dendoz
24.06.05,14:33
Dobrý deň,

neviem, či niekto z Vás má skúsenosti s Agentúrou dočasného zamestnávania (ADZ), resp. so sprostredkovaním zamestnania, ale hádam áno.
Naša spoločnosť by rada založila Agentúru dočasného zamestnávania. Na jej zriadenie je nevyhnutné povolenie, ktoré vydáva Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny podľa zákona č. 4/2005 Z.z. o službách zamestnanosti. K žiadosti o toto povolenie je potrebné priložiť Projekt vykonávania činnosti ADZ vrátane kalkulácie predpokladaných príjmov a výdavkov. O tomto projekte - obsahu, štruktúre máme minimálne informácie, resp. žiadne. Vedel by niekto pomôcť s týmto projektom? Vopred ďakujem.
Fair Jobs
30.06.05,05:26
Dobrý deň,

neviem, či niekto z Vás má skúsenosti s Agentúrou dočasného zamestnávania (ADZ), resp. so sprostredkovaním zamestnania, ale hádam áno.
Naša spoločnosť by rada založila Agentúru dočasného zamestnávania. Na jej zriadenie je nevyhnutné povolenie, ktoré vydáva Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny podľa zákona č. 4/2005 Z.z. o službách zamestnanosti. K žiadosti o toto povolenie je potrebné priložiť Projekt vykonávania činnosti ADZ vrátane kalkulácie predpokladaných príjmov a výdavkov. O tomto projekte - obsahu, štruktúre máme minimálne informácie, resp. žiadne. Vedel by niekto pomôcť s týmto projektom? Vopred ďakujem.
Dobry den

Pred niekolkymi mesiacmi som ziadala o licenciu na SZÚ na Ústredí práce a podobný projekt som musela vypracovat. Neviem ako je to presne s projektom pre ADZ, ale predpokladam, ze by to malo byt nieco podobne, len s niekolkymi upravami. Pokial mate zaujem o pomoc, mozem Vam dany projekt vypracovat, respektive Vam pomoct s jeho vypracovanim, no potrebovala by som od Vas co najpodrobnejsie informacie.
S pozdravom
Petra
dendoz
30.06.05,06:22
To som rád, že sa predsa niekto našiel :-). Záujem o pomoc samozrejme mám, resp. o vypracovanie. Tie projekty (na povolenie SZÚ, ADZ) sa obsahovo pravdepodobne nelíšia. Na úrade práce, soc.vecí a rodiny mi neposkytli veľa info ako na to, len pár bodov, čiže som s tým veľmi nepohol a už včera bolo neskoro. Aké info potrebujete?
Zdeno
ivab
30.06.05,06:50
Zdeno, my sme už dané povolenie získali. Ak sa dá počkať, prihodím to sem, ale až v podnelok alebo stredu.

Pekný deň
Fair Jobs
30.06.05,08:08
Zdenko.
Tak teraz neviem, ci sa Vam chce cakat do pondelka - stredy, alebo Vam to vypracujem ja. Dajte vediet.
V pripade Vasho zaujmu info, ktore potrebujem upresnim v popoludnajsich hodinach.
Kazdopadne mi dajte vediet, aj ked si myslim, ze vyhodnejsie by bolo pockat na spravu od IVAB, ktora sa konkretne tyka ADZ a nie SZU, ale je to na Vas. Kazdopadne som ochotna pomoct.
Prijemny den
Petra
dendoz
30.06.05,10:56
To by bolo super IVAB! Počkám do pondelka-stredy. Peťa, ďakujem za ochotu pomôcť.
Fair Jobs
30.06.05,14:30
Ahojky Zdenko,

nie je zaco. Ved sme tu preto, aby sme si pomahali. Prajem vela stastia s agenturou. Sprostredkovanie prace da velmi zabrat. Len nech Ta neodradia neseriozni ludia so skeptickym a lahostajnym pristupom. Takych je dnes velmi vela. Ked budes nieco potrebovat, kedykolvek sa ozvi.
Pa
Petra
dendoz
06.07.05,18:14
Ahoj IVAB, je streda ... môžeš prilepiť ten projekt potrebný k ziskaniu povolenia na ADZ?
ivab
08.07.05,04:26
Veľmi sa ospravedlňujem, viem, je piatok, ale ADZ mám zriadenú v druhej práci a po čase som tam bola až včera, tak preto meškám.

