mery29
28.02.09,19:27
prosim vas ako mam zauctovat majetok (tester anten), ktory ma obstaravaciu cenu 10 000,- teda neodpisuje sa lebo sa odpisuje az od 30 000
dakujem
Johanka
28.02.09,18:30
... odpisovať môžeš aj DM s obstarávacou cenou nižšou ako 30 tis. Sk, ak sa účtovná jednotka rozhodne ;). Inak na 501AE.
mery29
28.02.09,18:40
takze môzem ale nemusim a ked v podvojnom uctovnictve tak to zauctujem ako 501/211 ak pokladnou
nic ine? ziadne zaradenie majetku do uzivania a tak??
Johanka
28.02.09,18:48
§13 Postupov účtovania
6) Hmotný majetok podľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

(7) O hmotnom majetkupodľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako o zásobách.
mery29
28.02.09,18:55
§13 Postupov účtovania
6) Hmotný majetok podľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

(7) O hmotnom majetkupodľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako o zásobách.

takze to môzem dat kludne ako 501/221
a dat ho do karty majetok
Johanka
28.02.09,19:02
§13 Postupov účtovania
6) Hmotný majetok podľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

(7) O hmotnom majetkupodľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako o zásobách.



takze to môzem dat kludne ako 501/221
a dat ho do karty majetok

Čítala si podčiarknuté ? Ak nebol zaradený do DHM, účtuješ ako o zásobách na 501. Ak nebol zaradený do DHM - akú kartu chceš vystavovať?

Pozerala som aj iné Tvoje príspevky. K tejto práci je nevyhnutný prehľad v Postupoch účtovania - nemusíš ich vedieť naspamäť, ale musíš vedieť, kde si čo nájdeš. Nie sú Ti známe ani definície pojmov zo Zákona o účtovníctve a Zákona o dani z príjmov. Môžeme sa tu snažiť poradiť, ale základy musíš vedieť ;), inak vznikajú rôzne komunikačné problémy :).
mery29
28.02.09,19:06
tak ja ho môzem zaradit do HM ale nemusim ho dat odpisovat
dufam ze som to dobre pochopila ked sa ako UJ rozhodnem
Johanka
28.02.09,19:10
Si robíš srandu :confused: ?
Zoltán Kovács
28.02.09,19:11
tak ja ho môzem zaradit do HM ale nemusim ho dat odpisovat
dufam ze som to dobre pochopila ked sa ako UJ rozhodnem

Nepochopila.