnut CZ alebo SK) - je tam toho dost, aj s web strankami predajcov.
Mozno by som skusil pozriet nejaky cesky internetovy obchod - veci co som takto kupoval (sanita, krbova vlozka) vysli aj s dopravou priamo na stavbu o dost lacnejsie ako na slovensku kde by som si este dopravu z obchodu musel zabezpecit sam (a to bolo vlani ked ten kurzovy rozdiel nebol).
Dlazbu si treba samozrejme najskor v obchode "osahat". Voci obchodnikovi to asi nie je moc seriozne - pozriet si to v obchode a potom kupit cez internet - ale na druhej strane, slovenski obchodnici sa chovaju dost nenazrane ked znizenie kurzu o 20% nepremietnu do znizenia cien (hoci pri zvyseni kurzu reaguju velmi rychlo) - to by bolo na dost dlhu debatu.