Prikladám teda nejaké prílohy k žiadosti, ktoré som písala. My sme na základe toho povolenie na výkon ADZ získali, tak dúfam, že pomôžu.

Prajem pekný deň
dendoz
08.07.05,07:30
Veľmi pekne Ti ďakujem, pomohla si mi. Popracujem na tom cez víkend, aby to odišlo v pondelok. Príjemný a pekný deň želám a ešte raz dík.
Šelinka
07.05.07,15:42
Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, potrebovala by som nejaký vzor vypracovaného projektu vykonávania SZÚ vrátane kalkulácie predpokladaných príjmov a výdavkov.
Ďakujem
aja7
29.05.07,16:31
Dobrý deň,
nakoľko tiež plánujem personlnu agentúru rozšíriť o leasing zamestnancov, narazila som na Váš príspevok-otázku hľadom projektu na ADZ. Potrebovala by som poradiť, čo všetko je potrebné dať do projektu a ak ste aj rozbehli túto formu sprostredkovania zamestnancov, ako fungujete s firmami. Budem Vám veľmi povdačná, nemám sa na koho obrátiť. Vopred ďakujem za pomoc.
mikol
15.10.07,05:50
Mohla by som sa Vas co ste uz dostali povolenie spytat ako dlho to asi trva?
Gabca
10.03.08,12:32
Poprosím niekoho, kto má skúsenosti s podaním žiadosti na UPSVAR, keby mi poradil ako na to, čoho sa mám vyvarovat, na čo si máme dať pozor, bola by som veľmi vďačná za pomoc, ďakujem
Gabca
10.03.08,13:12
Este raz velmi pekne prosim, niekoho, kto by mi vedel poradit, dakujem
Gabca
11.03.08,15:32
ani dnes tu nikto nieje, kto pracuje v tejto oblasti?
Gabca
12.03.08,08:24
posuvam
Gabca
12.03.08,11:48
nieje tu nikto zainteresovany v tejto oblasti?
Gabca
13.03.08,07:57
posuvam
Gabca
17.03.08,13:46
este stale by som prosila o radu, dakujem
Gabca
03.04.08,07:18
a som tu opat spat s touto temou, je tu niekto, kto ma s tym skusenosti?
mbmpartners1812
09.04.08,20:18
pripravujem tento projekt pre SZU...ak to budem mat hotove, pripnem...resp spolu to mozeme dotiahnut...ale vychadzam z toho, co mi povedal znamy na minist.prace...ze presny meter na to nie je...len aby to malo co to ma mat a aby to bolo pekne...
jess
22.04.08,13:03
Veď ten projekt pripojil ivab ...príspevok č. 9 !!! Či to neplatí ????
sapka
24.04.08,15:13
ahojte moja otazka suvisi s temou agentury. moze agentura docasne pridelit zamestnanca na vykon prace zahranicnemu zamestnavatelovi do zahranicia? Zakonnik prace to podla mna nevylucuje. Aky mate na to nazor?
mbmpartners1812
05.05.08,14:07
zdravim, dostal som tvoju otazku na moj mail ohladom ADZ ale nemozem odpovedat...tak poslat na moj mail priamo z tvojho mailu a mozem ti povedat co a ako...inak sme to podali ale nie ADZ ale SZU, je to tam, schvaluju to, menil sa zakon, do 30 dni nam daju vediet a ak by sme nieco nemali OK tak nam budu volat...a referencie sme tam nejake specialne nedavali i ked uz mame klientov...treba tamdat iba moznych spolupracovnikov, spolocnosti, potencialnych a tak
mariannak
05.06.08,06:15
Povolenie pre ADZ je vydané pre s.r.o.. Zodpovedný zástupca oprávnený konať za ADZ je fyzická osoba. Aké postavenie má zodpovedná osoba - povinnosti - zodpovednosť za činnosť. Kto podpisuje pracovné zmluvy - konateľ s.r.o. alebo zodpovedná osoba. Zodpovedná osoba musí byť v pracovnom pomere s s.r.o. ?
mariannak
06.06.08,04:40
posúvam
ludo_centrum
06.06.08,05:08
Len pripájam, že v zahraničí som tieto agentúry poznal a funguje to tam super (konkrétne v Fr).
Pracovník môže teda získať prácu tam a prípadne ju meniť atď...
Je to veľmi pružné a zdá sa mi to aj fajn pre typy ľudí, ktorí nechcú dlho zostať na jednom mieste, resp. často migrujú atď... Takto si zarobili a trebárs putovali zase ďalej. :-)
Už by sa to mohlo aj tu dobre rozbehnúť.

