Daniel22
28.02.09,17:57
ahojte poradaci, som zamestnana na dohodu (2 tyzdne) ale chcem ukoncit musim napisat ziadost o skonceni prac. pomeru alebo len oznamit zamestavatelovi ze koncim a ako zistim, ci za mna platil odvod asi len do SP a plati to mesiac pozadu ?ak si to chcem overit a ZP si platim sama ? dakujem
mzdarka renca
28.02.09,17:06
ahojte poradaci, som zamestnana na dohodu (2 tyzdne) ale chcem ukoncit musim napisat ziadost o skonceni prac. pomeru alebo len oznamit zamestavatelovi ze koncim a ako zistim, ci za mna platil odvod asi len do SP a plati to mesiac pozadu ?ak si to chcem overit a ZP si platim sama ? dakujem

zamestnávateľ z dohôd platí len úrazové poistenie a garančné poistenie.

Ostatné poistenia do soc. poisťovne a ZP sa platia len pri pracovných pomeroch založených na základe pracovnej zmluvy.

dohodu možno skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
mzdarka renca
28.02.09,17:14
ahojte poradaci, som zamestnana na dohodu (2 tyzdne) ale chcem ukoncit musim napisat ziadost o skonceni prac. pomeru alebo len oznamit zamestavatelovi ze koncim a ako zistim, ci za mna platil odvod asi len do SP a plati to mesiac pozadu ?ak si to chcem overit a ZP si platim sama ? dakujem

ZP si hradíš sama, za predpokladu, že nie si študent denného štúdia, alebo nie si evidovaná na úrade práce, alebo nie si poberateľkou niektorých z dôchodkov.
Daniel22
28.02.09,17:24
zamestnavatel mi povedal, ze ma prihlasil do SP takze to neznamena , ze bude za mna platit odvody pripade ak by som bola teoreticky chora? a ako mam formulovat ukoncenie napr. v pondelok uz nechcem nastupit do prace tak mu oznamim ze koncim a dam mu vypoved o okamzitom skonceni a musi ju prijat? alebo ak mi povie ze mam pracovat a pritom uz nechcem ako to mam riesit??? dakujem
jamis
28.02.09,17:27
Dohoda o vykonaní práce nezakladá účasť na nemocenskom poistení. To znamená, že ak by si ochorela, nedostala by si nič.
Daniel22
28.02.09,17:29
takze ani nedostanem zapocet za ten cas ,spravne?
veronikasad
28.02.09,17:30
zamestnavatel mi povedal, ze ma prihlasil do SP takze to neznamena , ze bude za mna platit odvody pripade ak by som bola teoreticky chora? a ako mam formulovat ukoncenie napr. v pondelok uz nechcem nastupit do prace tak mu oznamim ze koncim a dam mu vypoved o okamzitom skonceni a musi ju prijat? alebo ak mi povie ze mam pracovat a pritom uz nechcem ako to mam riesit??? dakujem
Neviem, aký druh dohody máš uzatvorený. Zákonník práce rieši len skončenie dohody o pracovnej činnosti :

3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
mzdarka renca
28.02.09,17:30
zamestnavatel mi povedal, ze ma prihlasil do SP takze to neznamena , ze bude za mna platit odvody pripade ak by som bola teoreticky chora nie ? a ako mam formulovat ukoncenie napr. v pondelok uz nechcem nastupit do prace tak mu oznamim ze koncim a dam mu vypoved o okamzitom skonceni a musi ju prijat nie, nemusí ? alebo ak mi povie ze mam pracovat a pritom uz nechcem ako to mam riesit skús sa dohodnúť, alebo daj výpoveď dohody s 15 dňovou výp. lehotou??? dakujem

odpoveď v texte
veronikasad
28.02.09,17:31
takze ani nedostanem zapocet za ten cas ,spravne?
Správne, ani sa ti toto obdobie neráta do evidencie pre úrad práce., lebo zamestnávatel za teba neplatí poistenie v nezamestnanosti
mzdarka renca
28.02.09,17:31
takze ani nedostanem zapocet za ten cas ,spravne?

nie, nedostaneš zápočet odpr. rokov.
Daniel22
28.02.09,17:35
v mojej dohode o pracovnej cinnosti nebolo specifikovane ukoncenie ale ak som spravne pochopila takze mu dam vypoved dohody s 15 dnovou vyp. lehotou ale uz nemusim pracovat. mam len obavy aby tym, ze som chcela ukoncit pracu z mojej strany by mi nerobil problemy s vyplatenim dohodnutej odmeny
jamis
28.02.09,17:37
v mojej dohode o pracovnej cinnosti nebolo specifikovane ukoncenie ale ak som spravne pochopila takze mu dam vypoved dohody s 15 dnovou vyp. lehotou ale uz nemusim pracovat. mam len obavy aby tym, ze som chcela ukoncit pracu z mojej strany by mi nerobil problemy s vyplatenim dohodnutej odmeny

Počas výpovednej lehoty musíš pracovať.
mzdarka renca
28.02.09,17:38
v mojej dohode o pracovnej cinnosti nebolo specifikovane ukoncenie ale ak som spravne pochopila takze mu dam vypoved dohody s 15 dnovou vyp. lehotou ale uz nemusim pracovat musíš pracovať. mam len obavy aby tym, ze som chcela ukoncit pracu z mojej strany by mi nerobil problemy s vyplatenim dohodnutej odmeny to by sa mohlo stať, ak by si nepracovala
odpoveď v texte
veronikasad
28.02.09,17:38
v mojej dohode o pracovnej cinnosti nebolo specifikovane ukoncenie ale ak som spravne pochopila takze mu dam vypoved dohody s 15 dnovou vyp. lehotou ale uz nemusim pracovat. mam len obavy aby tym, ze som chcela ukoncit pracu z mojej strany by mi nerobil problemy s vyplatenim dohodnutej odmeny
Ukončenie DoPČ je špecifikované v citovanom Zákonníku práce. Počas výpovednej doby 15 dní by si mala pracovať ...