Zdenka Vašková
28.02.09,19:46
Dobrý deň, prosím o radu dávam paušálne výdavky ale mám príjmy, ktoré sú vykonávané na území SR, potom išiel pracovať do zahraničia a dostal diéty od firmy. Mám ich zahrnúť do príjmov alebo nie ak ich vyfaktúroval firme na základe vyúčtovania cestovných výdavkov? Ďakujem
Zoltán Kovács
28.02.09,19:06
Dobrý deň, prosím o radu dávam paušálne výdavky ale mám príjmy, ktoré sú vykonávané na území SR, potom išiel pracovať do zahraničia a dostal diéty od firmy. Mám ich zahrnúť do príjmov alebo nie ak ich vyfaktúroval firme na základe vyúčtovania cestovných výdavkov? Ďakujem

AK ich fakturoval, potom sú to príjmy z podnikania podľa §6.
Zdenka Vašková
03.03.09,04:12
Ďakujem
ErikaR
08.03.09,23:00
Prosím Vás a môžem si pri príjme z remeselnej činnosti a príjme z diét uplatniť paušálne výdavky - 60% ? Ďakujem
antiny
09.03.09,05:42
patrí do zdaniteľného príjmu podpora v nezamestnanosti?
mzdarka renca
09.03.09,05:56
patrí do zdaniteľného príjmu podpora v nezamestnanosti?

nie, nepatrí, ak si podávaš DP.

počíta sa do príjmu manžela/manželky ak si chce daňovník na neho/ňu uplatniť OP
veronikasad
09.03.09,07:45
Prosím Vás a môžem si pri príjme z remeselnej činnosti a príjme z diét uplatniť paušálne výdavky - 60% ? Ďakujem
čo máš uvedené v zmluve a na faktúre ? Sú tam rozpísané aj diety ?
ErikaR
09.03.09,07:47
Na jednej fa mám napísané zámočnícke práce uvedené v Sk a na druhej fa mám len napísané práca v zahraničí - diéty v eurách. Prosím pomožte mi. Ďakujem
antiny
09.03.09,10:30
a môže si uplatniť nezdaniteľnú položku za obdobie kedy bol evid.na UPSVaR (poberal podporu v nezamestn.?)
Tweety
09.03.09,10:31
a môže si uplatniť nezdaniteľnú položku za obdobie kedy bol evid.na UPSVaR (poberal podporu v nezamestn.?)
Môže.
antiny
09.03.09,11:23
dakujem
ErikaR
11.03.09,11:46
Príjem za prácu a za " diéty "
- prosím pomôžte mi , neviem sa s tým pohnúť. Na jednej faktúre má príjem za remeselnú činnosť , ktorý mu firma uhradila na podnikateľský účet a druhá faktúra je práca mimo územia SR " diéty ", ktoré firma uhrádza na osobný účet. Neviem či príjem z diét mám zdaniť, alebo nie ? Ďakujem