Držím Vám všetkým palce, ktorí si to vybavujete. Len podotýkam, že je nevyhnutná striktná serióznosť (voči zamestnancom) a ešte striktnejšie podmienky (zmluvné) atď...

Veľa úspechov.
mariannak
06.06.08,06:54
Aj tu ide o s.r.o. s účasťou francúza, aj výkon práce bude vo FR, len ADZ bude slovenská, len niečo o ADZ zistiť tu je katastrófa, keď už Ti nevedia poradiť ani ženičky v BA, ktoré vydávajú licencie na ADZ......
robika
11.07.08,07:51
Dobry den, nemate nahodou skusenosti, ako to je so sprostredkovanim zamestnania a DPH?

Bola som na danovom urade na konzultacii, a je pravda, ze vela toho nevedia ani tam, ...

Oslobodena cinnost by to podla nich nemala byt...

Dakujem
robika
30.07.08,13:44
Ak by niekto potreboval vediet, tato cinnost nie je oslobodena od DPH, a uradnicky na DU sa doslovne vyjadrili, ze budeme teda viac odvadzat statu, pretoze v nasej klientele su vsetko neplatci DPH.
breckova
05.11.08,07:16
Dobrý deň.

Má niekto kontakt na Agentúru dočasného zamestnávania v okoli B.Bystrice, resp. Brezna?
martinsv
10.12.08,17:53
dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť ako to je zo zamestnávaním živnostníkov? vraj ich ako ADZ nemôžem zamestnávať, existuje niejaka možnosť? ďakujem
liba2
10.12.08,18:07
dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť ako to je zo zamestnávaním živnostníkov? vraj ich ako ADZ nemôžem zamestnávať, existuje niejaka možnosť? ďakujem
Samozrejme že živnostníka nemôžeš zamestnávať spôsobom, že ti budú vystavovať faktúry.
Sú to SZČO = samostatne zárobkovo činné osoby, konajú vo svojom mene a na svoj účet !
Možno s nimi uzavrieť zmluvu obchodného charakteru, alebo jednoducho vystaviť objednávku na službu ktorú potrebuješ a ktorú sú schopní dodať.
Vzťah zamestnávateľ - zamestnanec je založený na pracovnej zmluve.
Ak občana, ktorý je súčasne živnostníkom, zamestnáš na základe pracovnej zmluvy, to môžeš, ale v tej chvíli sa naňho už nepozeráš ako na živnostníka, ale ako na zamestnanca, ktorý plní úlohy ktoré ty určíš, a na tvoj náklad = zamestnanec bude vykonávať závislú činnosť (závislú na rozhodnutiach zamestnávateľa).
martinsv
11.12.08,13:16
a aky typ zmluvy by to mal byt? pracuju v CR dlhodobo pre XY firmu a tej ja potom vyfakturujem hod. dokopy, poslu mi peniaze a neskor tie peniaze rozposlem tym zivnostnikom.dakujem cennim si pomoc
jholubok
15.01.09,13:19
banálna otázka - vzťahuje sa na ADZ Zákonník práce? teraz mi jedna "teta" zahlásila že nie :-) :-) :-)
Tweety
15.01.09,13:22
banálna otázka - vzťahuje sa na ADZ Zákonník práce? teraz mi jedna "teta" zahlásila že nie :-) :-) :-)
Platí, ale sú tam isté obmedzenia. Najlepšie spravíš, ak si ho poštuduješ.
jholubok
15.01.09,13:25
aké napr. omedzenia alebo ako sa k ním dostať - "študovali sme ho" ale dajak sme netrafili na nič čo by sa týkalo ADZ
Tweety
15.01.09,13:31
aké napr. omedzenia alebo ako sa k ním dostať - "študovali sme ho" ale dajak sme netrafili na nič čo by sa týkalo ADZ
Pozri si bližšie § 58 ZP, je tam všetko o ADZ.
jholubok
15.01.09,14:23
jej na to som úplne zabudla - ospravedlňujem sa. Mne teraz prebieha hlavou - tá "teta" oznámila, že máme dávať zamestnancom PZ každé tri mesiace, hoci v ZP sa píše, že PP sa môže dvakrát dať na dobu určitú a potom na dobu neurčitú (a v ďalšom sme sa stretli, že ADZ nemôže dávať PZ na dobu neurčitú)
Martina12345
17.01.09,13:45
viď §48, odsek 9, ZP. ADZ možu pracovné zmluvy dávať na dobu určitú bez obmedzenia.
ibb
17.02.09,13:55
Dobrý deň , chcela by som poprosiť o informáciu.
Sme firma, ktorá podáva žiadosť ADZ. Otázka znie, či môže Agentúra dočasného zamestnania byť aj spostredkovateľom za úplatu. Či jedno nevylučuje druhé.
Ďakujem vopred za odpoveď.
zltalienka
06.03.09,07:33
Ahojte, máte niekto skúsenosti s účtovaním Agentúry dočasného zamestnávania? Sú tam nejaké zvláštne povinnosti? (výkazy, hlásenia, ....)
Ďakujem za všetky rady
zltalienka
09.03.09,08:08
... posúvam ...
zltalienka
10.03.09,09:40
... nikto nemá skúsenosti s účtovaním agentúry dočasného zamestnávania? PROSÍM!
Dusko.max
29.10.09,06:54
Dobry, bolo tu prediskutovanych vela myslienok o zriadeni ADZ a o postupe. Zaujimam sa vsak, ako je to so zodpovednostou agentury - ADZ:
1. napr. za skody sposobene vyslanym zamestnancom uzivatelovi
2. skody na zdravi vyslaneho zamestnanca pri praconom uraze
3. naklady na liečenie v zahraniči mimo prac. uraz
4. skody tretim osobam sposobene vykonom prace zamestnanca ktoru mu nariadil novy docasny zamestnavatel
General: Aky predpis vsetko toto upravuje?
DD
M&R
27.03.11,14:45
Zdravim vsetkych,

pri SZU pri vypracovani projektu v sekcii Formy, nástroje a metódy projektu by som potrebovala poradit co konkretne do tejto sekcie zaradit ako je to myslene: forma projektu, nástroje projektu a metódy... Dakujem
jajkach
12.05.11,10:16
dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ohľadom ADZ - čo v prípade zo zamestnancami, ak
im ADZ nevie nájsť prácu, keď pre nich určitý čas nemá žiadnu prácu - má ich platiť ona, alebo sa to má nejak ošetriť v pracovnej zmluve, že budú platení len v tom prípade, keď budú pridelený na výkon práce dočasnému zamestnávateľovi.
Ďakujem vopred za pomoc
jajkach
13.05.11,06:40
pomôžete mi s mojou včerajšou otázkou? Nemá s týmto niekto skúsenosti?
Ďakujem
jajkach
16.05.11,07:44
dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ohľadom ADZ - čo v prípade zo zamestnancami, ak
im ADZ nevie nájsť prácu, keď pre nich určitý čas nemá žiadnu prácu - má ich platiť ona, alebo sa to má nejak ošetriť v pracovnej zmluve, že budú platení len v tom prípade, keď budú pridelený na výkon práce dočasnému zamestnávateľovi.
Ďakujem vopred za pomoc

neviete mi v tomto poradiť prosím?
natalia969
10.01.12,07:00
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Máme udelenú licenciu ADZ - územný rozsah SR. Môžeme na základe tejto licencie dočasne prideliť zamestnanca napríklad do Rakúska, Nemecka?? alebo treba novú licenciu, kde bude rozsah aj EU?

Moc ďakujem, lebo dovolať sa na UPSVaR to je sen :)
Natália
repgo
30.07.12,07:45
Dobrý deň,vedeli by ste mi pomoct co sa tyka zalozenia ADZ a projektu? Ďakujem.
Bihari
07.06.15,12:41
Ddobry chcem ist robit v foxcone
willma
07.06.15,13:07
Ddobry chcem ist robit v foxcone
tak napíš priamo ku nim, tu to nik za teba nespraví.